Słowo od autorów serwisu

Podróżujemy razem od dawna, a od kilku lat wraz z dzieciakiem. Wiemy z całą pewnością, że wyjazd z dzieckiem wcale nie jest gorszy od tych we dwójkę. Ba, maluch wręcz otwiera nam nowe horyzonty - chcąc pokazać mu jak ciekawy jest ten Świat, sami odkrywamy miejsca i rzeczy, które nas ekscytują, a o których dawniej nawet nie myśleliśmy.

 

Z drugiej jednak strony każdy taki wyjazd dużo staranniej przygotowujemy, to już nie "wsiąść do pociągu byle jakiego", teraz przed podróżą staramy się dowiedzieć jak najwięcej o miejscu docelowym. Niestety wielokrotnie już spotkaliśmy się z sytuacjami, że opisy w przewodnikach czy Internecie daleko odbiegały od rzeczywistości. Często także przypadkowo natrafialiśmy na niezwykłą atrakcję, o której nie mieliśmy wcześniej pojęcia.

 

Stąd też idea portalu "Wakacje z dzieciakiem" – chcemy stworzyć bazę wiedzy od turystów dla turystów, w której każdy będzie mógł zamieścić informacje zarówno na temat miejsc atrakcyjnych, jak i tych, które okazały się niemiłą niespodzianką, a dodatkowo zilustrować je zdjęciami.
Informacje w serwisie nie mają skupiać się tylko na potrzebach naszych pociech, równie cenne są wskazówki dla rodziców jak realizować swoje zainteresowania, mając "na karku" dzieci. Tak więc opisy nudnych dla dziecka muzeów czy ruin są równie istotne jak opisy wesołego miasteczka czy aquaparku. Z pewnością wielu z Was poszukiwało informacji, co można zobaczyć w okolicy miejsca wypoczynku, poza obowiązkową dla dziecka plażą czy basenem. Mamy nadzieję, że tutaj znajdziecie poszukiwane informacje i podzielicie się własnymi doświadczeniami oraz komentarzami, które na pewno przydadzą się innym.

 

Na koniec życzymy ekscytujących podróży i szczęśliwych powrotów!