ikonka KRKA - Park Narodowy Krka

Informacje o atrakcji turystycznej

KRKA - Park Narodowy Krka
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Narodowy Krka
Miejsce na medal 2010
ATRAKCJA WYRÓŻNIONA.
Co to oznacza?

Krka (Nacionalni Park Krka) to najmłodszy park narodoowy w Chorwacji - powstał w 1985 roku. Obejmuje środkowy i dolny bieg rzeki Krka, gdzie powstało kilka dużych wodospadów oraz szereg mniejszych kaskad. Największy i najpopularniejszy  wodospad złożony z 17 mniejszych nowi nazwę Stradinski Buk i mierzy 46 m wysokości i 800 długości. Tuż pod nim jest miejsce do kąpieli. W innej części parku znajduje się drugi najczęściej odwiedzany wodospad Roški Slap. W XIX wieku z wodospadów czerpano energię. Inne atrakcje parku to np. wyspa Visovac ze średniowiecznym  klasztorem franciszkanów czy  wykopaliska na terenie rzymskiego obozu wojskowego Burnum z I w po Chr.  Flora i fauna  chronionego obszaru składa się  z 800 gatunków roślin i 200 zwierząt, w tym kilka to endemity.
Park można zwiedzać przez wejście lądowe jak i dopływając statkiem. Godziny otwarcia zależą od miejsca, główne wejścia w Lozovac i Skradin działają od 8:00 do 20:00 (od marca do końca października), po sezonie od 9:00 do 16:00.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Chorwacji ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Park Narodowy Krka - Park Narodowy Krka
format D: N 43.803861°,   E 15.964423°
format DM: N 43° 48.23166',   E 15° 57.86538'
format DMS: N 43° 48' 13.90'',   E 15° 57' 51.92''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (0) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Park Narodowy Krka w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Park Narodowy Krka wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
LittleTraveller  Autor  Autor: LittleTraveller     Data dodania   9 lipca 2013

Cudowne miejsce na rodzinny spacer. Czysta woda i zapierajace dech w piersiach widoki. Poruszanie się po parku ulatwiaja drewniane kladki. Do parku wybralysmy się z wózkiem i to byl blad. Mimo wielu kładek i chodników, w parku jest tez bardzo duzo schodów, a schody i wózek w parze nie ida niestety. Przy kolejnej wizycie, bo mam nadzieje, ze taka będzie miala miejsce zabierzemy nosidełko turystyczne. Na terenie parku jest wiele lokali gastronomicznych i sklepów z pamiatkami. W wielu miejscach sa toalety.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
3
Data pobytu
lipiec 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
40
Zgłoś naruszenie zasad