ikonka MALINSKA - Miasto turystyczne

Informacje o atrakcji turystycznej

MALINSKA - Miasto turystyczne
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miasto turystyczne

Malinska to miejscowość wypoczynkowa na zachodnim wybrzeżu chorwackiej wyspy Krk. Leży przy zatoce o tej samej nazwie, 13 km na północ od miasta - stolicy Krk. Z powodu bujnego zadrzewienia Malinska była kiedyś portem służącym do wywozu drewna. Wizytówką miasta jest długa promenada zwanej Rajski put (rajska droga). W lipcu odbywają się tu popularne festyny z okazji dnia patrona miasta św. Apoloniusza i impreza pn. Malinskarska Noc.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Chorwacji ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Malinska - Miasto turystyczne
format D: N 45.125606°,   E 14.527202°
format DM: N 45° 7.53636',   E 14° 31.63212'
format DMS: N 45° 07' 32.18'',   E 14° 31' 37.93''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Malinska w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Malinska wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  28 listopada 2011

Kolejna po Punat miejscowość turystyczna bez zabytków, ale ciekawsza. Długa promenada - rajska droga, prowadzi przez plaże żwirowe, betonowe i kamieniste. Na promenadzie można spotkać betonowe okręgi, służące chyba do plażowania, ale po sezonie były puste. Jest też fajna zatoczka i miejsce z piaskiem dla dzieci. Fale rozbryzgują się tu o murek i chlapią dookoła, co na pewno spodoba się dzieciom. Woda w tym miejscu bardzo ciepła. Dookoła jest bardzo zielono za sprawą roślinności śródziemnomorskiej i lasów sosnowych, z których słynie Malinska. Centrum z knajpkami usytuowane jest wokół portu, nie ma klasycznego rynku. Aby zaparkować bezpłatnie należy jechać wzdłuż wybrzeża, na końcu skręcić w prawo i zaraz po lewej jest droga do na w pół zrujnowanego hotelu. Nikt tam nie pobierał opłat, choć jest bardzo blisko do centrum i strefy płatnego parkowania.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Długa promenada z miejscami do plażowania
Fajne, choć małe miejsce specjalnie dla dzieci
- Wady
Brak zabytkowego charakteru
W pobliżu plaż słabe zaplecze
Wiek dziecka(i)
1 rok
Data pobytu
wrzesień 2009
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad