ikonka PUNAT - Miejscowość

Informacje o atrakcji turystycznej

PUNAT - Miejscowość
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miejscowość

Punat to centrum żeglarskie wyspy Krk. Posiada wielką i bardzo dobrze wyposażoną marinę. Poza tym Punat to drugie największe miasto na wyspie, niegdyś rozwijał się tu przemysł stoczniowy. Jest oddalone o 7 km od jej stolicy - miasta Krk.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Chorwacji ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Punat - Miejscowość
format D: N 45.018848°,   E 14.6293°
format DM: N 45° 1.13088',   E 14° 37.758'
format DMS: N 45° 01' 07.85'',   E 14° 37' 45.48''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Punat w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Punat wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  20 listopada 2011

Punat odwiedziliśmy bez entuzjazmu, bo przewodniki nie opisują go jako miejscowości zbyt interesującej. Tak w rzeczywistości jest - miasto z dużym portem, dlatego jest mekką żeglarzy, bez klimatu i zabytków. W jednej z uliczek darmowa galeria ze współczesnymi bohomazami i XVIII-wiecznym kołem młyńskim do oliwek. Plaże kamienista i żwirowa znajdują się kawałek od starówki, przy nowszej części Punatu. Tam też cypel z latarnią morską. Nie podobało nam się, więc nie zagłębialiśmy się w te rejony. Generalnie najciekawsze miejsca leżą na uboczu. Pierwsze to wyspa Kosljun z klasztorem franciszkańskim, na którą można się dostać wodną taksówką. Nam niestety nie wystarczyło już czasu aby niej skorzystać, ale przewodniki milczą o tej budowli, więc pewnie nie jest to wielka atrakcja. Drugie miejsce to niezwykły kamienny kościół z IX wieku. Stoi on w przysiółku Punat - Sv. Donat, tuż przy skrzyżowaniu dróg. Świątynia wygląda jak kamienne igloo. Powinna być otwarta, ale w po sezonie nikogo nie zastaliśmy, zawsze można jednak popatrzeć przez kratę. Obok jest piaszczysta plaża z boiskiem do siatkówki. Zaletą jest bardzo ciepła woda, dobre miejsce dla dzieci, ale że jest to zatoka z małym dostępem do otwartego morza, woda stoi - praktycznie nie ma fal. Można czuć się jak nad jeziorem, a nie Adriatykiem. Kawałek dalej znajduje się zbudowany na wodzie budynek z wyciągiem dla nart wodnych i dyskoteką.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Wszystkie rodzaje plaż
Niecodzienna świątynia z IX wieku
- Wady
Miasto bez klimatu
Przy plaży piaszczstej brak poczucia, że jest się nad morzem
Wiek dziecka(i)
1 rok
Data pobytu
wrzesień 2009
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad