Foto: Suradnik Vitek [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], Wikimedia

PUNAT - Miejscowość

 
3.0 (1)
6794 1
foetus Zaktualizowano: 10-02-2015
Kościół św. Donata

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miejscowość
Atrakcja całoroczna

Punat to centrum żeglarskie wyspy Krk. Posiada wielką i bardzo dobrze wyposażoną marinę. Poza tym Punat to drugie największe miasto na wyspie, niegdyś rozwijał się tu przemysł stoczniowy. Jest oddalone o 7 km od jej stolicy - miasta Krk.


GALERIA

Zdjęcia

Foto: Suradnik Vitek [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], Wikimedia

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Chorwacji. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Współrzędne geograficzne*:
Punat /  - Miejscowość

format D: N 45.0188484°,   E 14.6292995°
format DM: N 45° 1.130904',   E 14° 37.75797'
format DMS: N 45° 01' 07.85'',   E 14° 37' 45.48''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Punat w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Punat wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 1

Ocena atrakcji 
 
3.0  (1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
3.0
Punat  odwiedziliśmy bez entuzjazmu, bo przewodniki nie opisują go jako miejscowości zbyt interesującej.  Tak w rzeczywistości jest - miasto z dużym portem, dlatego jest mekką żeglarzy, bez klimatu i zabytków. W jednej z uliczek darmowa galeria ze współczesnymi bohomazami i XVIII-wiecznym kołem młyńskim do oliwek. Plaże kamienista i żwirowa znajdują się kawałek od starówki, przy nowszej części Punatu. Tam też cypel  z latarnią morską. Nie podobało nam się, więc nie zagłębialiśmy się w te rejony. Generalnie najciekawsze miejsca leżą na  uboczu. Pierwsze to wyspa Kosljun z klasztorem franciszkańskim, na którą można się dostać wodną taksówką. Nam niestety nie wystarczyło już  czasu aby  niej skorzystać, ale mój przewodnik nie wspominał o tej budowli, więc być może nie jest wielką atrakcją. 
Drugie miejsce to niezwykły kamienny kościół z IX wieku. Stoi on w przysiółku Punat - Sv. Donat, tuż przy skrzyżowaniu dróg. Świątynia wygląda jak kamienne igloo. Powinna być otwarta, ale w po sezonie nikogo nie zastaliśmy, zawsze można jednak popatrzeć przez kratę. Obok jest piaszczysta plaża z boiskiem do siatkówki. Zaletą jest bardzo ciepła woda, dobre miejsce dla dzieci, ale że jest to zatoka z małym dostępem do otwartego morza, woda stoi - praktycznie nie ma fal. Można czuć się jak nad jeziorem, a nie Adriatykiem. Kawałek dalej znajduje się zbudowany na wodzie budynek z wyciągiem dla nart wodnych i  dyskoteką. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Wszystkie rodzaje plaż
Niecodzienna świątynia z IX wieku
- Wady
Miasto bez klimatu
Przy plaży piaszczstej brak poczucia, że jest się nad morzem
Wiek dziecka/i
1 rok
Data pobytu
wrzesień 2009
Kościół św. Donata
Foto: Suradnik Vitek [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], Wikimedia