ikonka OMIŚ - Rejs po Cetinie

Informacje o atrakcji turystycznej

OMIŚ - Rejs po Cetinie
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Rejs po Cetinie

Omiś (Omisz) to miasteczko leżące w środkowej części Dalmacji, miedzy Splitem a Makarską przy ujściu  rzeki Cetiny do Adriatyku,   otoczone górami i wąwozami. Cetina to rzeka o długości 104 km, przecinająca masyw górski Mosor i tworząca w ten sposób kanion. Najpopularniejszym turystycznie fragmentem  rzeki jest jej dolny odcinek od mostu w Podgrade do Radmanovych Mlinic. Odbywają się tu rejsy, oprawia się rafting. Sezon  trwa od kwietnia do końca września.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Chorwacji ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Omiś - Rejs po Cetinie
format D: N 43.447436°,   E 16.693726°
format DM: N 43° 26.84616',   E 16° 41.62356'
format DMS: N 43° 26' 50.77'',   E 16° 41' 37.41''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Omiś w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Omiś wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  28 października 2011

W Omiszu można wykupić 3 wycieczki wodne: spływ po Cetinie (rafting), rejsik kanionem do pobliskiej wsi Radmanove Mlinice lub rejs na wyspę Brać.
Bądąc z małym dzieckiem wspólny rafting odpada, pozostaje więc rejs. My wybraliśmy krótszy czyli kanionem Cetiny. Odbywa się na małej lub większej łodzi, w zależności od ilości chętnych. Cena także zależy od tego ile biletów się kupi. Dla 2 osób wynosiła 160 kun, dziecko gratis. Na łódź można było nawet zabrac wózek.
Rejs tam i z powrotem trwa ponad 2 godziny, z tego 40 minut postoju w Radmanovych Mlinicach. Płynie się kanionem, więc widoczki są całkiem fajne, dziecko było bardzo zaciekawione, nie przeszkadzał mu nawet wyjący silnik łodzi.
Celem rejsu jest coś w rodzaju dużego gospodarstwa agroturystycznego z restauracją, placami do gier i zabaw oraz plażą. Można popatrzeć na uczestników raftingu, bo tu właśnie jest koniec spływu.
Najciekawszy jest jednak fakt, że w tym miejscu kręcono filmy z serii Winnetou! Akurat na drugi dzień po powrocie z Chorwacji leciał w polskiej telewizji Winnetou i faktycznie wyglądało to znajomo, choć nie do końca. Minęło już jednak ponad 40 lat...


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
- ładne widoki
- rzadka atrakcja dla dziecka, aby płynąć łodzią w takiej scenerii
- plenery z Winnetou
- Wady
- hałas silnika na łodzi
Wiek dziecka(i)
2 lata
Data pobytu
wrzesień 2010
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
90
Zgłoś naruszenie zasad