Stare miasto nad Adriatykiem

BAŚKA - Miejscowość

Hot
 
5.0 (1)
12116 1
foetus Zaktualizowano: 10-02-2015
BAŚKA - Miejscowość

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miejscowość
Atrakcja całoroczna

Baška (Baszka) to miasto położone na największej wyspie Chorwacji - Krk. Należy do Primorsko-goranskiej županiji. Leży na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy, 19 km od miasta Krk, w rozleglej zatoce. Baška była pierwszym miejscem na wyspie Krk o charakterze turystycznym wykorzystywane do kąpieli. Wyjątkowymi elementami Baški są jej długa na 2 km żwirowa plaża (Rajska plaža) oraz licząca 1800 m żwirowa plaża Vela plaža odpowiednia dla dzieci i osób niepływających. Wzdłuż plaży ciągnie się nadmorska promenada wraz z ze starówką.


GALERIA

Zdjęcia

Widoki z plaży
Tłumy z miasta idą na plażę
Widok na plażę z ulicy
Pusta plaża rankiem
Stare miasto nad Adriatykiem

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Chorwacji. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Współrzędne geograficzne*:
Baśka /  - Miejscowość

format D: N 44.9697167°,   E 14.7522354°
format DM: N 44° 58.183002',   E 14° 45.134124'
format DMS: N 44° 58' 10.98'',   E 14° 45' 08.05''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Baśka w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Baśka wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 1

Ocena atrakcji 
 
5.0  (1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
5.0
Baśka to główna miejscowość wypoczynkowa wyspy Krk. Pierwsze wrażenie fatalne. Żwirowa plaża wąska, choć bardzo długa i maksymalnie zatłoczona. Przypomina mi się Bałtyk, tyle że przynajmniej nie ma parawanów. Woda zimna, tylko troszkę cieplejsza niż w Starej Baśce. Z czasem jednak przekonałem się do tego miejsca. Bardzo ładne otoczenie i widoki. Po lewej najstarsza część miasta z wąskimi uliczkami i drogą nad plażą posiada swój klimat. Dużo knajpek, z zabytków tylko trzy kościoły, w tym jeden z rzymskimi mozaikami. Przy plaży duża cukiernia z najlepszymi lodami jakie jadłem i dodatkowo z największymi gałkami.
Jak na tak popularną miejscowość mało parkingów, najlepiej stanąć na tym z rampą, przy drodze pod górę, po prawej stronie. Jest duży i tani. Z Baśki kursują dwa statki wycieczkowe, do których namawia wielu nagabywaczy. Ostrzegam, że faceci lekko oszukują, pokazując albumy z widokami, które rzekomo uczestnik rejsu może zobaczyć. Owszem, dociera się w te miejsca, ale o innych porach dnia, ewentualnie zdjęcia pokazują miejsce z innej perspektywy.  Tak więc człowiek podnieca się że zrobi super fotki, a w rzeczywistości wygląda to tak że najlepszy widok jest akurat pod słońce, a fragment parku przyrody przypominający kanion z wysokimi skałami był pstrykany ze znacznie wyżej położonego miejsca. 
Wracając do rejsów, jeden statek kieruje się na mniejsze wyspy dookoła KRKu i na Rab (do Loparu), ale odwiedza się tylko plaże i siedlisko orłów. Drugi natomiast dopływa do stolicy wyspy Rab o tej samej nazwie, po drodze mijając kilka atrakcji (relacja osobno). 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Długie plaże
Są ubikacje i pełno wszelakiego jedzenia wokoło
Krajobrazy górsko-morskie
- Wady
Tłumy ludzi
Wiek dziecka/i
1 rok
Data pobytu
wrzesień 2009
Widoki z plaży
Tłumy z miasta idą na plażę
Widok na plażę z ulicy
Pusta plaża rankiem
Stare miasto nad Adriatykiem