ikonka STARA BAŚKA - Miejscowość

Informacje o atrakcji turystycznej

STARA BAŚKA - Miejscowość
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miejscowość

Stara Baška to wieś leżąca na południu wyspy Krk, oddalona 16 km od jej stolicy. Z powodu wąskiej drogi dojazdowej nie może tam wjechać autobus, stąd Stara Baška pozbawiona jest tłumu turystów i nie ma w niej hoteli. Są za to liczne zatoczki i miejsca do plażowania.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Chorwacji ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Stara Baśka - Miejscowość
format D: N 44.960243°,   E 14.684987°
format DM: N 44° 57.61458',   E 14° 41.09922'
format DMS: N 44° 57' 36.87'',   E 14° 41' 05.95''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Stara Baśka w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Stara Baśka wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  18 października 2011

Stara Baśka urzekła mnie wspaniałymi krajobrazami i spokojem. Pod wieloma względami to przeciwieństwo Baśki. Mało ludzi, dzikie tereny, długie wybrzeże i urocze zatoczki. Droga w miasteczku bardzo wąska, ale wcale nie tak niebezpieczna jak piszą niektórzy. Kończy się płatnym parkingiem w małym porcie. Miłe jest, że parkingowy zna Polskę (był w Zakopanym), więc nie wziął dopłaty za przedłużony postój. Tuż obok niewielka plaża żwirowa, ale wystarczająco duża by we wrześniu było pełno miejsca. Woda bardzo czysta i błęktina ale zimna, wręcz lodowata. Idąc w lewo po kamieniach widać zatoczki, nad które można zejść i w samotności plażować. Nad parkingiem fajna knajpka z pięknym widokiem. Nad plażą przyjemna pizzeria. Bardzo ładne zatoki są też na początku miejscowości, ludzie stają tam autami przy drodze i schodzą w dół po stromym stoku, ale to z małym dzieckiem odpada. Ogólnie super miejsce, choć wg mnie raczej nie na dłuższy pobyt.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Miejsce na spokojny wypoczynek
Piękne widoki
Liczne zatoczki, po sezonie często bezludne
- Wady
Mało atrakcji
Wiek dziecka(i)
1 rok
Data pobytu
wrzesień 2009
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad