ikonka OMISALJ - Miejscowość

Informacje o atrakcji turystycznej

OMISALJ - Miejscowość
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miejscowość

Omišalj to miasto położone na północnym wybrzeżu wyspy Krk, w komitacie Primorsko-goranska županija o powierzchni 39 km2 i liczbie mieszkańców wynoszącej  1790 (2001 r.). Omišalj zostało złożone w III w. n.e. przez starożytnych Rzymian jako Fulfinium. W latach 1480-1797 wraz z wyspą Krk miasto należało do Republiki Weneckiej, następnie wchodziło w skład Austro-Węgier. Miasto położone jest na wysokim, 80-metrowym klifie nad Adriatykiem.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Chorwacji ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Omisalj - Miejscowość
format D: N 45.211764°,   E 14.553323°
format DM: N 45° 12.70584',   E 14° 33.19938'
format DMS: N 45° 12' 42.35'',   E 14° 33' 11.96''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Omisalj w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Omisalj wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  12 października 2011

Wg mnie bardzo niedoceniana miejscowość - interesująca zabudowa, dużo roślinności, a urokliwe uliczki nie ustępują Vrbnikowi. Znakomite miejsce na spędzenie ostatnich kilku godzin przed powrotem do domu z wyspy Krk, bo leży niedaleko mostu łączącego ją z lądem.
Centrum stanowi przyjemny plac z 2 knajpkami i ciekawym romańskim kościołem z dzwonnicą. Miasto położone jest wysoko na brzegiem morza, tak więc mamy szeroki widok na Adriatyk, Rijekę i niestety na rafinerię, która trochę szpeci krajobraz. Do plaży trzeba zejść kawałek w dół, można też podjechać autem wg znaków na drodze do bezpłatnego parkingu. Po drodze mijamy szlak (w lewo) do wzgórza z reliktami zamku (na drogowskazie jest napis "fortica" albo jakoś podobnie). Trzeba przejść ok. 300 metrów, przekraczając dwie furtki, które mogą być zamknięte. Niestety pozostałości warowni są bardzo nikłe, a widok na Adriatyk częściowo przysłaniają coraz wyższe drzewa.
Wracając do plaży, przy parkingu jest piaszczysta zatoczka, idealna dla dzieci. Nie widać stąd też rafinerii, lecz malownicze pasma górskie w oddali, a woda jak na Krk bardzo ciepła. Naokoło jest plaża betonowa, kamienista i żwirowa z kilkoma knajpkami. Ceny były tu najniższe na całej wyspie Krk, ale towarzystwo nie za ciekawe - sami emeryci.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Piaszczysta zatoczka idealna dla dzieci
Ładne krajobrazy z miasta i plaży
- Wady
Miejscowość mało turystyczna w porówaniu do innych na wyspie Krk
Wiek dziecka(i)
1 rok
Data pobytu
wrzesień 2009
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
30
Zgłoś naruszenie zasad