ikonka VRBNIK - Miasto

Informacje o atrakcji turystycznej

VRBNIK - Miasto
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miasto

Vrbnik to miasto położone na wschodnim wybrzeżu największej wyspy Chorwacji - Krk. Należy do Primorsko-goranskiej županiji. Powstało w średniowieczu jako warowna osada otoczona murami. W 2001 roku liczyło 944 mieszkańców. Vrbnik słynie z wąskich uliczek i wytrawnego wina Zlahtina.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Chorwacji ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Vrbnik - Miasto
format D: N 45.077066°,   E 14.67516°
format DM: N 45° 4.62396',   E 14° 40.5096'
format DMS: N 45° 04' 37.44'',   E 14° 40' 30.58''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Vrbnik w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Vrbnik wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  10 października 2011

Miasto, którym zachwyca się w sieci sporo osób i chyba miałem zbyt duże oczekiwania, bo na kolana mnie nie rzuciło. Owszem labirynty wąskich uliczek super, ale jedynymi ciekawymi zabytkami jest tu piętnastowieczny kościół NMP z renesansową dzwonnicą i mur obronny z basztą, wygladajacy na zrekonstruowany w całości. Przewodnik Bezdroży mówi o ruinach twierdzy, ale nie udało mi się jej znaleźć, nie ma jej nawet na planie miasta przy głównym parkingu, więc to pewnie jakaś pomyłka.
Będąc przy kościele można zrobić błąd kierując się w prawo w stronę punktu widokowego na morze, a dalej do drugiego kościoła. Jednak z tego miejsca koniecznie należy zejść w lewo schodami w dół przez arkadę i wąskimi przejściami dostać się do miejsca z pięknymi widokiem na zatokę, port i małą plażę. To najciekawsza część miasta.
Generalnie jest tu kilka fajnych punktów widokowych na Adriatyk, a sam Vrbnik prezentuje się najlepiej, gdy będąc na wzniesieniu z drogi wyjazdowej skręcimy w prawo. Można tu pstryknąc fajne zdjęcia. Miasto wydaje się trochę senne, knajpek jest może ze 3, nie ma atrakcji dla dzieci poza małą plażą.
Vrbnik słynie z wytrawnego białego wina Zlahtina, więc koniecznie należy się w niego zaopatrzyć. Ja najtańsze znalazłem idąc z parkingu do starego miasta, po lewej stronie, mijamy kioski z owocami i przed pierwszą kamienicą zobaczymy wystawiony stolik z butelkami (20 kn za 1 litr). W sezonie prawdopodobnie jest dużo więcej punktów sprzedaży, bo w różnych częściach miasta stały bezczynnie beczki, służące pewnie do wystawienia wina.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Labirynty wąskich uliczek
Punkty widokowe na Adriatyk
- Wady
Miejsce ciekawe tylko na krótki pobyt, pozostając dłużej można się zanudzić
Wiek dziecka(i)
1 rok
Data pobytu
wrzesień 2009
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad