ikonka SPLIT - Wzgórze Marjan

Informacje o atrakcji turystycznej

SPLIT - Wzgórze Marjan
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wzgórze Marjan

Marjan to wzgórze o wysokości 178 m npm na półwyspie na obszarze największego miasta Dalmacji - Splitu. Popularne centrum rekreacyjne. Miejsce to pełniło funkcję parku już za czasów cesarza Dioklecjana (III w.), a od jego nazwy powstała bardzo popularna w Chorwacji piosenka "Marjane, Marjane" wykorzystywana w czasie wojny zarówno przez komunistów jak i nacjonalistów z różnymi wersjami tekstu. Ci pierwsi prócz wolnej Chorwacji sławili Titę i Stalina, drudzy Chrystusa.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Chorwacji ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Split - Wzgórze Marjan
format D: N 43.510402°,   E 16.400271°
format DM: N 43° 30.62412',   E 16° 24.01626'
format DMS: N 43° 30' 37.45'',   E 16° 24' 00.98''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Split w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Split wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   6 października 2011

Wzgórze Marjan nie jest zbyt popularne wsród turystów, ale dojazd do niego jest dobrze oznaczony. Obecnie jest to miejsce rekreacji dla mieszkańców Splitu. Ogrodzony teren na półwyspie jest wielkim zalesionym parkiem z roślinnością śródziemnomorską zawierającym sporo atrakcji takich jak ośrodek sportowy z kortami i plażą, ścieżki do nordic walkingu, skały wspinaczkowe, zoo, ogród botaniczny, kirkut, romański kościół z XIII w., punkty widokowe. Z tego co pamietam ma on 2 wejścia, jedno przy ośrodku, drugie bliżej zoo. My zobaczyliśmy tylko kawałek Marjana z ośrodkiem sportowym i zoo, a sądząc po zdjeciach w sieci fajnych widoków jest tam sporo. Ośrodek wydawał się pusty (zanosiło się na deszcz) i nie schodziliśmy do niego, natomiast zoo było raczej skromne, ale dzieciom na pewno się spodoba. Tak więc po znudzeniu plażowaniem można sobie tam bardzo przyjemnie pospacerować w cieniu drzew, ewentualnie tak jak w naszym przypadku wykorzystać czas niesprzyjającej pogody. Niestety droga wysypana drobnymi kamyczkami uniemożliwiła nam dotarcie z wózkiem do ogrodu botanicznego, więc zrezygnowaliśmy z oglądania go.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
- znakomite miejsce na przeczekanie gorszej pgoody
- zoo, ogród botaniczny i inne atrakcje
- punkty widokowe
- Wady
- brak placu zabaw dla dzieci (pewnie jest przy plaży w ośrodku sportowym)
- zwykłym wózkiem nie dotrzemy do ogrodu botanicznego
Wiek dziecka(i)
2 lata
Data pobytu
wrzesień 2010
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
01
Zgłoś naruszenie zasad