ikonka KRK - Miejscowość

Informacje o atrakcji turystycznej

KRK - Miejscowość
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miejscowość

Krk to miasto w Chorwacji w południowej części wyspy Krk i jej stolica. Zamieszkiwane jest przez blisko 6000 mieszkańców . Ośrodek turystyczny z  licznymi plażami i zabytkami sięgającymi czasów rzymskich i średniowiowiecza, m.in. mury obronne (XV w.), zamek (XII-XIV w.), katedra (V/XII w.), ratusz (XV w.), mozaiki podłogowe (I w.), klasztor franciszkanów (XIII w.).

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Chorwacji ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Krk - Miejscowość
format D: N 45.025798°,   E 14.575188°
format DM: N 45° 1.54788',   E 14° 34.51128'
format DMS: N 45° 01' 32.87'',   E 14° 34' 30.68''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Krk w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Krk wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  28 września 2011

Krk to stolica wyspy o tej samej nazwie i wg mnie jeden z lepszych punktów na zakwaterowanie (dobra baza wypadkowa do zwiedzania innych miasteczek - wszędzie jest blisko). Niestety ceny najwyższe na całej wyspie. Stare miasto z wąskimi uliczkami i zabytkami robi wrażenie. Niestety życie toczy się tylko w jego dolnej części, natomiast po górnej mało kto chodzi. Na szczycie znajduje się tzw. Mały Watykan z 2 kościołami i klasztorem. Nieco niżej kolejny kościół z klasztorem i kaplica. Najważniejszy zabytek to katedra z ciekawym wnętrzem, do której włączony jest drugi kościół zamieniony na muzeum. Obok stoi zamek i kilka mało atrakcyjnych kolumn rzymskich. Zamek widziałem otwarty tylko wieczorem (do 21.00), nie jest praktycznie w ogóle wyposażony, ale ciekawie podświetlone są elementy rzymskie, a z wieży świetny widok na katedrę.
Z licznych knajpek polecam przy wejściu na stare miasto po prawej stronie przy murach obronnych jest wąskie przejście między murami opisane jako "secret garden". Na dziedzińcu za murami fajny mroczny klimat m.in. z sofami, a nawet łóżkami. Plaże ciągną się na długim odcinku, co sprawia, że nie ma tłoku (po sezonie). Główna plaża żwirowa położona jest na prawo od portu i posiada fantastyczny widok na stare miasto. Po lewej stronie od starego miasta mała plaża betonowa i żwirowa, a kawałek dalej malutka piaszczysta okupywana przez małe dzieci. Jeszcze dalej długi odcinek plaży kamienistej.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Główna plaża z fantastycznym widokiem na stare miasto
Kilka różnorodnych plaż
Piękne miasteczko z zabytkowym klimatem
- Wady
Mało atrakcji dla dzieci
Wysokie ceny
Wiek dziecka(i)
1 rok
Data pobytu
wrzesień 2009
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad