ikonka MAKARSKA - Miasto

Informacje o atrakcji turystycznej

MAKARSKA - Miasto
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miasto

Makarska to miasto w okręgu Split-Dalmacja (Splitsko-dalmatinska županija). Jest to największa miejscowość letniskowa na Makarskiej Riwierze nad Adriatykiem, położona ok. 60 km na południowy zachód od Splitu i 140 km na północ od Dubrownika. Liczba mieszkańców w 2005 r. to blisko 15 tysięcy. Makarska jest jedną z bardziej rozrywkowych miejscowości chorwackiej Dalmacji. Posiada dwa nadmorskie bulwary (przez miejscowych zwane po prostu "starą" i "nową" promenadą), wysadzane palmami i otoczone butikami, kawiarniami i barami oraz zabytkowy rynek.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Chorwacji ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Makarska - Miasto
format D: N 43.295246°,   E 17.02076°
format DM: N 43° 17.71476',   E 17° 1.2456'
format DMS: N 43° 17' 42.89'',   E 17° 01' 14.74''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Makarska w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Makarska wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  19 września 2011

Stolica Makarskiej Riviery robi bardzo pozytywne wrażenie, głównie za sprawą wysokiego i malowniczego pasma górskiego Biokowo, które praktycznie sąsiaduje z cudownie mieniącym się różnymi odcieniami błękitu i zieleni Adriatykiem.
Jednak na dłuższy pobyt raczej nie chciałbym tu przyjechać. Dużo ludzi, trudno wyobrazić sobie jak zatłoczona jest plaża w sezonie. Dodatkowe nigdy jeszcze nie widziałem w Chorwacji, aby wypożyczający leżaki (30 kun) zastawiali nimi całą plażę, bez względu na to czy ktoś je wykupił czy nie! Na plaży nie ma więc miejsc, bo są zajęte przez cholerne leżaki - totalny bezsens.
Główna plaża jest żwirowa (piaszczystej nie ma co szukać okolicy), woda bardzo czysta, ale we wrześniu do najcieplejszych nie należała.
Podobno warto odpoczywac na nieco oddalonych plażach - ładniejsze otoczenie i mniej ludzi.
Zaletą miejskiej plaży jest ciąg lokali gastronomicznych (trzeba przyznać, że schabowy był znakomity), handlowych, a nieco dalej fajny plac zabaw. Przy hotelach widziałem też 1 zjeżdzalnię do wody.
Przy plaży rosną drzewa, można więc schować się w ich cieniu.
Miasto jest pełne przyjemnych knajpek wokół plaży, hotelów i portu. Makarska starówka szczególnie o zmroku prezentuje się uroczo. Położona na stoku wzgórza z kościołem i fontanną wenecką na górze jest rajem dla dzieciaków z deskorolkami.
W Makarskiej można mieć problemy z parkingiem w pobliżu centrum - miejsc jest mało i są zwykle zajęte. Ja znalazłem super miejsce w samym centrum. Zaraz za skrętem w lewo przy porcie i domu handlowym, po lewej jest znak parkingu ostro pod górę przez rampę. Na górze było bardzo dużo wolnego miejsca, a we po sezonie nikt nawet ne przyszedł skasować opłatę.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
- cudowny krajobraz górsko - morski
- czysta woda
- miasto w nocy tętni życiem
- kilka plaż do wyboru
- Wady
- kłopot z parkowaniem.
- za dużo ludzi
- miejska plaża mogłaby być większa
- bezsensownie rozłozone na niej leżaki
Wiek dziecka(i)
2 lata
Data pobytu
wrzesień 2010
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
40
Zgłoś naruszenie zasad