ikonka ZADVARJE - Wodospady Mała i Duża Gubavica

Informacje o atrakcji turystycznej

ZADVARJE - Wodospady Mała i Duża Gubavica
Kraj / Region
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wodospady Mała i Duża Gubavica

Zadvarje to wysoko położona miejscowość nad rzeką Cetina, oddalona 37 km od Splitu i 25 km od Omisza. Słynie z wodospadów Gubavica i kanionu Cetiny. Większy wodospad ma prawie 50 m  wysokości i należy do najwyższych w Chorwacji. W miejscowości rozległe widoki na okolicę.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Chorwacji ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Zadvarje - Wodospady Mała i Duża Gubavica
format D: N 43.433733°,   E 16.890289°
format DM: N 43° 26.02398',   E 16° 53.41734'
format DMS: N 43° 26' 01.44'',   E 16° 53' 25.04''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Zadvarje w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Zadvarje wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  25 sierpnia 2011

Do Zadvarje dotarliśmy dużymi problemami z Omisza. Nie spodziewaliśmy się, że wodospady są położone tak daleko od naszej bazy (nazwę Zadvarje trudno znaleźć na reklamach wodospadów). Jedzie się górskimi drogami, może powoli, ale za to widoki są super, a przy okazji można zakupić winko i rakiję (przy Jadranskiej Magistrali próżno było szukać sprzedawców).
Droga do wodospadów znajduje się przy stacji benzynowej (w 2010 roku nie była oznaczona). Jest tam prywatny ośrodek kampingowy z domkami, barem i placem do zabawy dla dzieci.
Idąc kilakdziesiąt metrów z parkingu (płatny, choć od nas nikt nie żądał zapłaty), ni stąd ni z owąd pojawia się wielka, skalista dziura, a w niej płynąca w kanionie rzeka Cetina i wodospady Gubavica (w rzeczywistości to jeden wodospad podzielony na dwa). Niestety można je podziwiać chyba tylko z góry. W oddali po prawej stronie nad kanionem widać było jakiś most i światła w dół, więc możliwe, że jest tam jakieś zejście, ale nie miałem czasu tego sprawdzić, bo zaczęło się ściemniać.
Miejsce to jak i malownicza okolica są bardzo ciekawe (sam kanion robi większe wrażenie niż wodospady), a o zmroku z pomarańczowym niebem i zarysami gór robi się bardzo klimatycznie. Nie jest to jednak atrakcja dla małego dziecka. Może się za to pobawić na placu zabaw.
Możliwy jest dojazd wózkiem.
Przed wjazdem do Zadvarje po lewej stronie znajduje się parking z kramami z pamiątkami. Jest tam rozległy widok na okolicę i drogę, którą się przyjechało z Omisza. Wg tablicy informacyjnej mają tu być relikty jakiejś warowni, ale nie udało mi się ich zlokalizować.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Niecodzienny widok kanionu i wodospadów
Możliwość posilenia się w barze/restauracji
- Wady
Skomplikowany dojazd
Wiek dziecka(i)
2 lata
Data pobytu
wrzesień 2010
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
70
Zgłoś naruszenie zasad