ikonka ZADAR - BORIK - Plaża

Informacje o atrakcji turystycznej

ZADAR - BORIK - Plaża
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Plaża

Zadar to centrum gospodarcze oraz kulturalne północnej Dalmacji i jednocześnie piąte co do wielkości miasto Chorwacji. Stolica administracyjna Zadarskiej županiji. Zamieszkuje go ok. 83 tys. mieszkańców. Znajduje się tu port handlowy i rybacki, stocznia oraz port lotniczy. Zadar jest ważnym ośrodkiem przemysłowym (przemysł spożywczy, chemiczny i włókienniczy) oraz kulturalnym (wyższa szkoła pedagogiczna, liczne zabytki i muzea), a także turystycznym. Życie turystyczne skupia się w dzielnicy Borik.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Chorwacji ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Zadar - Borik - Plaża
format D: N 44.140396°,   E 15.21203°
format DM: N 44° 8.42376',   E 15° 12.7218'
format DMS: N 44° 08' 25.43'',   E 15° 12' 43.31''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (0) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Zadar - Borik w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Zadar - Borik wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   4 września 2011

Borik to turystyczna dzielnica Zadaru. Leży z dala od centrum i droga do niej jest nieco zagmatwana, ale trafić nie jest trudno - dojazd jest dobrze oznakowany, a w nawigacji GPS wystarczy wpisać ulicę Radovana 7.
Na końcu drogi znajduje się wielki parking (darmowy), a morze tylko kilkadziesiąt metrów dalej.
Większość wybrzeża zajmuje port i ogrodzony ośrodek z hotelami. Wstęp na plażę wolny dla wszystkich, tylko okolice hoteli z ciekawymi basenami zamknięte. Jest ładnie, czysto, a po sezonie stosunkowo niewiele ludzi. Można znaleźć miejsce w cieniu.
Plaża żwirowa i betonowa, ale na spory odcinek wysypano piasek, więc dzieci mają tu dużo radości. Jest kilka punktów gastronomicznych i sprzedawców lodów. Ośrodek ciągnie się kilkaset metrów, z jednej strony kończy się dużym cyplem z trochę dzikim i odludnym terenem, a z drugiej strony wyjściem do drogi. Dalej jest kolejny odcinek plaży, choć trochę innego rodzaju. Nie wiem czy to już sąsiednia miejscowość czy tylko przedmieścia Zadaru, ale z turystycznego kotła przenosimy się do małego, sennego, nadmorskiego miasteczka z mariną, plażą i kilkoma rzędami ładnych domków. Drogą co jakieś 10 minut przejeżdża samochód, w oddali słychać dalmacką muzykę, a nieliczni plażowicze opalają się rozłożeni co ok. 20 metrów przy bulwarze.
Ogólnie więc okolica bardzo fajna i można sobie wybrać plażę odpowiednią dla siebie.
Droga powrotna z Borika do autostrady nawet po sezonie obfituje w przydrożnych sprzedawców w wielkich kramach. Można więc bez problemu zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju "produkty regionalne".


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Czysta, ciepła woda
Odcinek plaży z piaskiem
Różnorodność plaż
Dobre zaplecze
Po drodze dużo ulicznych sprzedawców
- Wady
Brak placu zabaw (są pewnie tylko na terenie hotelowym)
Wiek dziecka(i)
2 lata
Data pobytu
wrzesień 2010
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
81
Zgłoś naruszenie zasad