Losowe relacje

1.
KUDOWA ZDRÓJ - Aquapark Wodny Świat
 
4.0
Region: Woj. dolnośląskie
Autor: foetus
2.
GDAŃSK - Statek - muzeum
 
6.0
Region: Woj. pomorskie
Autor: amarlena
3.
GDAŃSK - Loopy's World
 
5.0
Region: Woj. pomorskie
Autor: foetus
4.
KRAKÓW - Aquarium i Muzeum Przyrodnicze
 
4.0
Region: Woj. małopolskie
Autor: Ina
5.
LIPIENEK - Relikty  zamku krzyżackiego
 
2.0
Region: Woj. kujawsko - pomorskie
Autor: foetus

Szukaj w relacjach

Wybierz region:   

lub wpisz

słowa kluczowe:   

Relacje i opinie turytów

znaleziono 656
wyświetlane 1 - 10
«1234567 ... 66»
wyświetl wg:
 
  Region: Woj. kujawsko - pomorskie
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
  Autor  Autor: Tomasz     Data dodania  13 marca 2018

Super park! Wiele różnorodnych atrakcji: Western, dinozaury, lunapark i inne. Cały dzień miło spędzony, polecam!
Remont ośrodka w 2017 roku. Kolejne plany mają na 2018/19.


Galeria
Data pobytu
05.2017
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
  Region: Woj. dolnośląskie
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  24 lutego 2018

Ruiny najlepiej zwiedzać wiosną lub jesienią, gdy roślinność jest skąpa, wtedy zobaczymy najwięcej. W kwietniu mury widoczne były nawet z głównej drogi. Stoją one na kopcu pośród podmokłych pól, otoczone skupiskiem drzew. Dojazd nie jest oznaczony, ale przy moście trzeba skręcić w ulicę o wszytko mówiącej nazwie Zamkowa. Po chwili zobaczymy przestrzeń miedzy zabudowaniami, a na przeciw zarośnięty kopiec - tam trzeba zostawić auto. Dojście jest pewnym wyzwaniem, bo wcale nie jest łatwo.
Najpierw idziemy po niewielkiej, choć odznaczającej się w terenie grobli. Jednak szybko okazuje się że mimo iż jesteśmy tuż obok celu czyli murów wysokiej na kilkanaście metrów przepołowionej wieży to nie da się sforsować fosy. Zadziwiające, że zameczek nie istnieje od 500 lat, a sztuczna fosa nadal chroni do niego dostępu!
Obiekt trzeba więc okrążyć i odnaleźć mały mostek. Od drugiej strony fosa jednak rozlewa się i znowu nas blokuje. Ponownie musimy okrążyć kopiec, aby znaleźć bezpośrednie dojście do murów. Na górze mamy okazję pokręcić się przy kamiennych pozostałościach średniowiecznej warowni. Widać wszystkie pozostałości budowli - poza wieżą jakieś łukowate szczątki wejścia do komnaty lub piwnicy, fragmenty murów obwodowych, ale generalnie jest tego bardzo mało i po chwili trzeba ruszać z powrotem. Warto zwrócić uwagę na konstrukcję wieży - jak grube mury posiada i jak niewiele miejsca pozostawiono dla ludzi - był to typowy stołp, używany tylko w czasie oblężenia.

Nie jest to może wybitny zabytek, ale widoki są całkiem malownicze, a przez pewną tajemniczość i fakt że nie zwiedzamy go standardowo, utartymi ścieżkami, lecz szlak musimy odkryć sami, warto przyjechać do Czarnego Boru.


Galeria
Wiek dziecka(i)
8 lat
Data pobytu
kwiecień 2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
  Region: Woj. dolnośląskie
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   5 lutego 2018

We wrocławskim zoo byłem w przeciągu 10 lat kilka razy i zawsze drażniła mnie wysoka cena biletów. Droższego zoo nie było w Polsce, ale chyba i w wielu krajach europejskich. Po wybudowaniu Afrykarium cena w końcu stała się bardziej przystająca do realiów, ale i tak jest zdecydowanie za wysoka. Do kosztów należy jeszcze doliczyć parking, bo zoo de facto nie posiada własnego (trudno uznać za taki plac na ul. Mickiewicza oddalony o 20 minut piechotą), więc trzeba szukać czegoś w bliższej okolicy. Parking jest przy Hali Stulecia, ale bardzo drogi (na godziny), więc my znaleźliśmy lepsze miejsce na pobliskiej ul. Parkowej, gdzie mieszkańcy tworzą prywatne parkingi przy swoich domach.

Zoo jest całkiem sporych rozmiarów, posiada praktycznie wszystkie najważniejsze zwierzęta spotykane w ogrodach zoologicznych. Można zobaczyć m.in. żyrafy, nietoperze (i to nie w ciemnym pomieszczeniu dla zwierząt nocnych lecz zwisają z rury w oświetlonym pawilonie gdzie można im się dobrze przypatrzyć przez lornetkę lub obiektyw z dużym zoomem), motylarnię, mrównika (krewnego mrówkojada), leniwca, lemury, nosorożce, renifery, słonie, niedźwiedzie itp. Od paru lat hitem jest jednak Afrykarium.
Czytając o tłumach jakie przybywają tam w sezonie postanowiliśmy jechać do Wrocławia wczesną wiosną, w dzień powszedni i to pozwoliło zwiedzić obiekt w całkowicie komfortowych warunkach. Ludzi było w sam raz, nigdzie nie napotkaliśmy na jakiekolwiek kolejki. Wchodziliśmy i wychodziliśmy z budynku Afrykarium swobodnie i kiedy chcieliśmy (ponoć niemożliwe w sezonie). Jest to faktycznie fantastyczna atrakcja, ale nie bez wad. Niby to ogromny budynek, ale nie jest w całości przeznaczony do zwiedzania. Umieszczono w nim również restaurację i kilka sal konferencyjnych, a sporą część zajmuje dżungla, która jest średnio interesująca, ponieważ mało w niej zwierząt. Oglądamy tylko z góry krokodyle, które były zupełnie nieruchome, kilka gatunków ptaków oraz zdecydowanie najciekawsze manaty - duże i bardzo rzadkie ssaki morskie, którym na grzbiecie wyrosły glony.
Z góry można jeszcze obserwować hipopotama, ale on również spał. Najlepsze jest oceanarium. Tutaj można spędzić mnóstwo czasu zachwycając się małymi i większymi ławicami kolorowych rybek oraz pływającym nad naszymi głowami płaszczkami, rekinami oraz żółwiem gigantem - umożliwia to niesamowity tunel, w którym akwarium otacza nas ze wszystkich stron, poza podłogą.
Bardzo widowiskowo zachowują się pingwiny, śmigają w wodzie i biegają na brzegu. Można to obserwować poniżej poziomu wody jak z góry. Trzeba jednak do nich zaglądać i sprawdzać, bo są pory dnia, gdy całe stado odpoczywa. Przyjemnie ogląda się też przypominające foki kotiki.
Inna nowość podczas tego pobytu we Wrocławiu to Odrarium przedstawiające bieg Odry, jej ryby i roślinność w kilku akwariach. Pomysł całkiem fajny, ale nie polecam oglądania tego po Afrykarium. Po prostu słodkowodne zbiorniki z pospolitymi szarymi rybkami nie robią już żadnego wrażenia po egzotycznym Oceanarium. Nasz dzieciak minął je praktycznie bez zatrzymywania. Za to obok postawiono coś co go bardzo ucieszyło - konstrukcję do zabawy wodą. Posiada ona koryta, zapory, kołowrotki, korkociąg itp., można więc sterować przepływem wody. Rozrywka dla dzieciarni znakomita! Poza tym ogród oferuje dla nich jeszcze niezły plac zabaw z wielką drewnianą konstrukcją, minizoo (dość słabe, bo były tam tylko kozy) oraz park linowy. Niestety jeszcze nigdy nie udało nam się trafić, aby park był otwarty (zawsze przyjeżdżaliśmy przed lub po sezonie). Dla właścicieli nie ważne, że jest piękny dzień, sporo maluchów chciałoby skorzystać - park zawsze bywał zamknięty i to pamiętam że nawet tabliczki nie było kiedy jest czynny.
Z pozytywnych wspomnień mam jeszcze foki i pokazy ich karmienia. Można je obserwować nad wodą jak i pod, w specjalnej wklęsłej kuli utworzonej w szybie. Ku uciesze zwiedzających foki lubią tam podpływać, więc widać je z bliska w całej okazałości.
Z kolei wybieg niedźwiedzi, małpy i rysia przedzielony jest wysokim wałem z palisadą. Zwierzęta oglądamy z jego szczytu. Dobrze pomyślane, bo spacerując po wale ogarniamy wzrokiem duży obszar. Misie były całkiem ruchliwe, ścigały się i skakały na siebie.
Oryginalnie wykonano wybieg dla gatunku małych małpek - drabinki rozwieszone są nad chodnikiem bez żadnych siatek, więc biegają one nad ludźmi i gdyby chciały mogłyby skoczyć nam na głowę!

W sumie zoo to świetna atrakcja na cały dzień, która potrafi dać nieźle w kość. Na szczęście na miejscu można zregenerować siły. Jest kilka barów bistro, lodziarnie i ze 3 restauracje. Nie należy tylko przegapić pokazowych karmień zwierząt, bo prawie każde dostarcza sporo wrażeń, szczególnie dzieciom. Pamiętam jak przy wcześniejszej wizycie trafiliśmy przypadkowo na karmienie mrównika, choć nawet nie ma tego w oficjalnym planie, a było super. Miły człowiek opowiedział nam przy okazji kilka ciekawych rzeczy o tym fajnym zwierzaku...


Galeria
Wiek dziecka(i)
6/8 lat
Data pobytu
kwiecień 2014/kwiecień 2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad
  Region: Węgry
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
  Autor  Autor: alan     Data dodania   4 lutego 2018

Baseny jaskiniowe niesamowite ale faktycznie trudno tam dłużej wytrzymać, chociażby z powodu ścisku...


Galeria
Wiek dziecka(i)
11 lat
Data pobytu
lipiec 2017
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
  Region: Woj. dolnośląskie
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  19 stycznia 2018

Droga do Kolorowych Jeziorek jest zawiła, ale drogowskazy kierują precyzyjnie. Jeziorka wraz z otaczającymi lasami i skałami tworzą bardzo malowniczy krajobraz, jednak trzeba tu przyjechać przy ładnej pogodzie, bo przyroda i niecodzienne kolory wody zdecydowanie najlepiej prezentują się w słońcu. Choć kolory i nazwy jeziorek to sprawa umowna. Podczas naszej wiosennej wyprawy jeziorko Żółte od Purpurowego nie różniło się niczym - i tu i tu woda była ciemno czerwona, Błękitne było bardziej zielone niż niebieskie, natomiast Zielone w najmniejszym stopniu nie miało tej barwy.
Z parkingu do pierwszego jeziorka jest może 50 m, drugie jest tuż obok. Oglądamy je najpierw z góry, ale można oczywiście zejść nad samą wodę. Do tego momentu da się dojechać z wózkiem. Dalej jest to niemożliwe, przynajmniej szlakiem pieszym, być może rowerowym się da, bo kilka razy przecinamy wygodniejszą drogę leśną.
Po zejściu do Żółtego jeziora napotykamy na niespodziankę - do Purpurowego prowadzi przejście jaskinią, a właściwie dawną sztolnią. Wypływa z niej też fajny mały strumyk zasilający jeziorko. Dzieciakom na pewno się to spodoba. Warto obejść staw dookoła, bo z różnych stron odcień wody jest nieco inny. Na górze znajduje się bar z tarasem, z którego podczas konsumpcji możemy podziwiać jeziorko wraz z otoczeniem, szkoda że końcem kwietnia był zamknięty.
Dalsza droga prowadzi pod górę leśną ścieżką. Po ok. 15 minutach dochodzimy do tablicy informującej o pozostałości kopalnianych sztolni zamieszkiwanych przez nietoperze. Niestety, wejście do nich jest zakratowane. Stąd już krok do jeziorka Błękitnego. To drugi najciekawszy i największy zbiornik, obok Purpurowego. W przeciwieństwie do tamtego, woda w nim jest bardzo czysta. Widoki są inne, nie widać skał i pozostałości wyrobisk - to po prostu bardzo piękne jeziorko leśne.
Ścieżka częściowo obchodzi zbiornik i znowu prowadzi pod górę przez las, aż doprowadza nas do szerokiej drogi leśnej, wiodącej na Wielką Kopę. Szczerze mówiąc dalszy marsz spod jeziorka Błękitnego nie ma większego sensu. Jeśli komuś się nie chce albo nie ma czasu praktycznie nic nie straci. Do Zielonego Stawku trzeba sporo przejść, a jego atrakcyjność jest żadna - to malutki zbiornik w zagłębieniu na poboczu tej drogi, taka większa kałuża. Być może trafiliśmy na suchy okres, choć była wczesna wiosna, więc teoretycznie odpowiednia pora. Znacznie ciekawsze od stawu są widoki górskie, które w pewnym momencie otwierają się z drogi.
Podsumowując, wycieczka zajęła nam 3 godziny. Ścieżka dydaktyczna jest wykonana bardzo porządnie. Są tablice informacyjne, kosze na śmieci, wiaty oraz gastronomia (choć ta mogłaby działać także poza sezonem). Miejsce jest niezwykle interesujące i ma potencjał na dalszy rozwój, bo którąś z zachowanych acz niedostępnych sztolni na pewno z czasem da się zagospodarować na dodatkową atrakcję.


Galeria
Wiek dziecka(i)
8 lat
Data pobytu
kwiecień 2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
  Region: Woj. dolnośląskie
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.5
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   7 stycznia 2018

Palmiarnia położona jest niedaleko zamku przy głównej drodze, tuż przy dużym rondzie. Posiada mały płatny parking (na parkometr), który w sezonie zapewne okazuje się niewystarczający. Wiosną jednak nie mieliśmy z zaparkowaniem problemu.
Za bramą jest tylko kasa i droga do głównego budynku. Brak niestety ogrodowych alejek do spacerów. Wokół drogi rosną za to fantazyjnie przycięte i ukształtowane krzewy oraz drzewka.
Budynek palmiarni jest całkiem oryginalny, widać że to zabytek, ale jego stan z przyległymi szklarniami pozostawia wiele do życzenia. W środku można podziwiać wiele różnorodnej roślinności, przede wszystkim kaktusy, cytrusy, pnącza, krzewy z pięknymi kwiatami no i oczywiście palmy, choć one akurat nie zachwycają.
Są bananowce, figowce i drzewka bonsai, rośliny mięsożerne, utworzono małe wodospady, skalniaki i oczka wodne, spaceruje się więc przyjemnie, mimo szklarniowego klimatu i mocno zaniedbanego budynku. W jednym ze stawików można oglądać żółwie i to takie bardzo ruchliwe. Spędziliśmy sporo czasu patrząc jak pływają i chodzą po skałkach. Na trasie umieszczono kilka ławek, więc można odpocząć pośród roślinności, choć trudno się tu zmęczyć, ponieważ obszar do zwiedzania jest niewielki. Dlatego nie podobał mi się nadmiar mandarynek czy pomarańczy. Na początku robią wrażenie, bo owoców mają co niemiara, ale potem okazało się, że obsadzono nimi bardzo dużą powierzchnię palmiarni, którą można było przeznaczyć na coś innego. Minusem jest również brak tablic informacyjnych i opisów.

Wewnątrz działa sklepik oraz kawiarnia. Sklepik posiada spory asortyment, można kupić bonsai i wiele interesujących roślinek. Jednak nie radzę specjalnie się napalać. My kupiliśmy sadzonki kawy i coś tam jeszcze, co wydawało się ładne i unikalne, a potem wszystko okazało się dostępne w moim mieście w niższej cenie.
Kawiarnia natomiast jest bardzo urokliwa i doskonale wpasowana w budynek, w którym się znajduje. Stylowo urządzona i wypełniona roślinnością łącznie z sufitem, więc latem trudno odmówić sobie pucharu lodowego w takim miejscu. Lokal oferuje nie tylko kawę i desery, ale również dania obiadowe i alkohol. Tuż po wybuchu gorączki "złotego pociągu" był już nawet dostępny deser o takiej nazwie. Dla najmłodszych jest kącik z zabawkami.

Ogólnie fajne miejsce, jednak porównując do leżącego trochę ponad godzinę drogi od Wałbrzycha wrocławskiego ogrodu botanicznego, palmiarnia jest bardzo skromnym obiektem.


Galeria
Wiek dziecka(i)
8 lat
Data pobytu
kwiecień 2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
  Region: Woj. małopolskie
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
  Autor  Autor: artu     Data dodania  15 grudnia 2017

Fajne miejsce, polecam! Przy ładnej pogodzie tłumy ludzi, ale da się przeżyć. Baseny nowoczesne, dużo trawki i można pożyczyć leżak i parasol. Ceny w miarę przystępne.


Galeria
Wiek dziecka(i)
11 lat
Data pobytu
lipiec 2017
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
  Region: Woj. podkarpackie
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.5
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  15 grudnia 2017

Kompleks jest niewielki, ale jak na mizerność basenów na Podkarpaciu prezentuje się całkiem dobrze. Widać świeżość - jest czysto, przejścia ładnie wybrukowane, ławki i trawniki w bardzo dobrym stanie. Miejsca do rozłożenia się jest dużo i można znaleźć cień.
Rozrywkę zapewniają dwie fajne zjeżdżalnie: wieloosobowa i rynnowa oraz basen z hydromasażem, grzybem i falą wytwarzaną w wydzielonym kręgu.
Dla dzieci są aż 2 brodziki o głębokości 15-60 cm, ale brakuje im atrakcji, np. małej zjeżdżalni. Posiadają tylko pingwina tryskającego wodą.
Niestety, woda bardzo zimna.
Zaplecze gastronomiczne to tylko jedna budka. Są więc kolejki, ale nie warto odkładać posiłku, bo menu kurczy się z każda godziną. Późnym popołudniem trzeba było już brać to co jest, a nie to na co się miało ochotę...


Galeria
Wiek dziecka(i)
8 lat
Data pobytu
sierpień 2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
  Region: Woj. świętokrzyskie
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
1.0
  Autor  Autor: Beata     Data dodania  10 grudnia 2017

Pełni nadziei na to co mieliśmy w ofercie przyjechaliśmy do Krainy Świętego Mikołaja. Już na początku okazało się , że musimy krążyć wokół chaty Mikołaja, bo poprzednia grupa jeszcze nie wyszła. W dość obcesowy sposób przywitał nas Mikołaj, nawet nie poczęstował nas cukierkiem. Oczywiście najpierw zaprosił do zakupu sprzedawanych produktów, posiedział i chwilkę w dość nieciekawy sposób porozmawiał z dziećmi. A wszystko miało rozpocząć się od telewizji mikołajowej, która została pominięta. Jeszcze nie wypiły dzieciaki herbaty, a już delikatnie nas wyproszono, bo czekała inna grupa. Jesteśmy niezadowoleni z pobytu , zostaliśmy zostawieni sami sobie, niewiele atrakcji jest, a na stronie jest szeroki wybór. Trudno nam wytłumaczyć dzieciom dlaczego nie zobaczyły zwierząt, Pani choinki, Pani Zimy a przed wycieczką oglądaliśmy Waszą stronę. O labiryncie Elfów można było zapomnieć, a i pokaz magii i iluzji też nam nikt nie powiedział gdzie i jak mimo, że było w ofercie . Za taką cenę mogliśmy jechać w inne miejsce. Była to strata czasu i pieniędzy rodziców.


Galeria
- Wady
- brak informacji
-chaos
-nieciekawy sposób przekazania informacji przez Mikołaja
-brak oferowanych atrakcji
Wiek dziecka(i)
10 lat
Data pobytu
8 grudnia 2017
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
  Region: Woj. pomorskie
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  30 listopada 2017

Muzeum posiada świetną lokalizację przy plaży i nowoczesny budynek, ale nowoczesność tej placówki na tym się kończy. Na początek mamy wystawę malarstwa marynistycznego. Obrazy przepiękne, przedstawiają głównie polskie statki wojenne, handlowe i inne, w tym scenki z bitew oraz katastrof. Bardzo dokładne i realistyczne. Była to jednak wystawa czasowa, więc może już być zmieniona.
Dalej rozłożono sprzęt okrętowy i sporo uzbrojenia. Można zobaczyć np. wnętrze torped i miniaturową łódź podwodną. Niestety wszędzie tabliczki zakazujące dotykania, jakbyśmy oglądali wystawę przedmiotów z kruchego szkła, a nie sprzętu wojskowego wykonanego z najtrwalszych i najodporniejszych materiałów.
Na piętrze jest w końcu jakaś oznaka, że żyjemy w XXI wieku - wystawa 3D. Zakładamy pogięte i porysowane papierowe okulary i możemy pooglądać trochę trójwymiarowych fotografii statków. Dobre i to, na pewno zainteresuje nasze pociechy.
Mi bardzo podobały się pamiątki po polskich marynarzach z czasów II wojny światowej z pobytu w różnych portach europejskich - tradycyjne fotografie i krótkie wspomnienia.
Poza tym w muzeum prezentuje historię polskiej marynarki: umundurowanie, starą broń osobistą jak i artylerię okrętową, trochę modeli statków i dużo tablic informacyjnych. Całkiem sporo tego jest, ale jak dla mnie to wystawa dla pasjonatów tej tematyki, a dla przeciętnego odbiorcy do krótkiego rzucenia okiem. Przynajmniej sposób w jaki to przedstawiono nie zachęca do bliższego zapoznania. Jak wspomniałem niczego nie można dotknąć, nie ma żadnej interaktywności, filmów czy dźwięków. Zadziwia kompletny brak inwencji osób odpowiedzialnych za wystawę. Np. skoro stoi kilka starych mosiężnych hełmów płetwonurków, to czy nie można jednego (lub repliki) przeznaczyć do przymierzania dla zwiedzających, aby poczuli się jak dawni nurkowie, z takim niewygodnym ciężarem na głowie??

Część wystawy znajduje się na zewnątrz budynku. Jest to skansen maszyn wojskowych, a raczej stare zdezelowane sprzęty, artyleria, samoloty itp. Są tu perełki w rodzaju fragmentu okrętu podwodnego ORP "Dzik" czy kuter ORP "Batory"(jedyny wyremontowany obiekt), lecz znowu rozczarowuje organizacja. Zamiast zrobić miejsca do zabawy, jakieś ruchome stanowiska na działkach (jak np. w fortach w Świnoujściu), dać możliwość wejścia do środka maszyn albo przynajmniej tylko powspinania się na pojazdy (na Słowacji to standard), dzięki czemu można by było wykonać dzieciakom fajne pamiątkowe fotki, to znowu napotykamy na tabliczki, że eksponatów nie można dotykać!! Dałoby się to jeszcze zrozumieć gdyby o maszyny naprawdę dbano, ale one w żaden sposób nie są chronione przed deszczem, śniegiem i wiatrem z solą morską. To im nie przeszkadza, lecz dotyk turystów jak najbardziej - istne kuriozum!
W moim odczuciu cała dyrekcja tej placówki od ostatniej dekady nadaje się na eksponat do skansenu jako zabytek archaicznego muzealnictwa...


Galeria
Wiek dziecka(i)
8 lat
Data pobytu
wrzesień 2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
znaleziono 656
wyświetlane 1 - 10
«1234567 ... 66»Liczba atrakcji
turystycznych na stronę: