Wybór hotelu na wakacje z dziećmi to ogromne wyzwanie. Rodzinne pokoje powinny być wygodne i przestronne, a atrakcje w obiekcie powinny dostarczać rozrywki zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nie bez znaczenia jest także menu, dzięki któremu wszyscy członkowie rodziny zjedzą to, na co mają ochotę. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu na rodzinny urlop? Podpowiadamy.


Kiedy rezerwować wakacje z dziećmi?

Wybór odpowiedniego terminu na wakacje z dziećmi uzależniony jest od wieku Twoich pociech. Jeśli nie chodzą jeszcze do szkoły, możesz zaplanować wyjazd w dowolnym momencie. Pamiętaj jednak, by temperatury w wybranym na urlop miejscu były dla Was odpowiednie, tzn. by nie męczył Was upał lub nie było zbyt chłodno. Takie wakacje można zarezerwować z większą dozą elastyczności, a nawet zdecydować się na wyjazd Last Minute.

Rodziny z dziećmi w wieku szkolnym najczęściej wybierają na letni wyjazd okres wakacji lub pierwsze tygodnie września. Jeśli celujecie w urlop właśnie w tym czasie, najlepiej rezerwować go z dużym, nawet rocznym wyprzedzeniem. Najlepsze oferty szybko się wyprzedają, a na rodzinne hotele słynące z dobrej obsługi i spełniające wszystkie kryteria rodziców i dzieci czyhają tysiące rodzin takich, jak Twoja. Jeśli chcesz mieć pewność, że na rodzinny wyjazd wybierzesz hotel z absolutnego topu, poszukaj najlepszych hoteli dla rodzin z dziećmi - sprawdź ranking.

W Przedsprzedaży biura podróży oferują też sporo dodatkowych benefitów i zniżek dla najmłodszych klientów. Czekanie do ostatniej chwili może okazać się nieopłacalne – lista kierunków i dostępność hoteli są wtedy mocno ograniczone.

 

 Wakacje z dziećmi – jaki hotel wybrać?

Hotel na wakacje z dziećmi to obiekt, który powinien spełniać oczekiwania każdego członka rodziny. Rodzice skorzystają z czasu wolnego i będą dobrze się bawić, jeśli ich pociechy będą zadowolone, uśmiechnięte i zajęte zabawą z rówieśnikami. Właśnie dlatego świetnym wyborem będą hotele położonym blisko plaży i morza z atrakcjami na miejscu: basenami, zjeżdżalniami, animacjami i klubem dla dzieci.

Wybierając hotel, sprawdź jakie atrakcje dla dzieci oferują hotele i ile ich jest. Czasem dostępne są także przykładowe plany animacji, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy proponowane rozrywki odpowiadają Twoim pociechom. W klubie dla dzieci i podczas animacji dzieci mogą spędzić czas w towarzystwie rówieśników i przebywają pod opieką animatora. W tym czasie rodzice mogą być pewni, że ich pociechy są bezpieczne i bawią się dobrze oraz oddać się relaksowi.

Świetnym rozwiązaniem na wczasy z dziećmi są hotele, w których na sezon letni rodzime biura podróży przygotowują polskie klubami dla dzieci..

 

Hotel na rodzinne wakacje – na co zwrócić uwagę?

Planując wakacje z dzieckiem w hotelu, komfort i bezpieczeństwo naszych pociech są absolutnie najważniejsze. Oprócz rozrywek zadbaj także o pozostałe aspekty Waszego pobytu na urlopie. Wybierając hotel, zwróć uwagę na zakwaterowanie. Czy hotel posiada pokoje rodzinne? Te mają zwykle większy metraż i składają się z dwóch osobnych pomieszczeń, co daje prywatną przestrzeń zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Często posiadają także aneks kuchenny, więc jeśli podróżujesz z maluchami, łatwo przygotujesz im posiłek czy podgrzejesz butelkę bez konieczności wychodzenia do hotelowej kuchni.

W hotelowej restauracji powinno być także dostępne menu dla dzieci, a także krzesełka do karmienia. Pierwsze z wymienionych pozwoli wybrać dla pociech ich ulubione posiłki – makarony, pizze, naleśniki czy frytki z nuggetsami. Krzesełka dla małych klientów pozwolą w spokoju zjeść posiłki zarówno dziecku, jak i rodzicom.

Hotele na wakacje z dziećmi to wiele rozrywek i animacje, które uwzględniają różnorodność zainteresowań i wieku pociech. Dodatkowo w takich miejscach czas spędzają głównie rodziny, więc dzieciaki nawiążą nowe znajomości i będą miały kompanów do zabawy. To doskonały wybór dla każdego rodzica – dzieci będą się doskonale bawić, Ty odpoczniesz i całą rodziną będziecie wspominać ten wyjazd z uśmiechem na twarzy.

 
Artykuł sponsorowany