Wakacje z dziećmi to rodzinny czas pełen uśmiechu i dobrej zabawy. Zaplanowanie takiego urlopu to jednak wielkie wyzwanie dla rodziców. Jak zagospodarować niespożytą energię dzieci? Co robić, żeby się nie nudziły? Jak zaplanować czas, by i rodzice mogli odpocząć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.


Planując rodzinne wakacje, najpierw warto zadbać o wybór odpowiedniego kierunku. Jeśli lecisz na wakacje z małymi dziećmi, idealne będą kraje, w których plaże są piaszczyste, a zejście do morza łagodne. Takie znajdziesz m.in. w Grecji, Turcji, Egipcie czy Hiszpanii.


Nieco starsze dzieci z pewnością ucieszą się z dużej liczby atrakcji dodatkowych, jak parki rozrywki, aquaparki, ogrody zoologiczne lub interesujące zabytki. Tutaj prym wiodą Egipt i Turcja, ale świetnym wyborem będą także Wyspy Kanaryjskie i Bułgaria.

Kiedy masz już kierunek, czas na wybór hotelu, w którym cała rodzina wypocznie i spędzi wspólnie wartościowy czas. Sprawdź, jakie atrakcje dla dzieci oferują dostępne hotele. W przypadku wakacji z dziećmi najlepiej sprawdzą się takie, które oferują mini kluby i animacje dla małych gości.

Dzięki temu Twoja pociecha spędzi czas z rówieśnikami pod opieką animatora. Kiedy dzieci zajmą się zabawą w klubie, Ty możesz zrelaksować się na leżaku przy basenie czy wygrzewać się w słońcu na plaży., Doskonałym pomysłem jest wybór hotelu, na którego terenie działa polski klub dla najmłodszych. W sezonie o ich przygotowanie dbają biura podróży.

Świetnym przykładem jest działający od lat Klub Przyjaciół ITAKI, ramach którego Biuro Podróży ITAKA oferuje polskie animacje, specjalne menu i dodatkowe atrakcje, jak zjeżdżalnie, place zabaw, a także konkursy, zabawy w mini klubie i duże rodzinne pokoje. Animacje po polsku to gwarancja, że Twoje dziecko będzie się świetnie bawiło, bez obaw o barierę językową. Rodzinne wakacje z ITAKĄ możesz spędzić nie tylko w hotelach, ale także podczas wycieczek objazdowych z parkami rozrywki i masą atrakcji dla dzieci.

 

Dodatkowe atrakcje podczas wakacji z dziećmi


Jeśli Ty i Twoje pociechy jesteście miłośnikami aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, lubicie odkrywać nowe zakątki i ciekawe miejsca, a także poznawać niesamowite historie, zadbaj o dodatkowe rozrywki podczas wakacji. Zaplanuj zwiedzanie okolicznych atrakcji i zabytków, wypad do parku rozrywki, wspólne uprawianie sportów wodnych czy trekking po okolicy. Być może w hotelu lub jego sąsiedztwie można wypożyczyć rowery lub hulajnogi? Będą doskonałym środkiem transportu. Alternatywnym sposobem na zwiedzanie, bez czasochłonnego planowania dojazdów, są wycieczki fakultatywne. Są zazwyczaj dostępne online, jeszcze przed wyjazdem, a także na miejscu, np. u przedstawiciela biura podróży.

Jak widzisz, wakacje z dziećmi mogą być wspaniałym przeżyciem. Receptą na doskonały rodzinny wypoczynek jest staranne wybranie kraju, do którego polecisz z dzieciakami i obiektu, w którym będziecie odpoczywać. Kiedy dzieci będą się świetnie bawić, korzystać z atrakcji w hotelu, Ty w końcu skorzystasz z zasłużonego czasu na odpoczynek i ładowanie baterii. Mam nadzieję, że teraz już wiesz, gdzie w tym roku wybierzecie się na rodzinny urlop, a jeśli nie – wiesz na pewno, jak znaleźć miejsce na idealne wakacje z dziećmi.

 


Artykuł promocyjny