Właśnie trwa sezon wakacyjnych wyjazdów, a także dziecięcych kolonii i obozów. Rodzice przed każdym wyjazdem dziecka zachodzą w głowę jak spakować je w sposób najbardziej praktyczny. Rozważania zaczynają się już na etapie wyboru odpowiedniego bagażu – co będzie najpraktyczniejszym rozwiązaniem? Walizka, torba, a może plecak?

Okoliczności wyjazdu

Wybór bagażu dla naszego dziecka uwarunkowany jest rodzajem danego wyjazdu. Może to być wyjazd z rodzicami, obóz, kolonia, wakacje u dziadków. Każda okoliczność rządzi się swoimi prawami. Do podróżowania z rodzicami samochodem wystarczająca będzie miękka walizka, może być nawet bez kółek, bowiem nie będzie transportowana na zbyt duże odległości. Jednak w przypadku wyjazdu zorganizowanego z innymi dziećmi warto zaopatrzyć malucha w twardą walizkę z kółkami, dzięki której przenoszenie bagażu będzie dla dziecka znacznie prostsze, mniej stresujące i męczące.

Walizka na obóz lub kolonię

Jeśli dziecko jedzie na kolonie lub obóz stacjonarny i nie będzie wędrowało ze swoim bagażem, najlepszym rozwiązaniem jest walizka podróżna. Taka, do której chcemy spakować rzeczy niezbędne na dwa tygodnie, musi być spora – najlepiej 50–60-litrowa i na kółkach (np. kauczukowych). Istotną kwestią jest waga pustej walizki. Pamiętajmy, że choć walizka ma kółka, dziecko na pewno będzie musiało ją wziąć do ręki i przenieść po schodach albo wynieść z pociągu. Najlżejsze są modele z tzw. włókna węglowego.


Większy plecak na wycieczkę szkolną

 Wycieczki szkolne w niższych klasach trwają zazwyczaj 3-4 dni, zatem dziecku zwyczajnie nie będzie potrzebna większa ilość rzeczy. Ubrania na wycieczkę muszą być wygodne i lekkie, a takie nie zajmują dużo miejsca. Plecaki mają sporo kieszonek i przegródek w które można poupychać różne przedmioty, a dziecku łatwiej będzie je znaleźć. Poza tym, z plecakiem będzie mu o wiele łatwiej i szybciej się przemieszczać, czy transportować z autokaru do miejsca noclegowego. Większe gabaryty walizki czy torby mogą mu zdecydowanie przeszkodzić w cieszeniu się wyjazdem. Plecak nada się także na wakacje u babci i dziadka. Nie trzeba bowiem pakować dużej ilości rzeczy, ani dbać o ich kondycje, ponieważ pod ręką zawsze będzie pralka babci.

 

Torba podróżna

Równie popularne wśród dzieci są torby turystyczne, najlepiej na kółkach. Torby są tak samo funkcjonalne jak walizki – można je ciągnąć za wysuwaną rączkę lub pasek. Są one dużo lżejsze od walizek, co ma znaczenie, gdy nasze dziecko musimy spakować zgodnie z ograniczeniami wagowymi narzuconymi przez linię lotniczą lub autokarową. Torby najczęściej wykonuje się z odpornego na uszkodzenia tworzywa syntetycznego – nylonu lub poliamidu. Taką torbę można nie tylko ciągnąć za sobą, lecz także nieść na ramieniu, co przydaje się na lotnisku lub podczas wsiadania do pociągu.

Szukasz torby lub walizki dla Twojego dziecka. Sprawdź ofertę Mojawalizka.pl

 


Artykuł promocyjny