Wypad na termy to coraz popularniejsza forma spędzania weekendów. Wiele osób w ostatnim czasie odkryło przyjemność z kąpieli termalnych, doceniając nie tylko wysoki komfort, ale też pozytywny wpływ naturalnie ciepłej wody na organizm. Jeśli od dawna planujesz swoją pierwszą wizytę w takim kompleksie, to na dobry początek wybierz odpowiednie miejsce. Szczególnie rekomendujemy termy na Podhalu, a w naszym artykule omawiamy ich najważniejsze zalety.


Znakomita jakość wody termalnej

Wypad na termy to sposób nie tylko na to, aby odpocząć po ciężkim okresie w pracy czy w domu, ale również skuteczna forma terapii licznych schorzeń. Nieprzypadkowo kąpiele termalne są rekomendowane osobom, które zmagają się z problemami reumatycznymi, dermatologicznymi, nerwowymi, mają kontuzje ortopedyczne czy przechodzą rekonwalescencję po zabiegu operacyjnym.

Warunkiem osiągnięcia dobrych efektów zdrowotnych jest jednak kąpiel w wodzie termalnej o wysokim stopniu mineralizacji, mającej korzystny bilans jonowy, wolnej od zanieczyszczeń z działalności człowieka, natomiast zasobnej w najcenniejsze składniki mineralne oraz składniki specyficzne, jak siarkowodór i fluorki.

O taką wodę najłatwiej właśnie na Podhalu, gdzie źródła termalne są bardzo głębokie i charakteryzują się znakomitą jakością.

 

Atrakcyjna okolica

 Ważnym atutem term na Podhalu jest lokalizacja. Obiekty znajdujące się w okolicy Zakopanego przyciągają mnóstwem atrakcji, z których można korzystać w przerwach od kąpieli termalnych. To nie tylko wycieczki po górach czy do urokliwych tatrzańskich dolin, ale też do Zakopanego, spływ Dunajcem, zwiedzanie unikatowych zabytków lokalnej architektury, smakowanie przepysznej kuchni góralskiej, a zimą oczywiście szusowanie po najlepszych w Polsce stokach narciarskich.

 

Najwyższej jakości kompleksy termalne

 Być może zdarzyło Ci się usłyszeć lub przeczytać, że jeśli termy to tylko na Podhalu. W tej opinii jest sporo racji. Nie chodzi tylko o okolicę i jakość wody, ale także o największy wybór świetnych kompleksów, gwarantujących bardzo wysoki komfort pobytu.

W okolicach Zakopanego można dosłownie przebierać w polecanych kompleksach termalnych. Na który z nich warto się zdecydować? Naszym faworytem są Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, zaledwie kilkanaście minut jazdy od centrum Zakopanego.

Ten efektowny, nowoczesny kompleks oferuje wszystko, co jest potrzebne do udanego wypoczynku. Na miejscu czekają na Ciebie baseny wypełnione wodą termalną pozyskiwaną z głębokości aż 2400 metrów, strefa dzieci i młodzieży z efektownymi zjeżdżalniami i brodzikami dla maluszków, strefa saun (w tym z sauną fińską i laconium) oraz bogata oferta zabiegów odnowy biologicznej w Wellness BUKOVINA.

Co ważne, częścią tego samego kompleksu jest czterogwiazdkowy Hotel BUKOVINA, którego goście mają bezpośredni dostęp do term (możliwość przejścia do strefy basenowej w szlafroku). Warto zapoznać się z atrakcyjnymi pakietami pobytowymi.

 

Dogodny dojazd

 Być może zdarzyło Ci się usłyszeć lub przeczytać, że jeśli termy to tylko na Podhalu. W tej opinii jest sporo racji. Nie chodzi tylko o okolicę i jakość wody, ale także o największy wybór świetnych kompleksów, gwarantujących bardzo wysoki komfort pobytu.

Marzy Ci się wypad na termy, ale obawiasz się długiej i męczącej podróży? Tym bardziej warto wybrać właśnie termy na Podhalu! Dzięki autostradzie A1 i A4 dojazd pod Tatry jest dziś bardzo komfortowy, również dla mieszkańców północnej Polski.

Z kolei osoby mieszkające w Małopolsce, na Śląsku czy Podkarpaciu mogą sobie pozwolić na nawet tylko kilkugodzinny pobyt na termach, korzystając z bardzo szybkiego i wygodnego dojazdu w okolice Zakopanego. Pomysł na weekendową wycieczkę z całą rodziną? Jak najbardziej!.

 

Propozycja na weekend lub dłuższy pobyt

 Termy na Podhalu kuszą zarówno osoby, które mogą sobie pozwolić na krótki wypad (np. na jeden dzień czy weekend), jak i te planujące nieco dłuższy urlop. Śmiało można zaplanować sobie wakacje na termach – we dwoje lub z całą rodziną. To oryginalny pomysł na spędzenie kilku czy kilkunastu dni w bardzo komfortowych warunkach, w dodatku z korzyścią dla zdrowia.

  Dłuższy pobyt na termach na Podhalu to bardzo atrakcyjna propozycja dla osób, które kochają polskie góry i regularnie odwiedzają Tatry, jednak do tej pory zatrzymywały się głównie w pensjonatach, na prywatnych kwaterach czy w hotelach bez basenów termalnych.

 Zachęcamy więc do spróbowania czegoś nowego – zwłaszcza, że wspomniane Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej oferują bardzo korzystne pakiety pobytowe dla par, przyjaciół i rodzin z dziećmi. Więcej o tym, dlaczego warto zafundować sobie dłuższy pobyt na termach na Podhalu przeczytasz w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/termy-na-podhalu-nie-tylko-na-krotki-pobyt.

 


Artykuł promocyjny