Karawaning to bardzo popularna forma spędzania czasu z rodziną, zwłaszcza w okresie długich weekendów i oczywiście letnich wakacji. Można to robić na dwa sposoby: w kamperze lub holując przyczepę kempingową własnym samochodem. To drugie rozwiązanie jest polecane rodzinom z dziećmi, głównie z uwagi na większą ilość przestrzeni w przyczepie oraz wyższy komfort podróżowania samochodem osobowym. Jeśli planujesz kupić przyczepę campingową dla rodziny, to zacznij od przeczytania naszego artykułu. Podpowiadamy w nim, jakie cechy powinna mieć taka przyczepa.

Rodzina na wczasach

 

Powierzchnia mieszkalna

Rodzinne przyczepy campingowe muszą oferować taką ilość miejsca, aby każda osoba mogła znaleźć przestrzeń dla siebie. Oczywiście nie oczekujmy komfortu porównywalnego z mieszkaniem czy tym bardziej domem, natomiast wśród rodzinnych modeli bez problemu znajdziemy przyczepy o powierzchni około 20-25 metrów kwadratowych – to wystarczy na nawet 2-tygodniowy pobyt w układzie 2+2 czy 2+3.

 

Liczba miejsc do spania

Specyfiką rodzinnych przyczep kempingowych jest to, że oferują one nawet do 5-6 pełnoprawnych miejsc do spania. Pisząc „pełnoprawne” mamy na myśli osobne łóżka dla dzieci oraz łóżko małżeńskie o szerokości 140 centymetrów.

Bardzo dobrym pomysłem będzie poszukanie przyczepy z łóżkiem piętrowym, które stanowi dodatkową atrakcję dla dzieci, a przy tym eliminuje ryzyko konfliktów – jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy między rodzeństwem są duże różnice wieku i dzieci po prostu nie chcą spać w jednym łóżku.

Osobną, prywatną przestrzeń powinni mieć również rodzice, którzy potrzebują wytchnienia od dzieci, zwłaszcza spędzając z nimi dużo czasu na stosunkowo małej powierzchni.

 

Funkcjonalność

Funkcjonalna przyczepa kempingowa to taka, w której nie brakuje miejsca do przechowywania potrzebnych rzeczy (ubrań, zabawek, różnych przyborów, oczywiście żywności i tzw. przydasiek), a jej wyposażenie w 100% spełnia potrzeby rodziny – do czego za chwilę wrócimy.

W kontekście funkcjonalności warto również wspomnieć o odpowiednim układzie wnętrza. Jeśli np. dzieci są małe i chodzą wcześnie spać, to warto poszukać przyczepy, w której sypialnia dzieci jest oddzielona od części mieszkalnej – wówczas rodzice wieczorem nadal będą mogli swobodnie korzystać np. z kuchni czy saloniku.

Pod względem funkcjonalności na pewno wyróżniają się przyczepy kempingowe niemieckiej marki Buerstner, która ma w swojej ofercie kilka modeli typowo rodzinnych. Znajdziesz je na stronie internetowej https://hymerpoznan.pl/buerstner/przyczepy-campingowe/.

 

Co z łazienką?

 W rodzinnej przyczepie kempingowej potrzebna jest minimum toaleta, a najlepiej toaleta z prysznicem (osobnym lub zintegrowanym z toaletą – to zależy od wielkości i klasy przyczepy). Tę kwestię warto jednak dobrze przemyśleć, ponieważ jeśli planujecie spędzać czas wyłącznie na dobrych kempingach, z zadbanym zapleczem sanitarnym, to może się okazać, że warto zrezygnować z osobnego prysznica na rzecz np. większego aneksu kuchennego czy dodatkowego miejsca do spania.

 

Aneks kuchenny sprzyjający przyrządzaniu rodzinnych posiłków

W rodzinnej przyczepie o wiele bardziej niż osobny prysznic przyda się pełnoprawny aneks kuchenny. Nie chodzi tutaj tylko o jego wielkość, ale o wyposażenie. Warto zainwestować w przyczepę z pojemną lodówką, piekarnikiem, płytą gazową, może mikrofalówką.

W takim aneksie przyrządzanie rodzinnych posiłków będzie łatwe i szybkie – dzięki temu zaoszczędzicie na wizytach w restauracjach czy barach, w których ceny, zwłaszcza na zagranicznych kempingach, potrafią być bardzo wysokie.

 

Gdzie kupisz przyczepę campingową dla rodziny?

Rodzinne przyczepy kempingowe są dostępne w ofercie HYMER Poznań – jednego z największych salonów karawaningowych w Polsce, mieszczącego się w Sadach koło Poznania, autoryzowanego dealera marek Buerstner i Hymer.

Na miejscu możesz porównać kilka modeli przyczep, ocenić jakość wykonania i funkcjonalność wnętrza. Skorzystasz również z fachowego doradztwa ekspertów salonu oraz z atrakcyjnych form finansowania zakupu, w tym z promocyjnego leasingu. Po szczegóły zajrzyj na stronę https://hymerpoznan.pl/.


Artykuł sponsorowany