Podróże do Stanów Zjednoczonych są obecnie dużo prostsze, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Aktualnie wystarczy dostatecznie duży budżet oraz czas wolny, aby móc rozpocząć przygotowania do takiej podróży. Wyjazd do USA wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, a ponadto warto zabezpieczyć odpowiednie ubezpieczenie turystyczne na ten czas. W niniejszym artykule podpowiadamy, w jaki sposób można przygotować się do podróży do USA.

Rodzina na wczasach

 

Przygotowania do podróży do Stanów Zjednoczonych

Przymierzając się do podróży do Stanów Zjednoczonych warto z odpowiednim wyprzedzeniem zająć się przygotowaniami. Pozwoli to oszczędzić czasu, nerwów, ale również pieniędzy. Potrzebne będzie zezwolenie wjazdu, które można uzyskać za pośrednictwem systemu internetowego ESTA. Kolejną istotną kwestią jest odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd do USA. Powinno ono obejmować ubezpieczenie kosztów leczenia, NNW, OC w życiu prywatnym, a także bardzo pomocne ubezpieczenie bagażu. Osoby przygotowujący się do wyjazdu do USA powinny także z dużym wyprzedzeniem zabrać się za zakup biletów lotniczych. W ten sposób nie tylko można zarezerwować miejsca na najlepsze połączenia, ale również pozyskać bilety w dużo niższej cenie.

 

Czy podróż do USA nadal wymaga wizy?

W listopadzie 2019 roku Polacy w końcu doczekali się długo wyczekiwanej zmiany. Stany Zjednoczone dołączyły Polskę do grona 39 krajów należących do Programu Ruchu Bezwizowego. Dzięki temu można już podróżować do USA bez konieczności załatwiania uciążliwych i czasochłonnych formalności związanych z wyrobieniem wizy. Zgodnie z zasadami Programu Ruchu Bezwizowego, wiza nie jest wymagana w przypadku krótkich wyjazdów turystycznych oraz biznesowych na okres nieprzekraczający 90 dni. Wiza jest jednak nadal wymagana w przypadku innego celu podróży (np. edukacja lub praca), a także w przypadku dłuższych pobytów powyżej 90 dni.

 

Jakich formalności wymaga podróż do Stanów Zjednoczonych?

Brak konieczności uzyskiwania wizy nie oznacza, że do Stanów Zjednoczonych możemy udać się bez żadnych dodatkowych formalności. Osoby, które chcą skorzystać z Programu Ruchu Bezwizowego muszą wcześniej wystąpić o zezwolenie wjazdu. Można to zrobić za pośrednictwem systemu ESTA (Electronic System for Travel Authorization). Na ten moment złożenie takiego wniosku wiąże się z opłatą w wysokości 21 dolarów. Certyfikat ESTA uprawniający do wjazdu do USA bez wizy jest wydawany w przeciągu 3 dni roboczych od momentu złożenia wniosku. Należy pamiętać, że certyfikatu mogą nie otrzymać osoby, które w przeszłości miały problemy natury prawnej lub też otrzymały odmowę wizy. Pamiętaj, że certyfikatu ESTA wymagają wszystkie osoby podróżujące, w tym również dzieci!

 

Zakup biletów lotniczych z dużym wyprzedzeniem

Istnieje wiele połączeń lotniczych z Europy do Stanów Zjednoczonych, ale musimy pamiętać o tym, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. A to oznacza, że bilety na najkorzystniejsze połączenia są wyprzedawane z dużym wyprzedzeniem. Przymierzając się do podróży do USA, za biletami lotniczymi warto się zacząć oglądać nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W ten sposób można zarezerwować sobie optymalne i najszybsze połączenia, a jednocześnie zapłacić dużo mniej za bilety. A należy mieć na względzie, że bilety do USA są drogie.

Jak już mówiliśmy, warto także zatroszczyć się o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, które sprawi, że cała podróż stanie się dużo bezpieczniejsza, a zarazem komfortowa. Dobrze jest zaopatrzyć się w ubezpieczenie bagażu, natomiast sporym udogodnieniem może okazać się ubezpieczenie od opóźnienia lotu, o którym powiemy więcej za chwilę. Takie ubezpieczenia dodatkowe nie są drogie, natomiast mogą zapewnić szeroką ochronę od różnych, nieoczekiwanych zdarzeń..

 

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na podróż do USA?

Osoby planujące wyjazd do USA powinny zatroszczyć się o ubezpieczenie turystyczne. Polisa powinna obejmować kilka najważniejszych składowych, a mianowicie: ubezpieczenie kosztów leczenia (KL), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), Assistance (AS), a także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC). Tak obszerny pakiet zapewni zwrot kosztów lub odszkodowanie w przypadku, gdy w trakcie wyjazdu do USA spotkają nas przykre zdarzenia losowe. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia możemy sprawdzić, co dokładnie oferuje wybrana polisa. Kupując ubezpieczenie możesz w jednej polisie uwzględnić siebie oraz swoje dzieci!

Dodatkowe ubezpieczenie może natomiast zapewnić nam ochronę w przypadku komplikacji związanych z samą podróżą. Na pewno warto pomyśleć o ubezpieczeniu bagażu, a także ubezpieczeniu od opóźnionego lotu, o którym możesz przeczytać w tym miejscu: https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-od-opoznienia-lotu/. To drugie ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów związanych z konsekwencjami opóźnionego lub odwołanego lotu. Odszkodowanie może pokrywać koszty: wyżywienia, akcesoriów toaletowych, odzieży, dodatkowego noclegu, a także transportu na inne lotnisko. Za sprawą dodatkowych ubezpieczeń podróżnych możesz zatem uczynić podróż do USA dużo bardziej komfortową i bezpieczną.


Artykuł sponsorowany