Niektórzy całkowicie oddają się pasji. Jeśli w danej chwili nie mogą jej uprawiać – otaczają się rzeczami, które do niej nawiązują. Masz w swoim otoczeniu zapalonego podróżnika? Wybierz prezent, który będzie do tego nawiązywał. Sprawdź propozycje.

Prezenty dla podróżnika

 

Coś dla tych tęskniących za podróżami?

Czasami ktoś marzy o podróżach, ale z różnych powodów nie może sobie na nie pozwolić. Możesz takiej osobie podarować rzeczy, które umilą czas oczekiwania i sprawią, że chociaż trochę będzie on mniej bolesny. W tym celu jako prezent dla podróżnika, małego i dużego, możesz wybrać np.:

  1. mapy zdrapki;
  2. kubek z tematyczną grafiką;
  3. skarbonkę z napisem informującym, że zbiera na podróże;
  4. album na zdjęcia z wcześniejszych wypraw;
  5. puzzle.

Jedną z ciekawszych propozycji mogą być mapy zdrapki. Można z nich korzystać na wiele sposobów. Na przykład zdrapać te miejsca, w których już się było albo te, które chce się odwiedzić w najbliższym czasie. Jak wiadomo, podróże wymagają nakładów finansowych. Możesz pomóc w ich zbieraniu, oferując w prezencie skarbonkę. Jej odpowiednio spersonalizowany wygląd, będzie przypominał, na co zbierane są pieniądze, a to będzie zniechęcało do podbierania tych, które już się tam znajdują.

Jeszcze inną propozycją dla podróżnika, mogą być puzzle krajobrazy przedstawiające. Co ważne, prezentować mogą one różne zakątki świata. Zdecyduj więc czy ma to być coś z odbytej podróży, czy z tej wymarzonej, która jeszcze czeka na spełnienie? Dodatkowo takie puzzle oferowane są w różnej wielkości i z różną ilością elementów. Znajdziesz takie, które będą odpowiednie dla kilkulatka, jak i bardziej skomplikowane – dla dorosłego. Chcesz, aby wytrzymały jak najdłużej? Wybieraj te wykonane na grubej tekturze albo drewniane.

 

Dla dorosłego czy dziecka?

Zanim przystąpisz do poszukiwań prezentów, które mogłyby się spodobać podróżnikowi. Zastanów się, czy mają być one dla dorosłego, czy dla dziecka. Niektóre z nich, sprawdzą się w każdym z tych przypadków, inne dedykowane są raczej jednej z tych grup. Dlatego też warto na spokojnie przejrzeć różne propozycje i rozważyć, co się sprawdzi w danym przypadku. Spore znaczenie może mieć tutaj to, ile chcesz wydać na taki upominek. Jednak jest wiele propozycji, które oferowane są w przystępnej cenie, więc również pod tym względem, możesz mieć ułatwione zadanie. Pamiętaj, tylko aby wybierać produkty, które wykonane są z materiałów wysokiej jakości. Wówczas dłużej będą mogły służyć i sprawiać radość osobie, która je otrzymała. Są takie prezenty dla podróżnika, które przydadzą się przede wszystkim w czasie podróży. Jeśli wiesz, że w najbliższym czasie wybiera się na kolejną wyprawę, możesz wybrać jedną z tych rzeczy:

  1. etui na paszport;
  2. zawieszka na bagaż;
  3. ręcznik z motywem podróżniczym;
  4. organizer na najważniejsze rzeczy;
  5. spersonalizowana kosmetyczka.

Te rzeczy ułatwią wyprawę, bo np. taki organizer nie zajmuje wiele miejsca, a można w nim trzymać telefon, długopis i pieniądze. Wybierając ręcznik podróżniczy, zwróć uwagę na propozycje, które będą wykonane z lekkiego i szybkoschnącego materiału. Wówczas korzystanie z takiego ręcznika będzie wygodniejsze, a sam w sobie nie będzie zabierał zbyt dużo miejsca w walizce.

 

Uniwersalne czy spersonalizowane?

Przeglądając propozycje na prezenty dla podróżnika, możesz zdecydować, czy ma to być coś, z czego będzie korzystał w domu i będzie mu przypominało o podróżach? Czy może jednak wolisz sprezentować coś, z czego będzie korzystał podczas wypraw? Niektóre z tych rzeczy mogą być spersonalizowane. To oznacza, możliwość dodania imienia do wcześniej przygotowanego tekstu albo samodzielne stworzenie takiego napisu. Wśród propozycji na takie indywidualne prezenty znaleźć możesz koszulkę czy torbę, w którą można zapakować niezbędne rzeczy. Sporo osób spisuje wspomnienia ze swoich wypraw, opisują przyrodę, kulturę, jak i to, co się im przydarzyło. Twój podróżnik też tak robi? Może podaruj mu notatnik, w którym będzie mógł to wszystko zapisywać. Odpowiednio przygotowana okładka, będzie jego ważną częścią.

 


Artykuł sponsorowany