Szukasz pomysłów na to, gdzie podróżować z dzieckiem? Mamy dla ciebie coś specjalnego. Poniżej znajdziesz wybrane, wspaniałe miejsca do podróży lotniczych z dzieckiem. Są idealne dla rodzin, które chcą cieszyć się wieloma aktywnościami, jak również odpoczywać na plaży. Już nie możesz się doczekać? Zacznij planować swoje wyjątkowe wakacje już dziś!

O czym pamiętać, latając z dzieckiem samolotem?

Decydując się na zabranie małego dziecka w podróż samolotem, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, zastanów się nad celem podróży. Jeśli jest to długi lot do miejsca, które nie oferuje wystarczających atrakcji i udogodnień dla maluchów, może lepiej poczekać, aż dziecko będzie starsze. Z drugiej strony, jeśli podróż jest stosunkowo krótka i będziesz spędzać większość czasu w hotelu lub kurorcie z dużą liczbą zajęć i animacji dla dzieci, to może warto wybrać się na wycieczkę już teraz, nie czekając na odpowiedni moment. Wszystko zależy od kierunku. Ponadto należy pamiętać, że niemowlęta zazwyczaj lepiej radzą sobie z lotami, więc jeśli to możliwe, nie czekaj z rezerwacją do czasu, aż dziecko będzie starsze. Pamiętaj, że dwulatek, trzylatek, jest bardzo aktywny i przy dłuższej podróży nie będzie chciał długo siedzieć z rodzicami, tylko eksplorować nowe miejsce. Co więcej, dziecko w tym wieku ma swoje humory i może okazać emocje bardzo mocno. Warto więc zarezerwować miejsca z przodu samolotu, gdzie będziemy mieć większą kontrolę, a przed nami nie będzie innych pasażerów. Pamiętajmy, że przy starannym planowaniu, podróż samolotem z małymi dziećmi może być przyjemnym doświadczeniem.

Wycieczki do Dubaju - ciekawy pomysł?

Tak jak wspomnieliśmy, podróże lotnicze mogą być wspaniałym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dubaj natomiast jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych na świecie i oferuje szeroką ofertę atrakcji, które są… idealne dla rodzin! Dubai Mall i KidZania, Burj Khalifa – w Dubaju każdy znajdzie coś dla siebie.

Oto kilka najlepszych miejsc dla dzieci:
• Dubai Parks and Resorts
• Dubajskie akwarium i podwodne Zoo
• Park wodny Aquaventure
• Kite Beach
• IMG Worlds of Adventure

Dzieciom spodoba się również wizyta w parku tematycznym Legoland® Dubai, zlokalizowanym w Dubai Parks and Resorts.

Dzięki wielu dostępnym opcjom podróży lotniczych, łatwo znajdziesz połączenie, które będzie pasować do twojego harmonogramu i budżetu. Niezależnie więc od tego, czy szukasz wakacji pełnych przygód, czy relaksującego wypadu, Dubaj jest idealnym miejscem na podróż samolotem z dzieckiem.

Sprawdź aktualne loty do Dubaju - eSky.pl

A może coś bliżej... Wieczne miasto Rzym

Rzym to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od dzieci, dorosłych, skończywszy na osobach w podeszłym wieku. Dla miłośników historii w rodzinie są oczywiście zabytki takie jak: Koloseum, Forum Romanum i Panteon. Natomiast miłośnicy sztuki mogą podziwiać Muzea Watykańskie lub zwiedzać miasto według ciekawego klucza – mowa o filmie Wielkie piękno w reżyserii Paolo Sorrentino, w którym wspaniale ukazane zostały kultowe miejsca w Rzymie. Entuzjaści spędzania czasu na świeżym powietrzu docenią spacery po malowniczych uliczkach i licznych parkach.

Żadna wizyta w Rzymie nie byłaby kompletna bez zatrzymania się w restauracjach, by spróbować lokalnych przysmaków, w tym również wyjątkowo pysznych lodów, czyli włoskich "gelato". Zdecydowanie polecamy dzielnicę Zatybrze, gdzie oprócz urokliwych uliczek i architektury, znajdziemy naprawdę dobrą kuchnię.

Sprawdź tanie loty do Rzymu - eSky.pl

 


Artykuł promocyjny