Piękna i słoneczna Italia kojarzy się z okresem renesansu, wspaniałymi zabytkami i przepysznym jedzeniem. To również wspaniała destynacja na morską żeglugę. Zróżnicowana linia brzegowa i mnogość wysp to główne zalety tego rejonu. Jeżeli zastanawiasz się, jaki model jachtu będzie odpowiedni na włoskie wojaże, w naszym artykule podpowiadamy, którą jednostkę najlepiej wybrać.

 Ciao bella Italia!

Takie słowa najprawdopodobniej padną z Twoich ust, gdy żeglarska przygoda we Włoszech będzie dobiegać końca. Włochy to jeden z najczęściej odwiedzanych przez turystów krajów w Europie. Miłośnicy różnych aktywności, w tym żeglarstwa, na pewno spełnią tutaj swoje marzenia.

 Gdzie najlepiej wynająć łódź? Postaw na urokliwą Sycylię! To niezwykle popularna wyspa ulokowana w cieniu wulkanu Etna. Jest również największą wyspą znajdującą się na Morzu Śródziemnym. Kojarzy się z przepysznym jedzeniem i skradnie serce niejednemu żeglarzowi. Można tu znaleźć wiele perełek architektonicznych z okresu bizantyjskiego, a nawet arabskiego. Centralnym punktem wyspy jest wciąż czynny wulkan Etna. Na Sycylii znajdziemy również wiele przepięknych, czystych plaż i górskich szlaków, które warto przemierzyć, zerkając na majestatyczną Etnę.

 Kolejnym godnym polecenia miejscem jest druga co do wielkości wyspa w akwenie Morza Śródziemnego. Czarter jachtów na Sardynii z pewnością będzie doskonałym wyborem. Rozwinięte mariny, wysokie i skaliste wybrzeża z wieloma zatokami oraz wiele innych mniejszych wysepek dookoła, to moc atrakcji dla zapalonych żeglarzy.

 Jeżeli już wiesz, w jakie miejsce konkretnie się udasz, warto następnie zastanowić się, jaki model jachtu wybrać. W dalszej części artykułu podpowiemy, czym najlepiej żeglować po morzach okalających Włochy.

 

Jaki model jachtu wybrać?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, najpierw należy określić, ile osób będzie uczestniczyło w rejsie. We Włoszech czarter jachtów przeważnie obejmuje modele 4-osobowe i większe. Warto rozważyć m.in. czarter jachtu Dufour 350 GL. Jest to model żaglowy (jednokadłubowy) o długości ok. 10 metrów. Jacht ma 3 kabiny i jest w stanie pomieścić do 6 osób. Ta mała i zwrotna żaglówka została również wyposażona w panele słoneczne oraz elektryczną windę kotwiczną. Ma również silnik o mocy 30 KM. Duży wybór ciekawych modeli jachtów, idealnych na morską żeglugę oferuje GlobTourist.

 Na rejs w większym gronie (około 10 osób), warto wybrać model Dufour 460 GL. Żaglówka o długości prawie 15 metrów na pewno spełni Twoje oczekiwania. W jej wnętrzu są 4 kabiny (i w sumie 10 koi) oraz 4 łazienki. Ponadto jednostkę wyposażono w kuchnię i jadalnię, ponton z silnikiem oraz zestaw audio. Na pokładzie jest również prysznic, drabinka do wody oraz bimini. Sam jacht jest wyposażony również w silnik o mocy 75 KM. Sterowanie i nawigowanie ułatwiają głębokościomierz, autopilot, prędkościomierz, nawigacja GPS oraz wiatromierz.

 Oczywiście wyposażenie czy ekwipunek każdego modelu jachtu – za odpowiednią opłatą – można skonfigurować. Ponadto, jeżeli nie posiadasz odpowiednich uprawnień na morską żeglugę, każdy armator we Włoszech oferuje możliwość zatrudnienia skippera.

 Wynajem łodzi w dobie internetu jest bardzo prosty. Wystarczy wiedzieć kiedy, gdzie i z jak liczną grupą osób chcemy żeglować, aby w prosty sposób wynająć jacht. Po kilku kliknięciach myszką możemy zarezerwować jednostkę i oczekiwać na wymarzone wakacje we Włoszech. Bella Italia czeka na spragnionych wrażeń wilków morskich. Nie zwlekaj i wyczarteruj swój jacht!

 
Artykuł sponsorowany