Wakacje to moment, w którym możemy odpocząć, spędzić więcej czasu z bliskimi, odwiedzić miejsca, w których dzieje się coś ciekawego, a których nie udało nam się wcześniej zobaczyć. Jednak taki urlop z dzieckiem to również wyzwanie. Z jednej strony trzeba pamiętać o zapewnieniu mu atrakcji odpowiednich do wieku, z drugiej nie może być ich zbyt wiele, bo zmęczone dziecko będzie marudne. W tym artykule podpowiemy, jak przygotować się do urlopu z dzieckiem, aby dla wszystkich był on przyjemnym wspomnieniem.

Pluszak

 

Wybór miejsca i plan podróży

Przede wszystkim musimy zastanowić się, gdzie chcemy jechać i jak możemy dotrzeć do miejsca docelowego. Jeśli od miejscowości, w której chcemy spędzić wakacje, dzieli nas niewielka odległość, to warto pojechać tam samochodem. Wówczas będziemy mogli robić postoje za każdym razem, gdy zajdzie taka potrzeba. Jeżeli nie mamy samochodu albo nasze dziecko nie lubi nim jeździć, możemy zastanowić się nad pociągiem. Plusem jest tutaj fakt, że w czasie podróży będziemy mogli z dzieckiem spacerować po wagonie, dzięki czemu nie będzie się nudziło. Przy dalekich podróżach warto wybierać samolot, ale tutaj powinniśmy sprawdzić, co może się znaleźć w bagażu podręcznym, a czego zabierać nam nie wolno. Przy planowaniu podróży, warto zadbać o książeczki, gry czy ulubionego pluszaka. Wszystkie te rzeczy, które pozwolą zająć dziecko i sprawić, że nie będzie się nudziło. W przypadku starszych dzieci możemy przygotować specjalną mapę, z zaznaczonymi najważniejszymi punktami. Będzie mogło śledzić trasę i sprawdzać, jak daleko jeszcze do celu.

 

Co musimy zabrać na urlop?

Podczas pakowania rzeczy na wakacje, musimy zabrać to, co jest niezbędne. W przypadku niemowląt pamiętajmy o wózku, butelkach, pieluszkach czy smoczku. Jeśli jedziemy ze starszymi dziećmi, warto zabrać gry planszowe, zarówno te dobrze znane, jak i jakieś nowe. Bez względu na wiek dziecka, musimy spakować dla niego odpowiednie ubrania, a ich ilość będzie zależała od tego, na jak długo wyjeżdżamy. Bielizna, bluzki z krótkim rękawkiem i długim, spodnie czy kurtka to podstawa. Dodatkowo jeśli planujemy skorzystać z basenu, należy pamiętać o klapkach i strojach kąpielowych, ale może się też przydać szlafrok na basen. Będziemy mogli się nim okryć po wyjściu z wody i przejść do szatni.

 

Co jeszcze może się przydać?

Z jednej strony, wybierając się na urlop, powinniśmy zabierać jak najmniej rzeczy, bo przemieszczanie się z walizkami nie należy do najprzyjemniejszych. Z drugiej musimy zabrać to co niezbędne, a to oznacza, że warto wcześniej przygotować listę takich produktów. Poza ubraniami musimy zabrać kosmetyki i środki higieniczne. Co więcej, trzeba się upewnić, jakie akcesoria proponuje nam hotel, w którym zatrzymamy się na nocleg. Niektóre miejsca noclegowe, mają w swojej ofercie do wypożyczenia łóżeczka, wanienki czy krzesełka do karmienia. Jeśli nasza pociecha z nich korzysta, a nie będziemy mieli ich na miejscu, to powinniśmy je zabrać ze sobą. Tutaj proponowane są turystyczne modele, bo zabierają mniej miejsca, więc łatwiej będzie nam się spakować.

 


Artykuł sponsorowany