Agroturystyka to trend popularny stosunkowo od niedawna. Jednak w Polsce spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. To sprawiło, że pojawia się wiele ofert związanych z turystyką wiejską. Jednak co należy o niej wiedzieć? Co sprawdzić, gdy chce się odwiedzić gospodarstwo agroturystyczne z dzieckiem?

Agroturystyka dla dzieci, czyli jaka?

Agroturystyka stała się dzisiaj bardzo popularną formą wypoczynku. Uciekamy od zgiełku miasta, jeżdżąc na wieś. Na taką formę spędzania wolnego czasu stawiają przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi. Warto jednak wiedzieć, że agroturystyka to nie tylko nocleg na wsi. Powinno być to miejsce, które nie jest tylko kameralnym domem, ale również posiada kategoryzację. Zajmuje się nią Polska Federacja Turystyki Wiejskiej. Oczywiście to nie jest tak, że małe agroturystyki muszą inwestować w hotelowe ręczniki, sauny, baseny, czy udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Jednak warto sprawdzić miejsce, do którego chce się pojechać z pociechą. Na szczęście dzisiaj jest wiele możliwości. We wszystkich rejonach Polski można znaleźć gospodarstwa, które zapraszają do siebie gości i oferują im szereg atrakcji. Agroturystyka (noclegi) to również jedna z kategorii Sprzedajemy.pl, serwisu ogłoszeniowego, dzięki któremu możesz znaleźć m.in. idealne miejsce na wypoczynek z rodziną. A które gospodarstwa agroturystyczne w Polsce szczególnie polecamy?

Agroturystyka dla dzieci ze zwierzętami - Chata Miłkowska

Najczęściej agroturystyka to kameralny dom na wsi z kilkoma pokojami, wspólnymi przestrzeniami takimi jak kuchnia, łazienka, dużą zieloną przestrzenią wokół, w której odpoczywa się na łonie natury, a dzieci mogą do woli biegać i cieszyć się urokami wiejskiej wolności. Nie ma co ukrywać, że dla najmłodszych najlepsza jest agroturystyka ze zwierzętami. Gdzie, jak nie na wsi poznawać z bliska konie, krowy, kozy, owce, kury i inne? Nie zawsze w miastach jest mini ZOO i inne tego typu miejsca, w których można je zobaczyć na żywo. Przykładem agroturystyki dla dzieci ze zwierzętami jest Chata Miłkowska położona w miejscowości Lubasz w Wielkopolsce. Znajduje się w niej zagroda pełną zwierzaków. Są kaczki, króliki, owce, konie i psy. Dzieci mogą codziennie towarzyszyć w karmieniu zwierząt, dojeniu kóz. Na miejscu można też jeździć konno. .


Agroturystyka z animacjami dla dzieci - Biała Paprotka

 Nawet najlepsza agroturystyka dla dzieci może z czasem stać się miejscem nudy. Aby dzieciom uprzyjemnić czas, w wielu miejscach organizowane są animacje. W Białej Paprotce w Sudetach w miejscowości Szalejów Górny, można spędzić czas ze zwierzętami — są kózki, owieczki, króliczki, kotki i piesek. Do dyspozycji dzieci jest kącik do zabawy z zabawkami, klockami, grami planszowymi, książeczkami, kolorowankami, TV z bajkami, ale też plac zabaw, na którym są huśtawki, konstrukcje do wspinania, domek, piaskownica, zabawki do piasku. Ale to nie wszystko. W sezonie właściciele organizują dla dzieci animacje - karaoke, puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy.

 
Agroturystyka dla dzieci nad jeziorem - Agroturystyka Pod Brzozami

Agroturystyka z wyżywieniem dla dzieci to podstawa. Dzięki temu nie trzeba martwić się o to, czy w pobliżu jest restauracja, sklepy i o to, że codziennie konieczne jest samodzielne przygotowywanie posiłków. Ale jest jeszcze coś, co warto sprawdzić. Na pewno okolica powinna mieć co zaoferować. Samo gospodarstwo — duży obszar, ze zwierzętami i roślinnością są kluczowe, ale też to, co dalej. Agroturystyka nad jeziorem to świetny wybór na letni wyjazd. Agroturystyka Pod Brzozami w miejscowości Grochowy w województwie wielkopolskim to nie tylko zwierzęta gospodarskie: kucyk, krowa, owca, kozy, króliki, kury, animacje dla dzieci, ale też własne kąpielisko z plażą!

 


Artykuł promocyjny