Karaiby to idealne miejsce na aktywny wypoczynek. Wyspy te są popularnym kierunkiem turystów z całego świata. Wyróżniają się niepowtarzalnym klimatem i pięknymi plażami. To raj dla miłośników egzotycznych wakacji.

Wypoczynek na Karaibach

Aktywny wypoczynek na Karaibach - 5 najlepszych sposobów

 
1. Sporty wodne

Okazuje się, że Karaiby oferują bardzo dużo sportów wodnych. Mowa tutaj nie tylko o surfingu, ale też o kitesurfingu i windsurfingu. Do tego dolicza się również paddleboarding, snorkeling i nurkowanie. Najlepszymi miejscami dla miłośników surfowania są: Puerto Rico, Barbados i Trynidad i Tobago. Miłośnicy nurkowania i snorkelingu świetnie odnajdą się w takich miejscach jak: Bonaire, Aruba, Kajmany i Wyspy Bahama. Trzeba pamiętać o tym, że do każdego sportu wodnego należy zabrać wodoodporną kamerę, okulary pływackie, a także krem z filtrem UV. Jeśli marzysz o wakacjach na Karaibach sprawdź koniecznie oferty na https://www.karaiby.pl/ - z pewnością znajdziesz idealną wycieczkę!


2. Wycieczki przyrodnicze

Karaiby to idealne miejsce dla miłośników wspaniałych wycieczek przyrodniczych. Mowa tutaj między innymi o pieszych wycieczkach do dżungli, safari morskim czy wspinaczkach po górach. Jak się okazuje, do najpiękniejszych miejsc na piesze wycieczki zaliczamy np. Jamajka, Kuba, Dominikana czy Trynidad i Tobago, a dla miłośników safari morskiego idealnym miejscem jest Antigua i Barbuda. Dobrze zabrać ze sobą wygodne obuwie trekkingowe. Przydatne będą też wodoodporne ubrania, kijki trekkingowe i torba na piknik.


3. Wspinaczki górskie

Okazuje się, że Karaiby oferują bardzo dużo możliwości do wspinaczek górskich. Mowa tutaj między innymi o wspinaczkach po skałach, górskich wycieczkach i wspinaczkach po drzewach. Jednym z najlepszych miejsc do takich aktywności jest Dominikana. Warto do tego dodać też Kubę, Jamajkę i Trynidad i Tobago. Jeżeli celem jest właśnie taka forma spędzania urlopu, warto ze sobą zabrać wygodne obuwie górskie, rękawice wspinaczkowe oraz kask.


4. Jazda na rowerze

Karaiby to świetne miejsce także dla miłośników jazdy na rowerze. W tym miejscu znajduje się bardzo dużo malowniczych traw rowerowych nie tylko dla początkujących, ale też dla zaawansowanych. Świetnym miejscem na taką aktywność fizyczną jest Kostaryka, Dominikana i Kuba. Dobrze ze sobą zabrać wygodne buty rowerowe. Trzeba pamiętać też o kasku, rękawiczkach i kremie z filtrem UV.


4. Inne aktywności

Okazuje się, że Karaiby to raj także dla miłośników innych form aktywności. Mowa tutaj np. o jodze, golfie czy tenisie. Do najlepszych miejsc na takie zabawy zalicza się Bahamy, Jamajkę i Trynidad i Tobago. Oferta dla turystów w tych miejscach jest szeroka, dzięki czemu każda osoba znajdzie coś idealnego dla siebie..

 
Artykuł sponsorowany