logo konk


Podróżuj aktywnie, nowe Warszawskie Targi Turystyczne PORDÓŻE już w listopadzie

 

Na stołecznym Stadionie Narodowym w dniach 16-18 listopada br. odbędą się nowe Warszawskie Targi Turystyczne PODRÓŻE. Organizatorem jest spółka targowa Murator EXPO. Partnerem wydarzenia – miesięcznik „Podróże”.

 

Podróżuj aktywnie – to hasło, które inspirowało nas przy tworzeniu formuły Targów. Wakacyjne podróże to okazja do aktywności - uprawiania sportów, zabawy, relaksu oraz poznawania nowych miejsc – ich historii i kultury. Chcemy promować wśród Polaków turystykę krajową i zagraniczną przez prezentację miejsc i ich atrakcji a przy tym zachęcać do aktywnych form poznawania świata - mówi Jacek Oryl, prezes zarządu Murator EXPO.

 

PODRÓŻE dla Małych

Celem organizatorów jest by premierowe Warszawskie Targi Turystyczne były wielkim świętem Dorosłych i... Małych Podróżników. Odkrywanie świata przez najmłodszych jest nieodłączną cechą dorastania. To w jaki sposób pokazujemy dzieciom świat kształtuje ich dalszy rozwój.

 

Z myślą o zorganizowanych grupach dzieci i młodzieży w piątek i sobotę przedstawiciele Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poprowadzą spotkania w ramach akcji „Bezpieczna zima”, która powstała by promować bezpieczne i odpowiedzialne zachowania zimą w górach i na stokach narciarskich oraz jazdę w kaskach.

 

Najmłodsi goście będą mogli ponadto spędzić czas w kąciku zabaw (targowym przedszkolu), którego gospodarzem będzie kreatywny Teatr Puszka. Pod okiem doświadczonych animatorów dzieci będą mogły oddać się twórczej zabawie. Mali goście będą bawić się także na ekologicznym placu zabaw zapewnionym przez magazyn Gaga.

 

Dziecko i podróż to wyjazd z wieloma niewiadomymi. Czy może być udany? Jak się do niego przygotować? Na te i inne pytania na pewno padną odpowiedzi podczas Targów PODRÓŻE. Miłośnikom rodzinnych wakacji Ania i Tom Alboth (Rodzina bez Granic) oraz Anna i Krzysztof Kobusowie (goście portalu czasdzieci.pl, dziennikarze i fotografowie, od lat podróżujący z synami po całym świecie (www.malypodroznik.pl) opowiedzą o swoich doświadczeniach w podróżowaniu z dziećmi oraz doradzą jak bezpiecznie zabierać na wyprawy swoje pociechy. O podróży z dzieckiem na wyspę Lanzarotte, słynącej nie tylko ze swojej powulkanicznej historii, ale również, z ciekawej architektury opowie Anna Bachtin - miłośniczka podróży, mama 5- letniej Niny, dyrektor artystyczny magazynu Gaga. O rodzinnych wyprawach opowiadać będzie też Łukasz Ciepłowski reporter działu podróże w magazynie Gaga ojciec Wiktora (9 l.) Marcela (7 l.) i Kornela (1,5 roku). Podróżują z żoną Magdaleną i dziećmi od 2007 roku, prowadzą wraz z żoną stronę www.globurwisy.pl.

 

Na Targach czynny będzie psychologiczny punkt konsultacyjny. Chętnych do rozmowy rodziców zaprasza redaktor naczelna magazynu Gaga - Małgorzata Ohme - mama 6-letniej Klary i 9-letniego Jurka, psycholog, psychoterapeuta dziecięcy
i rodzinny Centrum Pomocy Profesjonalnej, wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, trener Strefy Młodzieży SWPS.

Ponadto na stoisku portalu czasdzieci.pl będzie można obejrzeć najciekawsze prace dzieci biorących udział w konkursie plastycznym „Znam, kocham, zapraszam!” – Będą to najbardziej interesujące miejsca czy atrakcje turystyczne widziane oczami dzieci.

 

Wystawcy Targów, które odbędą się w Galerii Stadionu Narodowego, to zagraniczne ośrodki promocji krajów i regionów, biura podróży z ofertą zagraniczną i krajową, hotele, ośrodki SPA, firmy z ofertą ofertą turystyczną dla dzieci i seniorów, przewoźnicy, firmy czarterowe, producenci i dystrybutorzy odzieży i sprzętu sportowo-turystycznego, wydawcy literatury turystycznej: przygodowej, dokumentalnej, przewodników i map oraz media.

 

Na Targach obok oferty biur podróży, prezentować się będą kraje i regiony, a wśród nich destynacje ciepłe i słoneczne – Maroko czy Dominikana, jak również wyjątkowo atrakcyjne zimą – Słowacja, czy Folgaria we Włoszech, której 100-kilometrowe trasy (prawdziwa karuzela) oraz szeroka pokrywa śnieżna pośród dolin i pagórków oferują emocjonujące doznania narciarskie, wśród oszałamiających krajobrazów i doskonale przygotowanych stoków.

Z formułą Targów koresponduje niestandardowa organizacja przestrzeni wystawienniczejpomiędzy stoiskami wystawców znaleźć będzie można miejsca demonstracyjne sprzętu sportowego i różnorodnych form aktywności turystycznych.

 

Ważnym ogniwem Targów będą eksperci – znani podróżnicy, a także pasjonaci – miłośnicy różnorodnych dyscyplin sportowych i aktywności. Podróżnicy, sportowcy – na wielu spotkaniach – dzielić się będą wiedzą, doświadczeniem i pasją, zachęcając w ten sposób gości Targów do aktywnego spędzania ich urlopów w kraju i zagranicą.

 

Więcej informacji oraz plan spotkań na naszej stronie internetowej www.targipodroze.pl

 

 

Warszawskie Targi Turystyczne PODRÓŻE czynne będą w dniach i godzinach:

Piątek i Sobota: 10.00-18.00

Niedziela: 10.00-17.00

 

Zasady wstępu:

  • bilet normalny jednokrotnego wstępu  – 8 zł
  • bilet ulgowy jednokrotnego wstępu  – 5 zł

Bilet ulgowy – za okazaniem legitymacji: emeryci i renciści, uczniowie
i studenci do 26 roku życia

  • bilet rodzinny jednokrotnego wstępu 15 zł – dwoje dorosłych + 1-3 dzieci do lat 18-tu (dzieci powyżej 12 roku życia proszone są o okazanie legitymacji szkolnej)
  • imienny karnet wielokrotnego wstępu dla jednej osoby 20 zł
  • wstęp wolny:

- przedstawiciele branży turystycznej po dokonaniu rejestracji

- dziennikarze za okazaniem legitymacji prasowej

- zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne z opiekunami po wypełnieniu formularza rejestracyjnego

- dzieci poniżej 12 roku życia

- seniorzy po 70 roku życia

- osoby z widoczną niepełnosprawnością w towarzystwie opiekuna

 

Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy!

 

Komunikacja

  • Taxi Partnerem Targów jest Wawa Taxi – tel. 22 333 444
  • Oficjalnym przewoźnikiem Targów są Koleje Mazowieckie, które oferują szybkie połączenia z Lotniska Warszawa Modlin i/lub z Lotniska Chopina na Stadion Narodowy na Warszawskie Targi Turystyczne w cenie 12 zł.

Koleje Mazowieckie, na stoisku targowym zaprezentują najnowszą ofertę – bilet lotniskowy. Ponadto promować będą nowoczesny tabor i aktualny rozkład jazdy na listopad. Dodatkowo uczestnicy Targów będą mieli okazję zapoznać się z propozycją handlową skierowaną do podróżnych z Warszawy
i województwa mazowieckiego.

 

Na Stadion Narodowy można także dojechać:

  • komunikacją miejską:

al. Zieleniecka

Tramwaje: 7, 8, 22

Autobusy: 123,138, 146, 147, 166, 509, 517

Rondo Waszyngtona

Tramwaje 7, 8, 9, 22, 24, 25

Autobusy: 102, 111, 117, 123, 138, 146, 147, 158, 166, 507, 509, 517, 521

  • Koleją - Przystanek Warszawa Stadion

Koleje Mazowieckie

SKM (Szybka Kolej Miejska)

  • samochodem i zaparkować na zewnętrznych parkingach zlokalizowanych od strony al. Zielenickiej

Mapka komunikacyjna: http://www.ztm.waw.pl/mapa/mapa_5.htm