Podróżowanie z dziećmi wymaga zdecydowanie większej logistyki niż podróżowanie w gronie dorosłych. Mali turyści są bardziej wymagający, a przy okazji mniej odporni na trudy podróży. Na co zwrócić uwagę, o czym nie zapomnieć i najważniejsze – dokąd wybrać się na wakacje z dziećmi? Przeczytaj nasz poradnik.

Rodzina w podróży

Dokąd się wybrać na wakacje z dziećmi?

Zagraniczne wakacje z dziećmi jak najbardziej są możliwe. Nawet kilkulatki dobrze zniosą podróż samolotem, pod warunkiem jednak, że nie będzie zbyt długa. Nie ma sensu zabieranie dziecka w pierwszą podróż na Dominikanę czy Zanzibar. O wiele lepiej sprawdzi się Kreta, Cypr lub Bułgaria. Te miejsca także mają dużo do zaoferowania, a przy tym są blisko i lot trwa maksymalnie około trzech godzin.

Barcelona

Południe Europy ma jeszcze tę zaletę, że pogoda jest dość przewidywalna i nie trzeba pakować wielu różnorakich ubrań „na wszelki wypadek”. Nawet zapakowanie walizki do samolotu nie będzie problemem.

Jeśli mamy wątpliwości, czy długa podróż z dzieckiem jest dobrym pomysłem, na początek zdecydujmy się na coś krótszego, kilkudniowego.
Dobrym wyborem może być np. Barcelona City Break.


Jak zaplanować wakacje z dziećmi?

Dzieci mają swoje potrzeby, oczekiwania i wymagania. Niebranie ich pod uwagę, to proszenie się o kłopoty. Rodzice zresztą dobrze wiedzą, że gdy dzieci się nudzą, to dorośli mają zepsuty urlop. Dlatego planując podróż z dziećmi warto:

  • upewnić się, że w hotelu czekają udogodnienia i atrakcje dla najmłodszych,
  • sprawdzić, czy restauracja ma menu przygotowane z myślą o dzieciach,
  • ustalić, czy z hotelu jest daleko na strzeżoną plażę,
  • wybrać zawczasu miejsca warte zobaczenia przez dzieci.
Ideałem jest sytuacja, w której hotele oferują animacje dla najmłodszych. Dzięki temu rodzice mogą choć kilka godzin pobyć wyłącznie w dorosłym towarzystwie.


Dziecko w samolocie – co zabrać, żeby się nie nudziło?

Nie jest tajemnicą, że dzieci najbardziej są podekscytowane tym, czego nie znają. Początek podróży można im umilić pokazywaniem świata przez okno samolotu (o ile mamy do niego dostęp), ale na dłuższą metę to nie wystarczy.

Do torby podróżnej warto spakować książeczkę do kolorowania, małego pluszaka i koniecznie naładowany tablet z bajkami. Tyle powinno wystarczyć na dwie, góra trzy godziny lotu. Warto też pamiętać o przekąskach dla dziecka i czymś do picia. Przy czym koniecznie trzeba się upewnić u przewoźnika, jakie są zasady wnoszenia na pokład własnego jedzenia i napojów.


Gdzie szukać ofert tanich wakacji z dziećmi?

City Break z Wrocławia, Gdańska, Katowic, Warszawy lub Krakowa to propozycja wyjazdu z dzieckiem, którą na pewno warto wziąć pod uwagę. Dobrze jest przyzwyczaić kilkulatka do wyjazdów, jednocześnie ograniczając na początek ilość bodźców. Na długie podróże przyjdzie jeszcze czas.

Wylot

A gdzie szukać ofert? Dobrym adresem jest eSky.pl. To platforma do organizacji podróży, w której zebrano oferty niemal wszystkich przewoźników lotniczych z całego świata oraz stworzono bazę noclegową zawierającą ponad milion ofert. Każdy, niezależnie od poszukiwanego standardu i lokalizacji, znajdzie tu coś dla siebie.

Na eSky.pl można też od razu wykupić ubezpieczenie podróżne oraz – co w przypadku podróżowania z dziećmi jest bardzo przydatne – ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z podróży. Dzięki temu można odzyskać lwią część poniesionych kosztów.

 


Artykuł sponsorowany