KOŁOBRZEG - Ukryta Kraina

KOŁOBRZEG - Ukryta Kraina

 
5.0 (1)
  1647 0

Dom Wiewióra

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Ukryta Kraina
  • Atrakcja całoroczna

Ukryta Kraina to atrakcja dla młodszych dzieci powstała wiosną 2018 roku przy Porcie Pasażerskim w Kołobrzegu. Jest interaktywną wystawą zorganizowaną na 400 m2 powierzchni, podzielonej na pomieszczenia wypełnione bajkowym wystrojem z możliwością uruchamiania za pomocą różdżki niektórych zwierząt i postaci, w rodzaju wielkiego krokodyla Zębusia, Krasnala Chrapusia czy Pani Mysz. W Krainie znajdują się również żywe zwierzęta takie jak króliki, złote rybki, aksolotle, gekony. Atrakcja jest powiązana z 2 innymi: Miastem Myszy i Maszoperią 6D, kupując bilet można dostać małą zniżkę na zwiedzanie kolejnego miejsca. Ukryta Kraina jest otwarta codziennie, w sezonie w godz. 10:00-21:00, po sezonie do 17:00.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Ścieżka po pieńkach
Żywe króliki
Krokodyl
Śpiący krasnal
KOŁOBRZEG - Ukryta Kraina

Filmy

Atrakcja dla dzieci w Kołobrzegu. Co warto zobaczyć w Kołobrzegu?

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Ukryta Kraina - Obrońców Westerplatte 18E, Kołobrzeg   tel. +48 792 555 215 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Kołobrzeg (woj. Zachodniopomorskie) - Ukryta Kraina

format D: N54.185007°,  E15.555867°
format DM: 54° 11.10042'N, 15° 33.35202'E 
format DMS: 54° 11' 06.03''N, 15° 33' 21.12''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Trzecia atrakcja w serii, po Mieście Myszy i Maszoperii 6D. Całkiem udana, bo pomysł jest ciekawy i oryginalny.
Każdy chyba marzył o posiadaniu magicznych zdolności. I tu właśnie dziecko może poczuć się jak wróżka lub czarodziej. Zwiedza bowiem baśniowo urządzone komnaty Ukrytej Krainy z różdżką i szuka specjalnie oznaczonych miejsc. Po nakierowaniu na nie różdżki coś się aktywuje (może przy okazji wypowiadać jakieś zaklęcie). Zwykle jest to zwierzę albo postać, która rusza się lub mówi. Na drodze napotykamy wielkiego krokodyla jak i małego kreta oraz wróżki i krasnale.
Pomieszczenia są nieźle zaaranżowane, odpowiednio oświetlone i zaciemnione, użyto farby fluorescencyjnej w stylu znanym z Maszoperii. Trasa jest urozmaicona, są mostki, ścieżki z przeszkodami, czasem nawet żywe zwierzęta. Szkoda tylko, że trasa szybko się kończy, a wstęp kosztuje niemało, jak na niecałe pół godziny zabawy. Ostatecznie moje odczucia były mieszane, ale synowi podobało się bardzo.
Wchodząc z więcej niż jednym dzieckiem warto mieć na uwadze, że różdżkę dostaje się tylko 1, więc ktoś może czuć się poszkodowany. Chyba lepiej się rozdzielić na 2 grupy. My nie mieliśmy tego problemu, bo córka była jeszcze za mała i właściwie to musieliśmy ją uspokajać, bo była wystraszona. Nie jest to raczej atrakcja dla 2-letnich maluchów.
Nie polecam również zwiedzania w tłoku. Odkrywanie nowych pomieszczeń Ukrytej Krainy i elementów interaktywnych sprawia frajdę nawet dorosłym, więc patrzenie jak ktoś obcy uruchamia urządzenia psuje całą zabawę.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
2 i 10 lat
Data pobytu
czerwiec 2020
Dom Wiewióra
Ścieżka po pieńkach
Żywe króliki
Krokodyl
Śpiący krasnal
KOŁOBRZEG - Ukryta Kraina

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kołobrzeg w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kołobrzeg wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.