ORP Fala

KOŁOBRZEG - Skansen Morski

 
5.5 (2)
  1373 0

KOŁOBRZEG - Skansen Morski

Skansen Morski w Kołobrzegu otwarto w 2013 roku jako oddział Muzeum Oręża Polskiego z plenerową ekspozycją muzealiów bałtyckich. Głównymi eksponatami są wystawione na brzeg przy pomocy 500-tonowego dźwigu 2 okręty wojenne. Pierwszy to ważący 240 ton patrolowiec i ścigacz okrętów podwodnych ORP Fala oraz 172-tonowy okręt rakietowy ORP Władysławowo. Znajduje się tu również ponad 100-letni jacht "Orkan II" oraz wyposażenie innych okrętów, w tym legendarnego kontrtorpedowca ORP "Burza".
Nadmorski skansen jest czynny od maja do października, w sezonie w godz. 9-18, po sezonie do 16. Dla grup możliwe otwarcie przez cały rok. Bilet wstępu można połączyć z innymi muzeami kołobrzeskimi, cena będzie wtedy tańsza.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

KOŁOBRZEG - Skansen Morski
Świetlica
Sterownia
Miny morskie
Maszynownia
ORP Fala

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Kołobrzeski Skansen Morski - Szyprów 1, Kołobrzeg   tel. +48 94 352 52 53 , +48 518 296 026 (rezerwacje) kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Kołobrzeg (woj. Zachodniopomorskie) - Skansen Morski

format D: N54.1773941°,  E15.5594301°
format DM: 54° 10.643646'N, 15° 33.565806'E 
format DMS: 54° 10' 38.62''N, 15° 33' 33.95''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
5.5(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Kto lubi militaria będzie zachwycony, ale nie tylko. Można zobaczyć wiele innych fajnych rzeczy, na przykład kajuty marynarzy.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
1 i 5 lat
Data pobytu
lipiec 2020
K
Ocena atrakcji
 
6.0
Skansen morski położony jest z dala od centrum turystycznego. Wybierając się na spacer można przy okazji po drodze zobaczyć kołobrzeską marinę. Jadąc autem nie powinno być problemu z parkowaniem, bo tuż obok jest plac z targiem rybnym.
Główna atrakcja skansenu to 2 okręty wojenne i chociaż nie stoją one na wodzie jak ORP Błyskawica w Gdyni, wydają się znacznie mniejsze i nie tak nowoczesne to wg mnie są ciekawsze. Udostępniono je bowiem prawie w całości. Można wszystkiego dotykać, wszędzie chodzić - do kajut, maszynowni, sterowni, na stanowiska bojowe, dowodzenia, nawigacyjne itp. Jedyny minus to brak szerszych opisów wnętrz, podawane gdzieniegdzie nazwy pomieszczeń to za mało, no i może przydałby się jakiś ładniejszy widok z pokładów okrętów. Ogólnie jednak miejsce jest super.
Przy statkach eksponowany jest sprzęt i uzbrojenie marynarki wojennej, np. miny, torpedy, wyrzutnie rakiet, armaty morskie. Większość z tabliczkami informacyjnymi 2 językach, bez zarzutu. Można więc z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez tego rodzaju wojsko.
Przy muzeum warto zerknąć na zarastającą roślinnością starą fortyfikację - Redutę solną, podobny obiekt - Reduta Bagienna, stoi przy marinie, z tym że ta została poddana niedawno renowacji.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
2 i 10 lat
Data pobytu
czerwiec 2018
KOŁOBRZEG - Skansen Morski
KOŁOBRZEG - Skansen Morski
Świetlica
Sterownia
Miny morskie
Maszynownia
ORP Fala

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kołobrzeg w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kołobrzeg wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.