KOŁOBRZEG - Muzeum 6D - Maszoperia

KOŁOBRZEG - Muzeum 6D - Maszoperia

 
4.5 (2)
  2370 0

KOŁOBRZEG - Muzeum 6D - Maszoperia

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Muzeum 6D - Maszoperia
  • Atrakcja całoroczna

Muzeum 6D powstało w 2013 roku z inicjatywy Centrum Obsługi Turystycznej w Kołobrzegu. Jego ściany o powierzchni 500 m2 wymalowane są ręcznymi malowidłami, będącymi tłem dla przedmiotów codziennego użytku używanych przez rybaków 100 lat temu. Wykorzystanie farb fluorescencyjnych pozwoliło uzyskać efekt trójwymiarowości, stąd zwiedzanie odbywa się w okularach 3D. Poza głosem lektora, który opowiada legendę morską, zwiedzaniu towarzyszą różne odgłosy, bańki mydlane, autorzy atrakcji obiecują również takie efekty jak wiatr, zapachy czy mgła. Celem tego pomorskiego Muzeum jest przedstawienie życia dawnych rybaków (maszopów), którzy grupowali się w związki zwane maszoperiami, aby pomagać i wspierać się w swojej niebezpiecznej pracy na morzu. Wszystkie przedmioty i elementy muzeum można swobodnie dotykać. Zwiedzanie w grupach trwa do 20 minut. Obiekt jest otwarty przez cały rok, w sezonie w godz. 10.00 - 21.00, poza sezonem do 17:00.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

KOŁOBRZEG - Muzeum 6D - Maszoperia
KOŁOBRZEG - Muzeum 6D - Maszoperia
KOŁOBRZEG - Muzeum 6D - Maszoperia
KOŁOBRZEG - Muzeum 6D - Maszoperia
KOŁOBRZEG - Muzeum 6D - Maszoperia

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Muzeum 6D - Maszoperia - ul. Rodziewiczówny 15, Kołobrzeg   tel. +48 94 716 22 44 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Kołobrzeg (woj. Zachodniopomorskie) - Muzeum 6D - Maszoperia

format D: N54.1846524°,  E15.5648321°
format DM: 54° 11.079144'N, 15° 33.889926'E 
format DMS: 54° 11' 04.75''N, 15° 33' 53.40''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
4.5(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Bardzo ciekawa i kolorowa atrakcja. Zwiedzanie trwało coś około 20 minut. Dzieci były zachwycone kolorami, w tle leciała piękna legenda i efekty jak banki, mgła czy zapach jabłek. Ogólnie fajne miejsce do odwiedzenia w szary i ponury dzień.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
8
Data pobytu
2020 sierpien
A
Ocena atrakcji
 
3.0
To kolejna atrakcja twórców Miasta Myszy i podobnie jak tamta wyceniona bardzo drogo w stosunku do czasu zwiedzania. Z tym, że Miasto jednak warto zobaczyć, a Maszoperia na to nie zasługuje.
Tutaj pomysł też jest niebanalny i polega na tym, że zwiedzający idą w okularach 3D przez ciemne pomieszczenia, wymalowane świecącą farbą i dodającą obrazom głębi, równocześnie słuchając legendy o rybakach. Wykonanie i organizacja pozostawiają jednak wiele do życzenia. 
Obsługa uprzedza, że trzeba iść powoli, etapami, bo legenda jest znacznie dłuższa niż trasa, ale spróbujcie utrzymać dzieciaki i kazać im posuwać się w żółwim tempie, słuchając czegoś co nie bardzo ich interesuje! Jeszcze gdybyśmy szli sami to może by się dało, ale w grupie wystarczy, że jedno dziecko pogna do przodu, to inne biegną za nim. Tak więc po ok. 5 minutach wszyscy byli już na końcu trasy, która jest naprawdę bardzo krótka. 
Po drodze jest kilka miniatrakcji jak koło sterownicze, dzwon okrętowy, panel LCD z filmikiem czy ruchoma postać, dobre i to, bo zatrzymują dzieci na chwilkę. 
Aranżacje, które przygotowano są oryginalne i nawet mi się podobały, powinno być ich jednak 2-3 razy więcej. Natomiast obiecywanych efektów w rodzaju zapachów czy mgły nie było w ogóle, a wiatr i bańki mydlane pojawiły się przez kilka sekund i tyle jest tego 6D z nazwy. 
Choć krążyliśmy wraz z innymi turystami, aby doczekać końca legendy (poza tymi, którym się znudziło i wyszli w połowie), to nie włączono już żadnych z reklamowanych efektów. Za 45-60 zł od rodziny, oszczędzanie na bańkach czy mgle to kompromitacja!
Co do odtwarzanej legendy to chyba nie jest zła, ale nie mogę jej w pełni ocenić, bo mimo że starałem się zrozumieć i wysłuchać do końca, nie dałem rady. Miejscami tekst był niesłyszalny, gdzieś indziej hałasowały dzieci, a nagłośnienie jest kiepskie. Wydaje się jednak przeznaczona dla starszych dzieci i dorosłych, do młodszych z tego co widziałem nie trafiała. 
Po wizycie w Maszoperii czułem więc duży niedosyt. Starsze dziecko po początkowym zachwycie podzieliło moje zdanie, młodsze było na nią jeszcze za małe.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
10 lat
Data pobytu
czerwiec 2018
KOŁOBRZEG - Muzeum 6D - Maszoperia
KOŁOBRZEG - Muzeum 6D - Maszoperia
KOŁOBRZEG - Muzeum 6D - Maszoperia
KOŁOBRZEG - Muzeum 6D - Maszoperia
KOŁOBRZEG - Muzeum 6D - Maszoperia
KOŁOBRZEG - Muzeum 6D - Maszoperia

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kołobrzeg w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kołobrzeg wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.