Sceneria - Kosmos

KOŁOBRZEG - Miasto Myszy

 
4.8 (2)
  2969 0

Myszka w domku

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miasto Myszy
  • Atrakcja całoroczna

Miasto Myszy powstało w 2016 roku przy porcie morskim w Kołobrzegu. W scenerii mysiej nory, w 6 salach pozwala oglądać zwiedzającym małe gryzonie żyjące w niezwykłych sceneriach, np. na wakacjach, czy w kosmosie. W sumie placówka hoduje ok. 500 myszy różnych gatunków, w tym rasowe, z zakręconymi włosami, bezwłose oraz najmniejsze na świecie myszy pigmejskie. Wystawa pozwala też poznać zwyczaje tych zwierząt. Część z nich została uratowana przed zjedzeniem przez węże.  Miasto Myszy jest otwarte przez cały rok, w sezonie w godz. 10.00 - 21.00, poza sezonem do 17:00.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Korytarz w Mieście Myszy
Sceneria zimowa z kolejką
Mysie miasto
KOŁOBRZEG - Miasto Myszy
Sceneria - Kosmos

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Miasto Myszy - ul. Morska 2, Kołobrzeg   tel. +48 575 657 195 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Kołobrzeg (woj. Zachodniopomorskie) - Miasto Myszy

format D: N54.1854262°,  E15.553827°
format DM: 54° 11.125572'N, 15° 33.22962'E 
format DMS: 54° 11' 07.53''N, 15° 33' 13.78''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
4.8(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.5
Czego to ludzie nie wymyślą? Zabawne i pomysłowo zrobione miejsce, ale na krótką wizyte

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
1 i 5 lat
Data pobytu
lipiec 2020
K
Ocena atrakcji
 
5.0
Do atrakcji tej zachęca wielka mysz z ulotkami postawiona przed wejściem, która bardzo podobała się naszej małej córce. Nie wiedzieliśmy czy nie będzie się bać, bo w środku jest trochę ciemno no i setki myszy, ale nie, całkiem jej się podobało. Zresztą jak wszystkim, bo twórca tego miejsca wpadł na fantastyczny pomysł. 
Chodzimy po korytarzach stylizowanych na mysią norę i oglądamy zwierzęta w różnych dziwnych środowiskach jak obca planeta z fluorescencyjnymi elementami, zimowy krajobraz z jeżdżąca kolejką, czy piętrowy dom z meblami. Najlepsze jest pomieszczenie z kolejką, myszy wchodzą na nią, jeżdżą, skaczą, spadają itp. Niezły ubaw! 
Poza wymyślnymi sceneriami są też 3 czy 4 zwykłe akwaria, w których pokazane są rzadkie gatunki jak np. myszy pigmejskie, czy odmiana bez sierści. 
Panel LCD wyświetla ciekawostki na temat gryzoni, np. ile mają zębów, co ile się rozmnażają, co jedzą - są to interesujące i czasem zaskakujące informacje. I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że jesteśmy w Kołobrzegu, więc cena wstępu jest zbyt wygórowana. Choć zwiedzanie nie jest limitowane czasowo, siłą rzeczy nie może trwać dłużej niż 20 minut (niektórzy wychodzili znacznie szybciej). Aranżacji nie jest wiele, no i mysi zapach robi swoje. Jednak trzeba przyznać, że atrakcja zapada w pamięć, szczególnie dzieciom.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
10 i 2 lata
Data pobytu
czerwiec 2018
Myszka w domku
Korytarz w Mieście Myszy
Sceneria zimowa z kolejką
Mysie miasto
KOŁOBRZEG - Miasto Myszy
Sceneria - Kosmos

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kołobrzeg w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kołobrzeg wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.