DOBRZYCA - Ogrody Tematyczne Hortulus

DOBRZYCA - Ogrody Tematyczne Hortulus

 
5.8 (2)
  3694 1

DOBRZYCA - Ogrody Tematyczne Hortulus

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Ogrody Tematyczne Hortulus
  • Atrakcja całoroczna

Ogrody Tematyczne “Hortulus” w Dobrzycy między Kołobrzegiem, a Koszalinem, kilka km od wybrzeża Bałtyku, założono w 1992 r. Obecnie na ponad 4 hektarach prezentowane jest 28 rodzajów ogrodów, jak np.: japoński, francuski, śródziemnomorski, kamienny, skalny, wodny, ziołowy, warzywny. Zasadzono w nich łącznie ok. 6 tysięcy gatunków roślin. Ogrodom towarzyszą Cafe Bar "Barwinek" oraz Centrum Ogrodnicze z marketem oferujące rośliny z miejscowej szkółki i różnorodne wyposażenie ogrodów. Nieopodal znajdują się kolejne ogrody nazwane Spectabilis (dostępny jest tańszy bilet łączony do obu miejsc). Obiekt zwiedza się samodzielnie, ale możliwe jest wynajęcie przewodnika oprowadzającego grupy w 4 językach. Otwarty jest przez cały rok, w sezonie (IV-IX) codziennie w godz. 9:00-19:00, w niedz. i św. 10:00-18:00. Po sezonie krócej i nie zawsze codziennie. Wejście z wózkiem jest zabronione. Parking bezpłatny.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zdjęcie
Zdjęcie
Stawik
DOBRZYCA - Ogrody Tematyczne Hortulus
DOBRZYCA - Ogrody Tematyczne Hortulus

Filmy

KoszalinInfo - Sobota z tysiącami kwitnących tulipanów w Ogrodach Tematycznych Hortulus w Dobrzycy

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Ogrody Tematyczne HORTULUS - Dobrzyca 76   tel. +48 94 318 13 18 , +48 602 610 041 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Dobrzyca (woj. Zachodniopomorskie) - Ogrody Tematyczne Hortulus

format D: N54.1808122°,  E15.931517°
format DM: 54° 10.848732'N, 15° 55.89102'E 
format DMS: 54° 10' 50.92''N, 15° 55' 53.46''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
5.8(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.5
Wspaniała atrakcja dla miłośników ogrodów i przyrody. Ta część trochę ściśnięta na małej powierzchni, ale mapka i tak się przydaje. Mnóstwo wrażeń podczas spaceru!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
15 lat
Data pobytu
sierpień 2020
M
Ocena atrakcji
 
6.0
Wydaje mi się, że w tematyce ogrodów w Polsce nic nie może równać się z ogrodami tematycznymi w Dobrzycy i tak będzie przez wiele następnych lat, jeśli nie dekad.  Ponad 20 różnych koncepcji ogrodniczych w jednym miejscu,  na wcale nie tak dużym obszarze  i wszystko świetnie się  ze sobą komponuje. Mimo bogactwa stylów,  ozdób i różnych elementów nie ma ani krzty sztuczności, przesady, widać dobry smak i  ogromną dbałość o każdy szczegół.
Podziwiając wielobarwne kwiaty i krzewy ułożone w  fantazyjne wzory i kształty, spacerujemy ścieżkami pośród stawów, kanałów, sadzawek, skał - czujemy się po prostu jak w bajce! Jest mostek, pergola, rzeźby, a także elementy humorystyczne, np. żabia orkiestra. Wiele rzeczy nie jest od razu widocznych,  między roślinami  można wypatrzyć   sztuczne grzyby, owady, krasnale czy wiszące na gałęziach aniołki. 
Każdy metr kwadratowy został tu przemyślany i zaplanowany, i dlatego niestety są pewne ograniczenia, przez które  nie da się nazwać to miejsce  w pełni przyjazne rodzinnej turystyce. Nie można wjechać  z wózkiem (każdym, nawet inwalidzkim!), ponieważ wg właścicieli  koła  mogłyby dokonać zniszczeń, są też  ostrzeżenia  przed odpowiedzialnością finansową za wszelkie szkody, wyrządzone np. przez dzieci.  
Zwiedzający absolutnie nie są jednak traktowani jak intruzi, co można odczuć  w podobnych miejscach, a zwłaszcza polskich muzeach. Nikt nas nie obserwował, przy alejkach rozstawiono  infrastrukturę do odpoczynku: ławki, leżaki, a nawet hamak! Szkoda, że tylko 1, bo syn musiał stać do niego w kolejce.  Można więc spokojnie spędzić tu dłuższy czas.
Do dyspozycji jest bar, ale powinien on być lepiej zorganizowany. Jest stosunkowo niewielki, menu skromne, a i tak kilka dań z niego nie było dostępnych.  
Przy parkingu znajduje się jeszcze duży sklep ogrodniczy z szeroką gamą roślin i artykułów dekoracyjnych oraz mały plac zabaw.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
sierpień 2015
DOBRZYCA - Ogrody Tematyczne Hortulus
Zdjęcie
Zdjęcie
Stawik
DOBRZYCA - Ogrody Tematyczne Hortulus
DOBRZYCA - Ogrody Tematyczne Hortulus

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Dobrzyca w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Dobrzyca wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.