Piwnica

KAMIEŃ POMORSKI - Pałac biskupi

 
3.0 (1)
  4910 1

Pałac z zewnątrz

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Pałac biskupi
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja na złą pogodę

Pałac biskupi stoi tuż przy katedrze kamieńskiej. Pierwotny dwór - siedziba kurii biskupiej, powstał w XIV wieku. Po jego zniszczeniu zbudowano w 2. połowie XV wieku nowa budowlę gotycka, która przetrwała do dziś. Obecny, renesansowy charakter nadano mu wiek później. Dobudowano wtedy ozdobny szczyt z maswerkami od strony ulicy, wykusz (wysoko oceniany pod względem kunsztu wykonania) i trójbiegowa klatka schodowa. W czasie II wojny św. budowla została zniszczona. Odbudowano ją jako siedzibę biblioteki publicznej. Obecnie cześć budynku zajmuje Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej czynne w godzinach 10.00-17.00 (maj - wrzesień) i 10.00 - 16.00 (październik - kwiecień). Prezentuje głównie dawne fotografie i dokumenty z dziejów miasta orz wystawy czasowe. Uwaga! W 2016 muzeum zostało przeniesione do budynku przy ul. Mickiewicza 34, a pałac przejęło Katolickie Centrum Kultury oraz Grupa "Kamień" AA.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Parter pałacu
Piętro
Urządzenia Kleista
Maski hańby
Piwnica

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Pałac biskupów kamieńskich - pl. Katedralny 7/7, Kamień Pomorski  
Współrzędne geograficzne*:
Kamień Pomorski (woj. Zachodniopomorskie) - Pałac biskupi

format D: N53.972761°,  E14.7721185°
format DM: 53° 58.36566'N, 14° 46.32711'E 
format DMS: 53° 58' 21.94''N, 14° 46' 19.63''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
3.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
3.0
Pałac nie jest obecnie budowlą atrakcyjną ani z zewnątrz ani wewnątrz. Niewielkie rozmiary,  brzydki, sypiący  się  tynk, renesansowe ozdoby słabo widoczne, widać że budynek potrzebuje remontu. Warto zobaczyć wykusz na ścianie po prawej stronie.
W środku tylko piwnica wskazuje, że mamy do czynienia z budowlą zabytkową. Parter i piętro nie mają cech stylowych, może poza klatką schodową. Ekspozycja zgodnie z nazwą skupia się na historii Kamienia Pomorskiego. Stare zdjęcia i obrazy  miejsc które nic nam jako turystom z  zewnątrz nie mówią, były mało interesujące. Na telewizorze puszczano  film, już nie pamiętam o czym, chyba o autorze zdjęć.  Na piętrze małe urozmaicenie w postaci urządzeń XVIII-wiecznego fizyka Kleista, mieszkającego w Kamieniu, poza tym stare przedmioty i narzędzia domowe. Najciekawsza była wystawa "Tortury w Europie na przestrzeni dziejów", szczególnie że eksponaty umieszczono częściowo w piwnicach. Można zobaczyć jak wyglądał pal, madejowe łoże, pas cnoty czy maska hańby w kształcie świńskiego ryja. Nie jest to jednak coś co powinny oglądać małe dzieci, więc do muzeum nie ma po co je zabierać. Narzędzia tortur posiadają dobrze wykonane opisy na tablicach informacyjnych, ale ogólnie jest to wystawa kwalifikująca się na objazdową atrakcję w kurortach  turystycznych (często się ją napotyka w różnych miejscach), ale nie do muzeum z  prawdziwego zdarzenia. Jednak dobre i to, bo inaczej nie byłoby tu co oglądać.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Pałac z zewnątrz
Parter pałacu
Piętro
Urządzenia Kleista
Maski hańby
Piwnica

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kamień Pomorski w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kamień Pomorski wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.