Wnętrza muzeum

KAMIEŃ POMORSKI - Muzeum Kamieni

 
6.0 (1)
  5176 1

KAMIEŃ POMORSKI - Muzeum Kamieni

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Muzeum Kamieni
  • Miejsce na medal 2013

Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim powstało w 2001 roku jako prywatna placówka rodziny Sokołowskich, pasjonatów i kolekcjonerów minerałów pochodzących z Dolnego Śląska (drugie ich muzeum znajduje się w Szklarskiej Porębie). Położone jest w jedynej ocalałej XIV-wiecznej bramie miejskiej - Bramie Wolińskiej wraz z przylegającą do niej basztą, na której działa punkt widokowy. Rozłożone na 6 kondygnacjach zbiory nie ograniczają się tylko do minerałów, można tu także zobaczyć eksponaty paleontologiczne, meteoryty, uzbrojenie średniowieczne i wystawę poświęconą historii miasta, w sumie ok. 2600 przedmiotów. Do unikatów zalicza się szkielety dinozaurów, ich skamieniałe jaja oraz największe w kraju skupisko kryształów ametystowych (tzw. szczotka). Muzeum jest czynne codziennie, z wyjątkiem poniedziałków w godz. 10:00-18:00 (w niedziele do 16:00)

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Widok na miasto i port
Szkielety dinów
Widok na zalew
Ekspozycje mineralogiczne
Wnętrza muzeum

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Muzeum Kamieni - ul. Słowackiego 1, Kamień Pomorski   tel. +48 07 970 880 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Kamień Pomorski (woj. Zachodniopomorskie) - Muzeum Kamieni

format D: N53.9720368°,  E14.7662487°
format DM: 53° 58.322208'N, 14° 45.974922'E 
format DMS: 53° 58' 19.33''N, 14° 45' 58.50''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
6.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Bardzo nam się podobało to muzeum. Efektowne minerały, dinozaury, meteoryty, taras widokowy, a wszystko w klimatycznych wnętrzach średniowiecznych fortyfikacji. Zdecydowanie odróżnia się to od spotykanych w niektórych kurortach  "muzeów" i wystaw minerałów. W gablotach podziwiać można wielkie okazy np. ametystu czy bursztynu jak i mniejsze kamienie, ale o przeróżnych kształtach i kolorach. Dzieciaki na pewno będą zachwycone widząc pełny szkielet deinonycha i drugiego małego drapieżcy oraz inne prehistoryczne kości, a nawet jaja. Można tu też oglądnąć film o dinozaurach, ale my go już wcześniej oglądaliśmy w TV. 
Z tarasu widokowego na wieży i z ganku na szczycie bramy  można sobie popatrzeć na Zalew Kamieński oraz na miasto, którego zabudowa  jest jednak mało atrakcyjne. Była tam luneta obserwacyjna, ale właśnie się okazało że ktoś ukradł soczewki.
Rewelacyjnym dopełnieniem  ekspozycji jest sklepik z minerałami i skamielinami,  często są to mniejsze wersje oglądanych w muzeum  okazów. Ceny są przystępne a wybór szeroki.  Zakupiliśmy tam skamielinę z łodzikami i pięknie ozdabia nam pokój.
Muzeum jest mniejsze niż się wydaje z zewnątrz, gotyckie mury są grube, a cześć powierzchni po środku zajmuje klatka schodowa, więc jeśli widać dużą grupę ludzi, lepiej  przeczekać i nie ryzykować oglądania na szybko,  w tłoku.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Zdjęcie
Widok na miasto i port
Szkielety dinów
Widok na zalew
Ekspozycje mineralogiczne
Wnętrza muzeum

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kamień Pomorski w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kamień Pomorski wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.