NIECHORZE - Park Miniatur Latarni Morskich

NIECHORZE - Park Miniatur Latarni Morskich

 
5.0 (1)
  5828 1

Kołobrzeg

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Miniatur Latarni Morskich

Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu powstał w 2012 roku i jest kolejną inwestycją właściciela pionierskiego w Polsce Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. Położony jest niedaleko oryginalnej latarni morskiej. Miniatury wykonane są z odpornych materiałów w skali 1:10. W 2013 roku było ogółem ponad 30 makiet, poza latarniami m.in. statek latarniowiec, katedra z Kamienia Pomorskiego, średniowieczna bliza (wyjątkowo w skali 1:1). Docelowo park ma posiadać ponad 50 obiektów. Co roku przybywa 1-2 nowe miniatury. Od 2014 roku są to m.in. okręt podwodny ORP Orzeł, ruiny kościoła w Trzęsaczu,  pałac w Bożkowie, trębaczka mgłowa, żaglowiec Dar Pomorza, karkonoski szczyt Śnieżka. Od 2016 roku w parku można oglądać ruchomą Nadmorską Kolej Wąskotorową z odtworzoną trasą po gminie Rewal od Trzęsacza do Pogorzelicy. Zwiedzanie z przewodnikiem trwa ok. 45 minut. Park jest czynny codziennie od godz. 10.00 do 17.00

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Alejka w parku
Widok w parku
Latarniowiec
Antarktyczna latarnia Arctowski
NIECHORZE - Park Miniatur Latarni Morskich

Filmy

Niezwykly Swiat - Polska - Niechorze - Park Miniatur Latarni

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Park Miniatur Latarni Morskich - ul. Ludna 16, Niechorze   tel. +48 691 977 977 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Niechorze (woj. Zachodniopomorskie) - Park Miniatur Latarni Morskich

format D: N54.0950003°,  E15.0683002°
format DM: 54° 5.700018'N, 15° 4.098012'E 
format DMS: 54° 05' 42.00''N, 15° 04' 05.88''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Miniaturowe latarnie w Niechorzu zwiedzaliśmy parę dni po podobnej atrakcji w Dziwnowie. Wcześniej nie byliśmy zbyt zadowoleni, tutaj jest znacznie lepiej, ale też nie idealnie. Park usytuowano przy wesołym miasteczku,  pod prawdziwą latarnią morską, można więc porównać jak bliska oryginałowi jest makieta. Całość tworzy stosunkowo nieduży, ogrodzony trawnik z alejkami i rozmieszczonymi co kilka metrów miniaturami oraz  ławeczkami. Park zwiedza się dowolnie - samemu lub z przewodnikiem. Jest ich tu dwóch lub więcej, więc jak tylko uzbiera się grupa, od razu wyrusza na ścieżkę.
To co odróżnia Niechorze od Dziwnowa to pełne odwzorowanie latarni, łącznie ze źródłem światła, a jeden obiekt ma nawet ruchome elementy. Oczywiście w dzień światła nie widać za dobrze, ale brawa za dbałość o szczegóły. Również temat latarni jest tu potraktowany szerzej. Pokazano bowiem nie tylko istniejące budowle nad polskim wybrzeżem, ale też kilka zburzonych oraz 2 latarnie przy naszych  stacjach polarnych. Do tego dochodzą unikatowe obiekty historyczne jak statek z latarnią na pokładzie czy średniowieczna poprzedniczka latarni - bliza. Chyba mało kto o takich rzeczach słyszał, więc można się tu sporo dowiedzieć.
Oprócz tego są jeszcze przyrządy nawigacyjne oraz buczek mgłowy, który widzieliśmy  z latarni Stilo. Nie rozumieliśmy dokładnie jego działania, dopiero demonstracja w parku miniatur wszystko wyjaśniła. Natomiast postawienie wielkiej makiety katedry kamieńskiej jest dosyć dziwne - nie widać związku tematycznego, ale sama miniatura fajna i odtwarza dźwięk organów kościelnych.
Tak więc jest ciekawie i pouczająco, ale raczej nie dla przedszkolaka - historie latarni, choć opowiedziane lepiej niż w Dziwnowie, były dla naszego syna mało interesujące. Można by to łatwo załatwić jakimś placem zabaw, niestety o niczym takim nie pomyślano. U konkurencji był skromny placyk, ale jednak był, do tego  jeżdżące modele pociągów. Tutaj poza miniaturami jest  tylko strefa gastronomiczna (nie mogę ocenić, bo nie korzystaliśmy z niej). 
Park posiada własny, darmowy parking, co jest ważne, bo wokoło są albo postoje płatne albo zakazy, których złamanie jest egzekwowane natychmiast przez patrole policyjne. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Kołobrzeg
Alejka w parku
Widok w parku
Latarniowiec
Antarktyczna latarnia Arctowski
NIECHORZE - Park Miniatur Latarni Morskich

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Niechorze w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Niechorze wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.