TRZĘSACZ - Multimedialne Muzeum na Klifie

TRZĘSACZ - Multimedialne Muzeum na Klifie

 
4.5 (2)
  5231 1

TRZĘSACZ - Multimedialne Muzeum na Klifie

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Multimedialne Muzeum na 15 południku
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja na złą pogodę

Pierwotne "Multimedialne Muzeum na 15 południku" powstało staraniem nieżyjącego już Władysława Jagiełły, który zafascynowany warszawskim Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczął w 2005 roku starania o budowę podobnej placówki, tyle że w skali mikro w nadmorskim Trzęsaczu, w którym mieszkał od 1998 roku. Na siedzibę wybrano ruchliwe miejsce przy niewielkim deptaku, leżące przy południku 15°, czyli 15 stopni na wschód od południka 0 w Greenwich. W 2014 roku placówka została zmodernizowana - zmieniono nazwę na "Multimedialne Muzeum na Klifie" oraz przygotowano zupełnie nową i atrakcyjniejszą ekspozycję. Zastosowano najnowsze technologie i skorzystano z doświadczeń podobnych instytucji z Niemiec i Skandynawii. Muzeum prezentuje legendy i historię Trzęsacza, zmagania z żywiołem oraz ciekawostki geograficzne, w tym omówienie 15 południka. Jest czynne przez cały rok, od maja do października w godz. 9:00 -19:00, a po sezonie 10:00-15:00 i bez poniedziałków. Nowa ekspozycja jest dostępna od maja 2014.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

TRZĘSACZ - Multimedialne Muzeum na Klifie

Filmy

Multimedialne Muzeum na Klifie

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Multimedialne Muzeum Na Klifie - ul. Klifowa 3B, Trzęsacz   tel. +48 604 141 783 , +48 504 074 780 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Trzęsacz (woj. Zachodniopomorskie) - Multimedialne Muzeum na 15 południku

format D: N54.0774277°,  E14.9920558°
format DM: 54° 4.645662'N, 14° 59.523348'E 
format DMS: 54° 04' 38.74''N, 14° 59' 31.40''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
4.5(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Muzeum na Klifie w Trzęsaczu zrobiło na mnie i moich dzieciach bardzo duże wrażenie. Na tak niewielkiej powierzchni, używając współczesnych środków wyrazu przedstawiono w bardzo interesujący sposób historię Trzęsacza. Uważam, że warto spędzić tam 30 min. Największe wrażenie zrobił na mnie moment rozwalania kościoła w czasie sztormu. Dzieciom podobało się wszystko. Od tablicy synoptycznej poprzez ciekawie zaprezentowaną legendę o Trzęsaczu i makietę miejscowości, po sztorm!
Poza tym za plus zapisuję również istnienie biletu rodzinnego.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7, 8 lat
Data pobytu
lipiec 2015
Ocena atrakcji
 
3.0
Trzęsacz  poza ruinami kościoła i nowym tarasem widokowym ma niewiele atrakcji, więc mimo niezbyt zachęcającej ceny biletów postanowiliśmy pójść do muzeum. Zwiedziłam go przed laty, ale niewiele pamiętałam, a teraz dodatkowo byłam z dzieckiem i trzeba było jakoś zapełnić czas.
Muzeum jest niewielkie. Reklamuje się jako muzeum 15 południka, ale oprócz treści z nim związanych,  można się dowiedzieć nieco o samym Trzęsaczu oraz przede wszystkim o słynnym kościele na klifie. Składa się z dwóch sal, w których wyświetlane są projekcje i wiszą fotografie.  
Zawiedzie się ten, kogo przyciągnęła reklamowana multimedialność muzeum. Sprowadza się to jedynie do podświetlania pewnych elementów w zaciemnionej sali podczas odczytu lektora, obracającego się modelu kościoła czy wyświetlania slajdów. Dla syna najciekawsza była legenda o syrenie tłumacząca zniszczenie kościoła, warto jej wysłuchać. Ale już opowieści o zabezpieczaniu ruin tego kościoła  nużące dla osób, które nie lubują się w technicznych sprawach. 
Ogólnie dobrze, że muzeum jest, bo w tak małej miejscowości, gdy nad morzem szaleje wiatr,  trudno znaleźć dziecku coś ciekawego. Same ruiny są średnio ciekawe, tym bardziej, że ogląda się je z odległości. Wizyta w muzeum na pewno przybliżyła temat i jest szansa, że będzie o tym zabytku pamiętał dłużej niż jeden dzień. Tylko czy 20-minutowe zwiedzanie warte jest swojej ceny (10 + 8 zł)? Moim zdaniem niezbyt i sprawy nie ratuje nawet otrzymywany na końcu imienny dyplom za zdobycie południka. 
Pochwalić mogę za to bardzo dobrą kawę serwowaną w kawiarni muzealnej.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
- ciekawa legenda o kościele
- wśród małej ilości atrakcji każda się liczy
- Wady
- cena
- ograniczone zasoby i treści - brak samodzielnego zwiedzania, wszystko opiera się na słuchaniu lektora i oglądaniu wyszczególnionych elementów
Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Zdjęcie
TRZĘSACZ - Multimedialne Muzeum na Klifie
Ina

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Trzęsacz w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Trzęsacz wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.