Pociąg na dworcu

DZIWNÓW - Park Miniatur i Kolejek

 
4.0 (1)
  7495 1

Park Miniatur i Kolejek

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Miniatur i Kolejek
  • Atrakcja całoroczna

Nadmorski Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie powstał w 2012 roku. Prezentuje makiety latarni z polskiego wybrzeża w skali 1:10 oraz miniaturową kolejkę w skali 1:22 o długości torów ponad 300 metrów. Jeżdżą po nich lokomotywy spalinowe i parowe z wagonami. Po parku regularnie oprowadzają turystów przewodnicy, omawiając każdą latarnię. Największa makieta ma ponad 6 metrów wysokości. Park Miniatur jest otwarty nie regularnie przez cały rok. Od czerwca do początku września od godz. 10 do 19, po sezonie od 10 do 17 lub tylko w weekendy.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Latarnia morska w Świnoujściu
Fontanna latarnia Gdańsk Port Północny
Pociąg na dworcu
Plac zabaw

Filmy

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Nadmorski Park Miniatur - ul. Marynarki Wojennej 15, Dziwnów   tel. +48 510 081 476 , +48 502 284 588 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Dziwnów (woj. Zachodniopomorskie) - Park Miniatur i Kolejek

format D: N54.0182066°,  E14.7446333°
format DM: 54° 1.092396'N, 14° 44.677998'E 
format DMS: 54° 01' 05.54''N, 14° 44' 40.68''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Podczas tegorocznego wypadu nad morze odwiedziliśmy dwa parki miniaturowych latarni morskich: w Dziwnowie i Niechorzu, mogę więc porównać obie atrakcje, oddalone od siebie o ok. 25 kilometrów.
Oba parki oferują miniatury latarni w tej samej skali i podobnej jakości, które ogląda się w grupach z przewodnikiem. Słuchanie informacji o poszczególnych obiektach małym dzieciom  szybko się nudzi, więc w Dziwnowie zaradzono temu  ruchomą kolejką jeżdżącą po sporej części obiektu. Pomysł bardzo dobry, ale stopień zaciekawienia  dzieciaków bywa różny. Nasz syn popatrzył na nią chwilę, ale szybko stracił zainteresowanie, innym maluchom podobał się bardziej, biegały za pociągiem itp. Kolejka składała się z dwóch pociągów, które jeździły w kółko po dość dużym obszarze z tunelami, wiaduktem i dworcem kolejowym. 
Niby fajne, ale jak dla mnie można było to zrobić lepiej - postawić więcej elementów urozmaicających widok,  przede  wszystkim ruchomych, bo poza ciuchciami wszystko jest statyczne. Rzekome puszczanie dymu czy wydawanie dźwięku opisywane na stronie WWW obiektu nie istniało podczas naszej wizyty. Druga rzecz zrobiona w parku specjalnie pod dzieci to plac zabaw, skromniutki, ale zawsze. W Niechorzu nie ma żadnego.
Tyle zalet Dziwnowa, bo w meritum czyli  latarniach morskich, Niechorze wygrywa zdecydowanie. Zwiedzanie parku z przewodnikiem nie jest obowiązkowe, bo każda latarnia posiada tabliczkę opisem. Przewodnik powinien więc przyciągać uwagę tym co mówi, jednak w Dziwnowie nie bardzo mu to wychodziło. Z jakiegoś powodu upodobał on sobie  informacje typu: które latarnie widnieją na znaczkach Poczty Polskiej i od którego roku. Tylko po co mi to wiedzieć?? Wydaje się, że można by znaleźć  ciekawą historię dla każdego eksponatu, która zapadnie turystom w pamięci. Niestety, sam pamiętam tylko jedną latarnię  dobrze opowiedzianą  - gdańską i historię jej  właściciela z Kanady. Także liczba  latarni jest w Dziwnowie znacznie mniejsza niż w Niechorzu, a makiety uboższe o efekty świetlne. 
Park jest w miarę estetycznie wykonany, zainstalowano małą fontankę z Neptunem, ławki i oczko wodne.  Poza tym są toalety i  budka z deserami.
Położony jest nieco na uboczu Dziwnowa, trzeba przekroczyć ruchomy most i z drogi na Międzyzdroje skręcić w lewo.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
makiety latarni porządnie wykonane
kolejka urozmaica zwiedzanie
mały plac zabaw
- Wady
zwiedzanie z przewodnikiem powinno być ciekawsze
konkurencja ma o wiele więcej latarni, które także świecą
kolejka na razie średnio ciekawa
Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Park Miniatur i Kolejek
Latarnia morska w Świnoujściu
Fontanna latarnia Gdańsk Port Północny
Pociąg na dworcu
Plac zabaw

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Dziwnów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Dziwnów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Sprawdzone i polecane (rozwiń)