Zbliżenie na plażę

NIECHORZE - Latarnia morska

 
5.5 (2)
  5682 1

NIECHORZE - Latarnia morska

Latarnia morska w Niechorzu działa od 1866 roku. Podczas II wojny św. górna część została zniszczona, a przy wycofywaniu się Niemcy podłożyli w niej 8 ładunków, które jednak zdołano rozbroić. Po odbudowie uruchomiono ją ponownie w końcu 1948 r. Współcześnie latarnia przeszła 2 remonty w 1999 i 2008 roku, a zarządzana jest przez Urząd Morski w Szczecinie. Latarnia jest wysoka na 45 m, zbudowana z cegły na klifie o wysokości 22 m npm. Zasięg światła wynosi 37 km. Wytwarza go żarówka o mocy 1000 W oraz system pryzmatów wzmacniający moc 20-krotnie. W dolnej części, gdzie przylegają do latarni budynki jest ona czworokątna, a wyżej ośmiokątna. Wraz z otaczającym parkiem budowlę wpisano na listę zabytków. Turyści mogą ją zwiedzać przez cały rok, w wakacje od godz. 10 do 20 (w innych miesiącach do 18 lub 16).

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Jezioro, lunapark, miasto
Widok na wschód
Szczyt latarni
Zbliżenie na plażę

Filmy

Polskazdrona.pl - Latarnia morska w Niechorzu z lotu ptaka

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Latarnia Morska Niechorze - ul. Polna 30, Niechorze   tel. +48 91 386 35 43 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Niechorze (woj. Zachodniopomorskie) - Latarnia morska

format D: N54.0945789°,  E15.0638502°
format DM: 54° 5.674734'N, 15° 3.831012'E 
format DMS: 54° 05' 40.48''N, 15° 03' 49.86''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
5.5(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
widok naprawdę niesamowity, ale te kolejki!
my trafiliśmy na wycieczkę szkolną, masakra...
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
8 lat
Data pobytu
wakacje 2014
Ocena atrakcji
 
6.0
Latarnia w Niechorzu była pierwszym tego typu obiektem do którego musieliśmy stać w kolejce. I to długo, choć ludzi nie było aż  tak strasznie dużo.  Ściśle przestrzega się tu jakiegoś limitu osób, które mogą być jednocześnie na górze, więc wpuszczają  co  5 - 10 minut,  tyle samo ludzi ile wyszło. Zapewnia to brak ścisku na górze i tłoku na schodach, ale stanie ponad pół godziny przed wejściem jest denerwujące. Dobrze, ze dookoła jest kilka ławek, więc reszta rodziny nie musi stać.
Z zewnątrz latarnia jest jedną z ładniejszych w kraju. Wnętrze także posiada ciekawy, stylowy charakter - ceglany z łukami i zielonymi elementami drewnianymi.  Klatka schodowa nie wyróżnia się już niczym, jest przynajmniej w miarę szeroka. Wspinania jest sporo, ale widok z góry całkowicie rekompensuje początkowe niedogodności.
Jest on bardzo rozległy, a wybrzeże Bałtyku prezentuje się przepięknie. Mamy też widok na pobliskie  jezioro Liwia Łuża oraz infrastrukturę rozrywkową rozłożoną u stóp wieży, m.in. wesołe miasteczko i park miniatur. Warto mieć lornetkę i coś cieplejszego na sobie, bo wieje mocno. Ten wiatr i duża wysokość sprawiają, że małe dzieci raczej nie czują się tu dobrze.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Zdjęcie
Jezioro, lunapark, miasto
Widok na wschód
Szczyt latarni
Zbliżenie na plażę

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Niechorze w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Niechorze wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.