Widok na wzgórze zamkowe

GOLCZEWO - Zamek średniowieczny

 
4.0 (1)
  5557 1

GOLCZEWO - Zamek średniowieczny

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zamek średniowieczny
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna

Zamek w Golczewie powstał już w XIII wieku jako własność rycerska odkupiona później przez biskupów kamieńskich. Zachowane do naszych czasów pozostałości warowni zbudował w XV wieku książę pomorski Bogusław VIII, który rozebrał pierwotną budowlę. O zamek toczył się ostry spór między książętami pomorskimi a biskupem kamieńskim należącym do zakonu krzyżackiego. Mimo mediacji cesarza i klątwy papieskiej Gryfici pozostali nieugięci i nie oddali zamku. Biskupi musieli go odkupić za sporą sumę. Książęta odzyskali warownię w XVI wieku, ponieważ zaczęli wtedy pełnić funkcję biskupów kamieńskich. Ostatni z nich przekazał Golczewo w 1637 r. biskupowi Ernestowi Bogusławowi de Croy, który mieszkał tu do 1682 r. Potem zamek został opuszczony i rozebrany w 1840 r. Pozostawiono tylko basztę, w większej części okrągłą z czworokątnym przyziemiem. Ma ona 24 metry wysokości (nie licząc hełmu) i po rewitalizacji pełni funkcję tarasu widokowego. Otwarta jest codziennie w godz. 12-17.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Wnętrze baszty
Widok z baszty
Widok na wzgórze zamkowe

Filmy

Beata Zbonikowska -  Golczewo

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe


Współrzędne geograficzne*:
Golczewo (woj. Zachodniopomorskie) - Zamek średniowieczny

format D: N53.8209791°,  E14.9715055°
format DM: 53° 49.258746'N, 14° 58.29033'E 
format DMS: 53° 49' 15.52''N, 14° 58' 17.42''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Wieża zamkowa w Golczewie to dobra atrakcja na krótki przystanek w drodze nad morze lub z powrotem. Znajduje się  tuż przy drodze, na zadrzewionym wzniesieniu (parking bezpłatny).
Okolica jest całkiem ładna, sporo tu zieleni i wody, głównie stawów rybnych. Taras widokowy na wieży spełnia więc swoją rolę. Poza krajobrazem można poobserwować ciekawe ptactwo, np. podczas naszego pobytu dookoła szybowały dwa bociany. W oddali widać też kąpielisko. Natomiast teren zamku z góry nie jest interesujący, bo stanowi go pusty plac, nikłe resztki murów można jeszcze zobaczyć tylko na zboczu wzniesienia. 
Sama wieża nie zawiera żadnej ekspozycji, wnętrze wypełnione jest żelaznym stelażem, na którym  ułożone są schody. Po zejściu z wieży można jeszcze obejść wzniesienie zamkowe po ścieżce wzdłuż wciąż nawodnionej fosy. Rosną tam stare drzewa uznane za pomniki przyrody.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Zdjęcie
Wnętrze baszty
Widok z baszty
Widok na wzgórze zamkowe

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Golczewo w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Golczewo wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.