Drogowskaz na szlaku do punktu widokowego

MIĘDZYZDROJE - Punkt widokowy Gosań

 
4.0 (1)
  6821 1

Widok na wschód z wieżą wojskową

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Punkt widokowy Gosań
  • Atrakcja całoroczna

Wzgórze Gosań o wysokości 95 metrów npm to najwyższy "szczyt" polskiego wybrzeża i jeden z najpopularniejszych punktów widokowych na wyspie Wolin. Znajduje się 4 km na wschód Międzyzdrojów, na klifie porośniętym sosnami i buczyną, który jest podmywany przez fale morskie i co roku Bałtyk zabiera ok. 1 metr wzgórza. Od głównej drogi z Dziwnowa do Międzyzdrojów dzieli go 400 metrów. Przed wojną było tu niemieckie stanowisko obserwacyjne, a po wojnie Polacy dobudowali stację radiolokacyjną oraz kompleks bunkrów. Pozostałości wojskowych obiektów są wciąż widoczne, także zbocze klifu pod punktem widokowym kryje wejście do podziemi. W wakacje 2 parkingi przydrożne są płatne, na wzgórze wstęp wolny.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Widok z fragmentem plaży
Droga na wzgórze
Drogowskaz na szlaku do punktu widokowego
MIĘDZYZDROJE - Punkt widokowy Gosań

Filmy

ThePivosh - Nad Klif Gosań

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe


Współrzędne geograficzne*:
Międzyzdroje (woj. Zachodniopomorskie) - Punkt widokowy Gosań

format D: N53.9539031°,  E14.4848602°
format DM: 53° 57.234186'N, 14° 29.091612'E 
format DMS: 53° 57' 14.05''N, 14° 29' 05.50''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Wzgórze Gosań jest dobrze oznaczone przy drodze, posiada nawet dwa parkingi. Po ok. 10 minutach  wędrówki przez las jesteśmy na miejscu.  Pod koniec jest dosyć strome podejście po stopniach, więc rower czy wózek trzeba wnosić.
Z klifu rozciąga się ładna panorama morza od zachodu ograniczona nabrzeżem wyspy Wolin z portem w Świnoujściu. Widoczna jest też plaża  w Międzyzdrojach, częściowo przysłonięta przez drzewa. 
Bałtyk był akurat  spokojny, fale minimalne, więc widok mieliśmy raczej monotonny, ale był to dla nas przyjemny przystanek na drodze do Świnoujścia.
Na Gosaniu są też  atrakcje militarne w postaci wieży obserwacyjnej, która za parę lat może osunąć się do morza, bo jest już bardzo blisko urwiska oraz bunkrów ukrytych w krzakach (na lewo od wieży). Wieża nie ma schodów, a bunkry mają zablokowane wejścia. Podobno przy brzegu widać zatopiony statek niemiecki, ale jego wypatrzenie było dla nas zbyt trudne. Poza tym jest tu wiata i tablice informacyjne Wolińskiego Parku Narodowego, które z jakiegoś  powodu nie zawierają żadnej wzmianki o bunkrach i wieży.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Widok na wschód z wieżą wojskową
Widok z fragmentem plaży
Droga na wzgórze
Drogowskaz na szlaku do punktu widokowego
MIĘDZYZDROJE - Punkt widokowy Gosań

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Międzyzdroje w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Międzyzdroje wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.