Basen zewnętrzny, chwilowo jest ładna pogoda

DARŁOWO - DARŁÓWKO - Park wodny Jan

 
4.0 (1)
  10865 1

DARŁOWO - DARŁÓWKO - Park wodny Jan

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Nazwa atrakcji
Park wodny Jan
  • Atrakcja na złą pogodę
  • Atrakcja całoroczna

Baseny w nadmorskiej dzielnicy Darłowa - Darłówku Wschodnim noszą nazwę Park Wodny Jan. Powstały w 2003 roku z inicjatywy Zakładów Drzewnych Poldan w Sławnie. Na park wodny składa się 5 basenów, w tym 1 zewnętrzny, 4 zjeżdżalnie, jacuzzi, sauna, kręgielnia. Basen rekreacyjny przez cały rok jest napełniony wodą morską. W sumie baseny zajmują powierzchnię 1500 m2. Obiekt jest otwarty przez cały rok (po sezonie z wyjątkiem pon. i wt.) w zmiennych godzinach.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Widok ogólny
Brodzik
Basen zewnętrzny, chwilowo jest ładna pogoda

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Park Wodny JAN, Darłówko Wschodnie, ul. Północna 14   tel. +48 94 314 49 10 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Darłowo - Darłówko (woj. Zachodniopomorskie) - Park wodny Jan

format D: N54.4437182°,  E16.3963223°
format DM: 54° 26.623092'N, 16° 23.779338'E 
format DMS: 54° 26' 37.39''N, 16° 23' 46.76''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Park wodny w Darłowie ma ciekawe położone - prawie and samym Bałtykiem. Wychodząc na zjazd ze zjeżdżalni można zobaczyć fale morskie. Jest to typowy, nowoczesny (jak na polskie warunki) kryty basen i dobrze, że nie używa się tu szumnej nazwy 'aquapark'. 
Obiekt wyróżnia się na plus spośród innych 4 fajnymi zjeżdżalniami oraz basenem z wodą morską, reszta wraz z ogólnym wyglądem jest przeciętna. Zjeżdżalnie są zróżnicowane. Dwie wysokie, ze wspólnym wyjściem na górę. Jedna z nich krótsza jest bardzo szybka, druga dłuższa i wolniejsza. Obie mają działający pomiar czasu. Pozostałe dwie także umieszczone są  obok siebie - krótka rynna i zjeżdżalnia kilkuosobowa. Dla dzieci jest prosty brodzik  na uboczu z dwiema zjeżdżalniami. Poza tym basen rekreacyjny z 'rwącą rzeką' i natryskami oraz basen pływacki.  Rekreacyjny połączony jest z basenem na zewnątrz. 
Polityka cenowa parku wodnego jest rozsądna, do 2 godzin dodawane jest 30 minut gratis, są różne promocje i zniżki w określone dni i godziny, warto sprawdzić stronę internetową.
Niestety to co najbardziej zapadło mi w pamięci z pobytu na darłowskim  basenie to kolejka kilkudziesięciu osób do kasy. Na szczęście sprzedaż biletów szła sprawna, więc staliśmy "tylko" 30 minut. Potem kolejki do zjeżdżalni też były denerwujące, a brodzik po brzegi wypełniony  maluchami z rodzicami. Obsługa w  takich przypadkach  powinna coś wymyślić np. zabronić wchodzenia do basenu dorosłym, bo dzieci nie mają przez nich przestrzeni do zabawy.  Jednak gdy minęły godziny szczytu tzn. po 13. zrobiło się nieco luźniej. 
W parku wodnym spędziliśmy standardowo ponad 2 godziny. Syn mimo tłoku bawił się nieźle, ja z żoną na zmianę korzystaliśmy ze zjeżdżalni, basenu rekreacyjnego oraz zewnętrznego i  początkowe złe wrażenie zostało zatarte. W  sezonie jednak najlepiej przyjść tu podczas ładnej pogody (choć ma to mały sens), a gdy pada trzeba się liczyć, że  zjeżdżają się wczasowicze z całej okolicy.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
4 zjeżdżalnie, w tym 2 z licznikiem czasu
brodzik z 2 mini zjeżdżalniami
woda morska w 1 basenie
30 min. gratis przy 2 godzinach
- Wady
tłumy ludzi
przepełniony brodzik
Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
lipiec 2012
Zdjęcie
Widok ogólny
Brodzik
Basen zewnętrzny, chwilowo jest ładna pogoda

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Darłowo - Darłówko w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Darłowo - Darłówko wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.