Ulica Nadmorska

JAROSŁAWIEC - Miejscowość nad Bałtykiem

 
4.5 (2)
Hot   23087 1

JAROSŁAWIEC - Miejscowość nad Bałtykiem

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miejscowość nad Bałtykiem

Jarosławiec to nadmorska wieś rybacka i wypoczynkowa położona w województwie zachodniopomorskim, na Przylądku Jarosławiec. Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1459 roku, była wtedy częścią państwa książąt zachodniopomorskich. Rozwój turystyki nastąpił w końcu XIX wieku. Do Polski włączony w 1945 roku. 2-kilometrowy odcinek wybrzeża w Jarosławcu stanowi wysoki na ok. 40 m klif. Wieś otaczają dwa jeziora: Kopań i Wicko. Od 2008 roku dużą atrakcją wsi jest aquapark Panorama Morska. W 2016 r. rozpoczęto prace wg projektu Urzędu Morskiego w Słupsku, które miały osłonić  jarosławiecki  klif, a jednocześnie  utworzyć sztuczną plażę. Usypano w tym celu pięć potężnych kamiennych ramion wysuniętych 180 metrów w morze.  Początkowo plaża miała 3 ha, ale w 2018 roku powiększyła się do ponad 5 ha i stała się największą sztuczną plażą Europy. Samo miasto zyskało zaś przydomek "Polski Dubaj".

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Plaża w centrum
Plaża pod Jarosławcem
Plaża w centrum z betonowymi blokami
Widok na centrum z latarni morskiej
Ulica Nadmorska
Ulica Nadmorska

Filmy

Lece w miasto - Plaża Jarosławiec z drona
Epic Life Slashes - JAROSŁAWIEC - plaża jak z Dubaju

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Punkt Informacji Turystycznej - ul. Nadmorska 28, Jarosławiec   tel. +48 59 810 94 40 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Jarosławiec (woj. Zachodniopomorskie) - Miejscowość nad Bałtykiem

format D: N54.5415758°,  E16.5401745°
format DM: 54° 32.494548'N, 16° 32.41047'E 
format DMS: 54° 32' 29.67''N, 16° 32' 24.63''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
4.5(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Przyjemne miasteczko, piękny klif do podziwiania zachodów słońca, tylko wyjścia na plażę trochę uciążliwe.
Jest gdzie zabawić się wieczorami i nie brakuje atrakcji dla dzieci. Polecam restauracje Witta z fajnym dziedzińcem i Jackowo.
Super plaża  jest ok. pół kilometra na prawo od centrum, taka zatoczka z jakąś rzeczką.

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
8 lat
Data pobytu
sierpień 2013
abo
Ocena atrakcji
 
4.0
Do Jarosławca przyjechaliśmy  z Łeby. Miejscowości te znacznie się od siebie różnią, przede wszystkim  wielkością, ale i tu i tu można znaleźć noclegi blisko morza. Była to dla nas priorytetowa sprawa, ponieważ przybyliśmy  z dzieciakiem w celach terapeutycznych i chcieliśmy oddychać najodowanym powietrzem w nocy. Równolegle z wybrzeżem biegnie  ulica Nadmorska i tu postanowiliśmy szukać noclegu. Najpierw podzwoniłem po numerach, które zauważyliśmy z auta. Były to ośrodki i pensjonaty, w których albo nie było miejsca albo przesadzano z ceną. Dopiero spacer Nadmorską przyniósł rezultat i druga napotkana oferta okazała się idealna. Kwatera w samym centrum przy zejściu na plażę  za 100 zł, w odległości od Bałtyku ok. 150 m.  
Jarosławiec  wyróżnia się spośród innych miejscowości nadmorskich nowoczesnym aquaparkiem. Jest on w całości odkryty, więc niestety nie mieliśmy okazji skorzystać z niego z powodu fatalnej pogody. Gdy w przerwie między ulewami, przez kilka godzin było słonecznie to był to albo wieczór, albo akurat wyjeżdżaliśmy do innych atrakcji. Inna zaleta to duży plac z darmowym parkingiem w samym centrum. Miejscowość posiada właściwie dwa centra czyli skupiska kramów, knajpek i restauracji. Poza ul. Nadmorską jest jeszcze ul. Spacerowa, prowadząca na plażę strzeżoną ze zjeżdżalnią. Tam też odbywają się różne imprezy. My korzystaliśmy z  plaży przy porcie, bliżej naszej kwatery, gdzie spływa do Bałtyku jakiś strumyk i jest trochę kamyczków, więc maluch może się fajnie bawić.
Niestety plaża jest dosyć mała, bo cała zachodnia część Jarosławca nie ma plaży z dostępem do morza z powodu betonowych bloków, które są rzucone  na brzegu, aby chronić klif. Stąd  popularnością cieszy się trzecie miejsce do plażowania - poza Jarosławcem, przy drodze na Darłowo. Są  tam parkingi i przez las dochodzi się do kolejnej plaży. Trudno powiedzieć ile ludzi rozkłada się tu przy ciepłej, słonecznej  pogodzie, ale podczas naszego pobytu było całkiem luźno. Minusem  był brak jakiegokolwiek zaplecza. W całej miejscowości  ogólnie doskwiera brak na plaży jakiegoś namiotu czy baru, gdzie można by spędzać wieczory. 
Poza tym Jarosławiec posiada niewielkie wesołe miasteczko, latarnię morską i tor dla gokartów czy innych elektrycznych samochodów (nigdy nie widziałem aby działał).
Przy ul. Nadmorskiej są w sumie 3 miejsca do zabawy dla małych dzieci. Pierwsze to  piętrowy obiekt ze zjeżdżalniami i basenami kulkowymi wciśnięty obok salonu gier. Jest chroniony przed deszczem, więc można przyjść w czasie złej pogody.   Drugi to wielki dmuchany zamek  pod latarnią morską, największy jaki dotychczas widziałem. Zabawa super, ale nie ma ochrony przed opadami, więc był często składany. My korzystaliśmy z tych dwóch obiektów i syn był bardzo zadowolony. Opłaty są zależne od czasu zabawy, im dłużej tym taniej wychodzi, ale generalnie 20-30% taniej niż w Łebie (za  1 godz. ok. 15 zł).  Niestety w obu przypadkach rodzice nie mają dla siebie miejsca, aby napić się kawy czy piwa, spoglądając przy okazji na bawiące się dziecko. Knajpki są nieco dalej. Trzeci obiekt do zabawy to mniejsze dmuchańce, także niedaleko latarni.  Nie ma więc tu wiele atrakcji dla dzieciaków w porównaniu do np. Łeby. 
Atutem Jarosławca jest za to jego położenie,  ze względu na bliskość Darłowa, Słupska oraz tzw. "Krainy w Kratę", gdzie można coś pozwiedzać i skorzystać z atrakcji typu kryte baseny. Natomiast dwa pobliskie jeziora Kopań i Wicko to atrakcje tylko dla wędkarzy, żeglarzy i windsurfingowców.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
spokojniej niż w popularnych kurortach jak Łeba czy Ustka
niższe ceny
aquapark
- Wady
mała mieścina, więc stosunkowo niewiele atrakcji
duża część plaży pod klifem bez dostępu do morza
Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
lipiec 2012
Zdjęcie
Plaża w centrum
Plaża pod Jarosławcem
Plaża w centrum z betonowymi blokami
Widok na centrum z latarni morskiej
Ulica Nadmorska
Ulica Nadmorska

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Jarosławiec w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Jarosławiec wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Sprawdzone i polecane (rozwiń)