Stan Wojenny w Polsce

KONIN - Park Makiet Mikroskala

 
6.0 (2)
  4613 1

KONIN - Park Makiet Mikroskala

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Makiet Mikroskala
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja na złą pogodę

Park Makiet Mikroskala w Koninie został otwarty w 2013 roku w budynku Centrum Rozrywki "Kropka". Prezentuje różnorodne makiety modelarskie, w tym ze scenami z filmów i wydarzeń historycznych. Autorzy makiet postawili sobie za cel zobrazowanie wydarzeń, a nie samych budynków czy miejsc. Aktualnie zbudowano ich ponad 50, część jest interaktywna. W 2016 r. postawiono wielki tor do puszczania ponad 10 tys. szklanych kulek. Na terenie parku znajduje się też sklep z "mądrymi zabawkami" oraz miejsce do zabawy klockami i innymi zabawkami. Park Mikroskala jest otwarty codziennie w godz. 13:00-20:00 (pn.-pt.) i 10:00-20:00 (sb.-nd.), w wakacje zawsze 10.00-20.00. Parking przy obiekcie bezpłatny.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Jedna z makiet kolejowych
Stacja
Star Wars
Arka Noego
Stan Wojenny w Polsce

Filmy

mikroskala eu - Centrum Edukacji i Rozrywki,Park Makiet Mikroskala

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Wielkopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Mikroskala-Centrum Edukacji i Rozrywki - ul. Świętojańska 20H, Konin   tel. +48 63 243 70 37 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Konin (woj. Wielkopolskie) - Park Makiet Mikroskala

format D: N52.1983736°,  E18.2603528°
format DM: 52° 11.902416'N, 18° 15.621168'E 
format DMS: 52° 11' 54.14''N, 18° 15' 37.27''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
6.0(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Wizytę zaliczamy do udanych. Bardzo miła obsługa. Bezpłatny parking. Makiety są interaktywne, dopasowane dla dzieci i dorosłych. Zaraz za makietami znajduje się ogromny tor kulkowy. Polecam to miejsce. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5-16
Data pobytu
styczeń 2019
M
Ocena atrakcji
 
6.0
Placówka położona na odludziu, ale otoczona innymi atrakcjami jak sala zabaw z basenem kulkowym i rożne rodzaje wielowymiarowych kin, więc można tu spędzić  sporo czasu, choć jest to kosztowne.
Przy kasie działa sklepik z ciekawymi edukacyjnymi zabawkami, a tuż za nią stoi stół z klockami i różnymi zabawkami edukacyjnym, którymi można się do woli bawić. 
Miniatury rozłożone są w szklanych gablotach. Jeżdżącą przez stacje i tereny zielone pociągi to tylko początek trakcji. Ogólnie najciekawsze są te interaktywne, dzieciaki mają radochę gdy mogą nacisnąć przycisk i coś  uruchomić, czy to wprawić w ruch czy włączyć światła czy dźwięk. Szkoda że nie ma ich zbyt dużo. Tematyka makiet jest bardzo szeroka. Są popularne filmy, przede wszystkim science fiction, jak i zjawiska przyrodnicze -  tsunami oraz historia - mur berliński, zatonięcie Titanica, lądowanie w Normandii. 
Fantastycznie odwzorowano scenę z filmu Bliskie Spotkania Trzeciego Stopnia, to jedna z najlepszych prac w parku. Poza tym czaruje wielkie wesołe miasteczko, pełne kolorów i poruszających się elementów. 
Bardzo sugestywna jest scena ze stanu wojennego, obrazująca słynną fotografię, gdy przed kinem z plakatem Czas Apokalipsy wojacy przy czołgu ogrzewają się przy koksowniku i kontrolują przechodzącą rodzinę.
Sporo uciechy znajdą tu fani Gwiezdnych Wojen, bo oprócz modeli z filmów można przebrać się np. w Vadera  (są też inne stroje). W salce kinowej odtwarzany jest fajny film o tym jak powstają makiety. Organizacja parku jest więc OK, można  tu przyjemnie spędzić czas, szczególnie jest to dobra atrakcja na brzydką pogodę. Nie ma jednak tak, że wszystko jest idealnie, bo poziom modeli jest różny. Np. Arka Noego czy świat prehistoryczny z dinozaurami (którym to tematem  syn się interesuje)  nie wzbudziły prawie żadnego zainteresowania, bo makiety są słabe. 
W sumie jednak cały park to miejsce oryginalne i ciekawe. 
Zwiedzanie nie ma ograniczeń czasowych, trzeba się przygotować na ok. 1,5 godziny, chyba że dzieciaki zechcą bawić się klockami przy stole, to wtedy dłużej.  
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
sierpień 2015
Zdjęcie
Jedna z makiet kolejowych
Stacja
Star Wars
Stan Wojenny w Polsce
Arka Noego

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Konin w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Konin wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.