Widok z molo

ŚLESIN - Plaża miejska

 
6.0 (2)
Hot   23149 1

ŚLESIN - Plaża miejska

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Plaża miejska

Plaża miejska w Ślesinie została utworzona na Jeziorze Śleśińskim. Jest to zbiornik typu rynnowego o powierzchni 148 ha i długości ok. 5 km przystosowany do uprawiania turystyki wodnej oraz wędkarstwa. Strzeżone kąpielisko zostało odnowione w 2014 roku. Pojawił się nowy piasek, wybudowano oświetlone molo. Plaża sąsiaduje z przystanią wodną Ślesin oraz i ośrodkiem wypoczynkowym Centrum Sportu i Rekreacji. Na miejscu jest kilka punktów gastronomicznych, wypożyczalnia sprzętu, boisko do siatkówki plażowej i przystań statku rejsowego "Pawełek". Od kilku lat przy plaży odbywa się cykliczna impreza "Szanty na Wodzie" z zawodami regatowymi i koncertami oraz Garmin Triathlon, podczas której część pływacka zawodów rozpoczyna się na plaży. Wstęp darmowy.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Widok z rowerka wodnego
Strefa gastronomiczna
Kąpielisko strzeżone
Widok z molo

Filmy

Brzechu Lol - Ślesin

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Wielkopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Plaża miejska - ul. Napoleona 15, Ślesin   tel. +48 79 751 23 92 (przystań wodna) kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Ślesin (woj. Wielkopolskie) - Plaża miejska

format D: N52.3732387°,  E18.313353°
format DM: 52° 22.394322'N, 18° 18.80118'E 
format DMS: 52° 22' 23.66''N, 18° 18' 48.07''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
6.0(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Świetne miejsce do odpoczynku. Dużo barów i atrakcji dla wszystkich. Tylko unikać parkingu przy głównym wjeździe - zdzierstwo straszne

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
8 lat
Data pobytu
lipiec 2022
AK
Ocena atrakcji
 
6.0
Kąpielisko mieści się niedaleko od centrum miasteczka.  Jest tu wszystko co potrzeba: ładne i czyste jezioro, strzeżona plaża, bardzo przyjemny piasek,  małe molo, wypożyczalnia sprzętu, kilka budek gastronomicznych, pub. Parking jest tuż obok, ale mógłby być większy, bo zapełnia się bardzo szybko. Ludzie parkują jednak w części dla ośrodka wypoczynkowego, teoretycznie z zakazem wjazdu, ale chyba nikt na to nie zwraca uwagi.
Kąpielisko podzielone jest na 2 strefy z wodą płytszą i głębszą, dzieci z kołami i innymi dmuchańcami mogę przebywać tylko w tej pierwszej. Poza strefami mogą pływać dorośli. 
Plaża jest duża i mieści wszystkich chętnych. Posiada toalety i przebieralnie. Jest skromny plac zabaw -  huśtawki i urządzenie z małą zjeżdżalnią  Słońce świeci  z boku i dopiero późnym popołudniem zaczyna razić w oczy. 
Nad plażą postawiono okrągły pub, w którym nocą odbywają się dyskoteki, można tam też do późna zamówić coś do jedzenia. Strefa gastronomiczna mieści się bliżej portu. Jest tam do wyboru szerokie menu  - od deserów, przez  fastfoody,  po dania obiadowe i smażone ryby. Poza jednym barem, wszystkie budki zamykane były o godzinie 20 - 21. 
Jezioro ma spore rozmiary i pewnie dlatego woda była stosunkowo zimna (najzimniejsza z kilku kąpielisk w okolicy które odwiedziliśmy), choć słońce prażyło mocno. Przy brzegu robiły się za to małe fale (nawet gdy nie przepływał statek czy skuter wodny), więc dzieci miały namiastkę morza.  
Po dużym akwenie bardzo przyjemnie  pływa się rowerem wodnym, choć ceny są tu wysokie. W oddali widać inną plażę przy jakimś  ośrodku, a bliżej w lesie camping i kolejną wypożyczalnię sprzętu.
Ogólnie plaża ślesińska to przykład bardzo dobrze funkcjonującego kąpieliska z całym potrzebnym zapleczem. 

Mogę polecić również miejscowy Ośrodek wypoczynkowy (zwany był z jakiegoś powodu Termami Ślesińskimi, ale z termami nie ma on absolutnie nic wspólnego!). apełniają kolonie czy inne grupy, ale można tam znaleźć pokój w sezonie rezerwując z niewielkim wyprzedzeniem czasowym. Nam się to przynajmniej udało i było to jedyne takie miejsce spośród kilku ośrodków na jeziorami w Wielkopolsce jakie sprawdzałem.  Pokój tani, bez żadnych luksusów, ale duży i czysty.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
sierpień 2015
Zdjęcie
Widok z rowerka wodnego
Strefa gastronomiczna
Kąpielisko strzeżone
Widok z molo

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ślesin w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ślesin wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.