WĄGROWIEC - Basen - aquapark

WĄGROWIEC - Basen - aquapark

 
4.0 (1)
  9794 1

WĄGROWIEC - Basen - aquapark

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Basen - aquapark
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja na złą pogodę

Aquapark Wągrowiec został otwarty w styczniu 2011. Jego właścicielem jest spółka ze 100% udziałem Gminy Wągrowiec. Obiekt posiada baterie słoneczne, dzięki którym dogrzewana jest woda oraz system elektrolizy, pozbawiający ją zapachu chloru. Baseny czynne są codziennie od godziny 7:00 do 22:30. Na terenie obiektu ściśle egzekwowany jest zakaz kąpieli w ubraniu innym niż kąpielówki dla mężczyzn i przylegający do ciała strój kąpielowy dla kobiet.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

WĄGROWIEC - Basen - aquapark

Filmy

Aquapark Wągrowiec Familijna wySPA

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Wielkopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Aquapark Wągrowiec - ul.Kościuszki 49A, 62-100 Wągrowiec   tel. +48 67 268 55 55 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Wągrowiec (woj. Wielkopolskie) - Basen - aquapark

format D: N52.817255°,  E17.202602°
format DM: 52° 49.0353'N, 17° 12.15612'E 
format DMS: 52° 49' 02.12''N, 17° 12' 09.37''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Aquapark to najlepsza atrakcja dla dzieciaka na deszczowe dni, więc  do Wągrowca pojechaliśmy w ostatnim dniu długiego majowego weekendu, gdy pogoda strasznie się zepsuła. 
Nie oczekiwaliśmy wiele, teraz każdy kryty basen to aquapark i  Wągrowiec nie odbiega od normy. Kompleks składa się tylko z 3 basenów: pływackiego, brodzika i rekreacyjnego. 
Brodzik jest dla naprawdę małych dzieci i nasz syn  dużo czasu tu nie spędził. Są w nim 2 fontanny, natomiast słonik - zjeżdżalnia, który powinien tam być, stał obok  nieużywany. Basen rekreacyjny ma kilka atrakcji jak dysze wodne, grota i rwąca rzeka, która niestety kończy się prysznicem i nie da się go ominąć  (totalny bezsens odstraszający dzieci).  Pozytywną niespodzianką był natomiast bar wodny na końcu basenu rekreacyjnego. 
Aquapark posiada jedną rurę do zjeżdżania, całkiem niezłą oraz 2 jakuzzi z wodą solankową. Spędziliśmy tu przyjemne 2 godziny, ale szału nie ma.
Cały obiekt jest mały i jest to ograniczenie, którego nie da się obejść, ale widać że właściciele robią co mogą aby go uatrakcyjnić. Świadczy o tym wspomniany bar na wodzie, co widzę w Polsce pierwszy raz, palmy czy leżaki pod parasolami niczym z egzotycznej plaży, terrarium z żywymi jaszczurami. Pomysłowo jest także rozwiązane miejsce na położenie klapek czy torby na łamanych półeczkach, a nie na podłodze. Dla dzieci przygotowano kosz  pełen rękawków, kół i innych przyrządów do pływania. Za to wielki plus dla Aquaparku  Wągrowiec. Obiekt  oferuje także  grotę solną ze specjalnymi seansami dla rodziców z dziećmi, ale mimo chęci nie wystarczyło nam czasu, aby z niej skorzystać.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
w pełni dostępne dmuchańce i inne przyrządy pływackie dla dzieci
bar na wodzie
szczypta egzotyki
- Wady
rwąca rzeka z obowiązkowym prysznicem
mało basenów i atrakcji dla dzieci
tylko 1 zjeżdżalnia
Wiek dziecka/i
3.5 roku
Data pobytu
maj 2012
Zdjęcie
WĄGROWIEC - Basen - aquapark

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Wągrowiec w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Wągrowiec wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.