GIŻYCKO - Rejs Szlakiem Łabędzi

GIŻYCKO - Rejs Szlakiem Łabędzi

 
4.0 (1)
  1526 0

Na Szlaku Łabędzi

Opis atrakcji turystycznej

Miejscowość
Nazwa atrakcji
Rejs Szlakiem Łabędzi

Szlak Łabędzi to jedna z ofert mazurskich armatorów pasażerskich w Giżycku i okolicach. Głównym jest Żegluga Mazurska. Rejs rozpoczyna się zwykle w giżyckim porcie Ekomarina lub w przystani Piękna Góra. Trasa przebiega przez południowo-zachodnią część jeziora Kisajno, w której zlokalizowanych jest 10 wysp, które tworzą malownicze zatoki i cieśniny. Na wyspach znajdują się rezerwaty przyrody, bogate w mazurską faunę i florę. Gniazduje tu ponad 110 gatunków rzadkich ptaków objętych ochroną, m.in.: perkoz dwuczuby, bąk, czapla siwa, żuraw, gągoł, orlik krzykliwy, błotniak stawowy, rybołów, bocian czarny, rybitwa, bielik. Między wyspami przepływają dziki lub łosie. Właściwy Szlak Łabędzi rozpoczyna się od przesmyku pomiędzy wyspami Mały i Duży Ostrów, którą w średniowieczu zamieszkiwało plemię Galidów. Rejs, w zależności od portu startowego, trwa ok. 60-100 minut.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Wypłynięcie z portu
GIŻYCKO - Rejs Szlakiem Łabędzi
Początek Kanał u Giżyckiego
GIŻYCKO - Rejs Szlakiem Łabędzi
Statek płynie pod molo

Filmy

Port Giżycko Żeglugi Mazurskiej zaprasza na rejsy statkami pasażerskimi

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne . Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

tel. +48 87 428 25 78 (Żegluga Mazurska), +48 507 434 423 (Mała Flota) kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Giżycko (woj. Warmińsko-Mazurskie) - Rejs Szlakiem Łabędzi

format D: N54.0311414°,  E21.7719412°
format DM: 54° 1.868484'N, 21° 46.316472'E 
format DMS: 54° 01' 52.11''N, 21° 46' 18.99''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Wybierając się w rejs z Giżycka poszliśmy po najmniejszej lini oporu. Przy turystycznym centrum miasta, między plażą a molem, natrafiliśmy na punkt sprzedaży biletów Żeglugi Mazurskiej i nie wdając się w głębsze rozpoznawanie tematu kupiliśmy Rejs Szlakiem Łąbędzi. W opisach wyglądał najlepiej.
Rozpoczyna się on w porcie, tuż obok kas. Statek dość duży, z miejscami na zewnątrz i w środku na dole. Wypełniony był prawie w całości. Warto przyjść trochę wcześniej, aby zająć miejsce z przodu. My siedzieliśmy z tyłu i trochę przeszkadzał hałas z silnika.
Sporą część rejsu zajmuje dopłyniecie do jeziora Kisajno, musimy pokonać fragment jeziora Niegocin i cały kanał Giżycki. Można dzięki temu poznać trochę Giżycko, np. zobaczyć słynny most ruchomy z poziomu wody. My akurat nie znaliśmy okolicy za plażą w stronę kanału i zauważyliśmy tam fajne knajpki z miejscami do zabawy dla dzieci.

Na jeziorze Kisajno widoki są bardzo malownicze. Mijamy wzgórza, wysepki, w tym trzcinowe, przystanie, plaże. Rejs przebiega bardzo spokojnie i działa usypiająco, szczególnie gdy pali słońce (statek nie ma dachu). Obsługa mogłaby zainteresować turystów okolicą, pewnie dałoby się wiele opowiedzieć o mijanych miejscach, a przynajmniej przekazać jakieś nazwy, abyśmy byli świadomi na co patrzymy. Niestety wygląda, że działalność Żeglugi Mazurskiej sprowadza się tylko do wciśnięcia turystom jak największej ilości biletów i sprzedaży maksymalnie dużo porcji frytek na pokładzie.
Dopiero później przeczytałem, że na jednej z wysp odkryto grodzisko, gdzieś indziej stoi żaglówka z filmu Polańskiego itp. Nikt o takich ciekawych rzeczach nie informuje.
Poza tym na rejsie szlakiem łabędzi nie widzieliśmy ani jednego łabędzia, a nawet jakiegokolwiek ptaka! Chyba, że ktoś dostrzegł coś u nudysty kąpiącego się przy prywatnej przystani. Wydaje się, że był on największą atrakcją rejsu, bo wzbudził żywiołowe zainteresowanie.
Tak więc rejs jest przyjemny, miejsce docelowe w porządku, warto tam wypłynąć, ale nie koniecznie z Żeglugą Mazurską. I może lepiej z jakiegoś bliższego portu, aby sporej części rejsu nie zajmowała oglądana 2 razy trasa przez Kanał Giżycki. Na tę najciekawszą część nie zostaje bowiem zbyt wiele czasu...

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 i 13 lat
Data pobytu
lipiec 2021
Na Szlaku Łabędzi
Wypłynięcie z portu
GIŻYCKO - Rejs Szlakiem Łabędzi
Początek Kanał u Giżyckiego
GIŻYCKO - Rejs Szlakiem Łabędzi
Statek płynie pod molo

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Giżycko w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Giżycko wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.