Punkt widokowy przy porcie

OLSZTYN - Plaża miejska

 
6.0 (1)
  6739 0

Plaża nr 1

Opis atrakcji turystycznej

Miejscowość
Nazwa atrakcji
Plaża miejska
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Miejsce na medal 2020

Plaża Miejska na jeziorze Ukiel (zwanym Krzywe) w stolicy Warmii i Mazur Olsztynie  powstała jeszcze przed wojną. W 2012 roku rozpoczęto (zakończoną 2 lata później) modernizację, która doprowadziła do rozbudowy w nowoczesny i funkcjonalny kompleks rekreacyjny. Efekt modernizacji otrzymał główną nagrodę w konkursie "Modernizacja Roku", wyprzedzając blisko 700 konkurentów z całej Polski. Na kompleks składa się m.in.: kąpieliska strzeżone o łącznej długości 170m, wypożyczalnia sprzętu wodnego, wypożyczalnia rowerów, boiska sportowe, mała gastronomia, skatepark, port dla jachtów, statku rejsowego oraz tramwaju wodnego, hala do siatkówki plażowej, sale do squasha, siłownia z odnową biologiczną, sauny. Działa tu też Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego oraz Olsztyńskie Centrum Kajakarstwa. Zimą funkcjonuje snowpark i lodowisko. Przy plaży biegną ścieżki piesze i rowerowe, na których można uprawiać Nordic Walking, jeździć na rolkach, a w zimie na nartach biegowych. W 2015 r. nam jeziorze postawiono wodny plac zabaw. Tego samego roku rozegrano tu Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej. Kąpieliska posiadają certyfikaty bezpieczeństwa, są strzeżone przez doświadczonych ratowników i nadzorowane przez służby sanitarne. Szacuje się, że tereny Centrum Rekreacyjno-Sportowego odwiedza w wakacje ponad pół mln. osób. Do plaży można dojechać autobusami komunikacji miejskiej nr 1, 6 i 11. Wstęp i parking dla aut bezpłatne.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Punkt widokowy przy porcie
Plaża z betonowym brzegiem
Kąpielisko nr 2
Wodny plac zabaw
Plac zabaw na wzgórzu
Plaża nr 2
Trampoliny i pagórki do skakania

Filmy

Love to Travel - Ukiel Lake in Olsztyn 4K

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne . Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

OSiR Olsztyn - CRS Ukiel / Plaża Miejska - ul. Kapitańska 23, Olsztyn   tel. +48 503 823 027 (sekretariat), +48 89 527 12 03 (wew. 205 - wypożyczalnia wodna, wew. 204 - wypożyczalnia rowerów) kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Olsztyn (woj. Warmińsko-Mazurskie) - Plaża miejska

format D: N53.7779984°,  E20.4493546°
format DM: 53° 46.679904'N, 20° 26.961276'E 
format DMS: 53° 46' 40.79''N, 20° 26' 57.68''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
6.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Najlepsza plaża nad jeziorem jaką dotąd widziałem. Można przyjechać z samego rana i do wieczora się nie nudzić. Nawet w chłodniejsze dni warto tu pospacerować, pooglądać pływające żaglówki, czy pojeździć na rowerze. Okolica jest bardzo urokliwa i nie brakuje punktów widokowych.
De facto są tu 2 plaże, bo najpierw mamy obszar z piaskiem i betonowym brzegiem z zejściem do wody po schodkach, a kawałek dalej większą plażę piaszczystą z brzegiem naturalnym. Dookoła pełna infrastruktura, przebieralnie, prysznice, budki, bary, restauracje (te akurat drogie), nie ma więc problemu z jedzeniem, przekąskami, lodami, napojami itp. Jest centrum sportowe z wypożyczalnią sprzętu wodnego, można wypożyczyć też zwykłe rowery i wyruszyć na krótką bądź dłuższa trasę wokół okolicznych jezior. Podczas takiej przejażdżki na sąsiednim jeziorze zobaczyliśmy płynącą sarnę! Nie brakuje też boisk do siatkówki plażowej, nożnej, koszykówki.
Co do kąpielisk to są one bardzo dobrze przygotowane, piasek czysty, woda w miarę ciepła, oba otoczone pomostami. Przepływające często motorówki (są dostępne do wypożyczenia) robią fale, więc dzieci mają nawet namiastkę morza.
Pomiędzy obiema plażami znajduje się wodny plac zabaw, złożony z kilku dmuchańców - za 10 zł bez limitów czasowych, chyba że jest duża liczba chętnych to wprowadzane są ograniczenia.
Gdy maluchy nacieszą się wodą i piaskiem, mogą skorzystać z klasycznego placu zabaw. Znowu muszę przyznać, że wykonanie jest znakomite i przemyślane. Położony jest na wzniesieniu pod drzewami, które chronią przed słońcem. Inne fajne miejsce na chwilę zabawy jest bliżej parkingu - 2 trampoliny w chodniku i górki do przeskakiwania.
A sam parking jest darmowy i bardzo duży, ale o miejsce przy ładnej pogodzie trzeba walczyć, bo zmotoryzowanych turystów przybywa bardzo wielu. Powierzchnia kompleksu plażowego jest jednak na tyle duża, że nie jest to specjalnie dokuczliwe.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
4 i 12 lat
Data pobytu
sierpień 2020
Plaża nr 1
Punkt widokowy przy porcie
Plaża z betonowym brzegiem
Kąpielisko nr 2
Wodny plac zabaw
Plac zabaw na wzgórzu
Plaża nr 2
Trampoliny i pagórki do skakania

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Olsztyn w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Olsztyn wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.