Jezioro Dejnowa przy plaży

ŚWIĘTA LIPKA - Kąpielisko w ośrodku Watra

 
2.5 (2)
  8716 1

ŚWIĘTA LIPKA - Kąpielisko w ośrodku Watra

Opis atrakcji turystycznej

Miejscowość
Nazwa atrakcji
Kąpielisko w ośrodku Watra
  • Atrakcja ekonomiczna

Ośrodek Watra położony jest nad jeziorem Dejnowa, niedaleko klasztoru w Świętej Lipce, na pograniczu Warmii i Mazur. Ośrodek zajmuje powierzchnię ok. 2 ha, głównie porośniętą lasem iglasto - liściastym z piaszczystą plażą. Watra oferuje sprzęt pływający dla miłośników wędkarstwa, kajaki do turystyki wodnej i rowery do wycieczek po lesie.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Plaża
Jezioro Dejnowa przy plaży

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne . Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Ośrodek Wypoczynkowy Watra - Święta Lipka 1   tel. +48 89 75514 68 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Święta Lipka (woj. Warmińsko-Mazurskie) - Kąpielisko w ośrodku Watra

format D: N54.0187634°,  E21.2177432°
format DM: 54° 1.125804'N, 21° 13.064592'E 
format DMS: 54° 01' 07.55''N, 21° 13' 03.88''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
2.5(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
1.0
Lepiej tam nie jechać. Jest tam piękna plaża, jedyna w tej okolicy ale niestety jest niedostępna dla osób nie będących gośćmi ośrodka. A można by to tak zorganizować, żeby ośrodek jeszcze na tym zarobił i np. pobierać opłatę za wstęp. Pobytu w ośrodku nie polecam. Domki są w opłakanym stanie. Osób z zewnątrz na plażę nie wpuszczają wcale więc lepiej tam nie jechać.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Data pobytu
2018
A
Ocena atrakcji
 
4.0
Po zwiedzeniu sanktuarium chcieliśmy zapewnić małemu trochę zabawy. Wiadomo, że tuż obok jest jezioro Dejnowa, ale kąpieliska widać nie było. Popytaliśmy więc w restauracji w centrum Świętej Lipki  i wskazano nam ośrodek wypoczynkowy Watra, położony  w lesie, ok. 1,5 km od sanktuarium.  O drogę najlepiej po prostu zapytać miejscowych.  Wstęp na jego teren jest bezpłatny. Do najnowocześniejszych na pewno nie należy, ale na kolonię w sam raz. Jest tam kilka domków wypoczynkowych i większy budynek z biurem i restauracją, która służy raczej do żywienia kolonistów niż przypadkowych turystów, ale kawę owszem dostałam, a o obiad nie pytałam. Na pewno są dostępne  jakieś wafelki czy chipsy.
Zejście z parkingu na trochę niżej położoną plażę  biegnie po leśnej piaszczystej ścieżce. Synowi się przysnęło, więc tarabaniliśmy się z wózkiem i łatwo nie było. Plaża czyściutka, z pomostem, dość długo jest woda poniżej linii brody 2-latka, dodatkową atrakcją są pojawiające się rybki. Piachu do kopania pełno. Pod wieczór było tam naprawdę bardzo cicho i spokojnie.
Ośrodek jednak  w zasadzie nie jest udostępniany turystom. My weszliśmy tam po zapytaniu kierownika, który pozwolił wejść, choć bez entuzjazmu.  Przypuszczam, że turystom z dzieciakami nie  robi problemu, ale można też wejść po cichu  i jakby co udawać głupiego.  Widać było, że  miejscowi ewidentnie wchodzą tam kiedy chcą.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Zacisznie
Dużo piasku
W pobliżu punkt gastronomiczny
- Wady
Z parkingu na plażę droga ostro w dół, w dodatku dróżką niesprzyjającą wózkom
Niepewny wstęp dla obcych
Wiek dziecka/i
2 lata
Data pobytu
czerwiec 2010
Zdjęcie
Plaża
Jezioro Dejnowa przy plaży
Ina

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Święta Lipka w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Święta Lipka wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.